Zbiórka Na pomoc Bytowskim Bohaterom - zdjęcie główne

Na pomoc Bytowskim Bohaterom

2 891 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 47 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anita Ślufik - awatar

Anita Ślufik

Organizator zbiórki

Witam, proszę poświęć mi chwilę ! Znam wspaniałego człowieka - Tomasza, który od kilku lat prowadzi na terenie Bytowa hotelik dla psów z potrzebą pracy behawioralnej. Dokładnie jest to Ośrodek Leczenia Agresji, bo właśnie tym zajmują się przede wszystkim. Tłumacząc owe działania, tak zupełnie na chłopski rozum to Tomek oraz jego wspaniali wolontariusze ratują bezcenne psie życie.

Jeszcze dokładniej ? Więc działa to tak:

Wyobraź sobie drogi czytelniku, że w Twojej rodzinie pojawia się nowy członek, jest nim pies dość trudnej do okrzesania rasy. Słodkie maleństwo jest jeszcze bezbronnym szczeniaczkiem. Dorasta, zaczyna przywiązywać się do swoich ludzi, zaczyna kochać bezgranicznie. Niestety brak czasu dla pieska w konsekwencji brak socjalizacji i habituacji, zmusza już większą psinę do znalezienia sobie zajęcia w samotnie spędzane dni. Wracasz do domu i zastajesz w nim pogryzioną, potarganą, kompletnie zmasakrowaną nowiutką, skórzaną kanapę. Złość aż gotuje się w Tobie, a ujście odnajduje w krzykach oraz czasami nawet aktach przemocy fizycznej skierowanej w stronę sprawcy. Oczywiście jedyne co dotrze do czworonoga to: zagrożenie i w odzewie atak. Psinie zawala się całe życie, ponieważ jego kochany człowiek okazał się być wrogiem, a Ty właśnie jesteś w drodze na pogotowie aby zszyć szarpane rany na przedramieniu.

Najczęściej psy które przeżywają jakąś traumę w historii uczenia lub nieraz celowo przygotowywane są do agresji, bywają bardzo trudnym pacjentem do „wyprostowania” a najłatwiejszym sposobem w dalszym ciągu praktykowanym jest dosłownie „pozbycie” się problemu (eutanazja).

Waśnie tacy pacjenci trafiają do Ośrodka Tomka, psy agresywne, przestraszone, lękowe, zmęczone życiem i ciągłą walką o uwagę i miłość człowieka.

Kiedy inni mówią : nic się nie da zrobić, Tomek przekracza granice i stara się wykrzyczeć światu jak bardzo się myli!

Kilka faktów w pigułce:

Za problem często uważa się to, co po prostu przeszkadza człowiekowi. Z takiego punktu widzenia, nawet adaptacyjne zachowanie agresywne psa może być problematyczne. Jeżeli sprawiamy psu ból, to naturalne jest, że zwierzę się broni. A jednak również ugryzienia sprowokowane interpretuje się jako problemy z zachowaniem psa. Zachowanie niepożądane są często rozpaczliwym wołaniem o pomoc i wynikają z braku umiejętności radzenia sobie z sytuacją trudną, która została stworzona przez człowieka. My ludzie jesteśmy w pełni odpowiedzialni za zachowanie psów,na które składają się czynniki środowiskowe i genetyczne. To kwestie nad którymi mamy pełną kontrolę.

Do rzeczy!

Pacjenci, którzy trafiają do Ośrodka utrzymywani są z środków różnych fundacji, stowarzyszeń czasem z naszych własnych prywatnych funduszy. Gdy jest miejsce czworonóg zostaje przyjęty od klienta indywidualnego, choć w okresie ostatniego roku nie było mowy o takiej sytuacji. Praca behawioralna jest tylko i wyłącznie naszą wolą oraz chęcią walki o te istnienia.

Zwracam się do ludzi, którym tak samo jak nam zależy na życiu tych czworonogów.

Potrzebujący czekają w kolejkach często co smutne nie jesteśmy w stanie pomóc z powodu braku miejsca. Dla psa z zaburzeniami zachowania oznacz to skazanie na bezsensowną śmierć. 

Aktualnie mieścimy się w małym budynku na siedmio-arowej działce. Mamy nowy duży  teren, Ośrodek Leczenia Agresji wymaga rozbudowy, potrzebujemy nowych kolejnych pomieszczeń, aby można było uratować jeszcze więcej „trudnych” psin.  W tym celu prosimy o pomoc! Przyda się każda złotówka, bo dla nas to już dwie cegły więcej i coraz bliższe perspektywy osiągnięcia celu jakim jest dosłownie - budowanie nowego i lepszego psiego życia! 

Z góry dziękujemy za każdą pomoc !

Masz pytania? - zadzwoń do Tomka

Tomasz Sandak tel. 790 497 586

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    10.12.2019
    10.12.2019

    Pozdrowienia dla wspaniałego Tomka, od pańci Melmanowej z Gdyni :)

2 891 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 47 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anita Ślufik - awatar

Anita Ślufik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 47

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Marek Sołek - awatar
Marek Sołek
50
Bardzo się cieszę, że zaczyna Pan działać z większym rozmachem - awatar
Bardzo się cieszę, że zaczyna Pan działać z większym rozmachem
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Agata Żywicka - awatar
Agata Żywicka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Wojtek rydw….. - awatar
Wojtek rydw…..
10
Asia - awatar
Asia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij