Witam, proszę poświęć mi chwilę ! Znam wspaniałego człowieka - Tomasza, który od kilku lat prowadzi na terenie Bytowa hotelik dla psów z potrzebą pracy behawioralnej. Dokładnie jest to Ośrodek Leczenia Agresji, bo właśnie tym zajmują się przede wszystkim. Tłumacząc owe działania, tak zupełnie na chłopski rozum to Tomek oraz jego wspaniali wolontariusze ratują bezcenne psie życie.
Jeszcze dokładniej ? Więc działa to tak:
Wyobraź sobie drogi czytelniku, że w Twojej rodzinie pojawia się nowy członek, jest nim pies dość trudnej do okrzesania rasy. Słodkie maleństwo jest jeszcze bezbronnym szczeniaczkiem. Dorasta, zaczyna przywiązywać się do swoich ludzi, zaczyna kochać bezgranicznie. Niestety brak czasu dla pieska w konsekwencji brak socjalizacji i habituacji, zmusza już większą psinę do znalezienia sobie zajęcia w samotnie spędzane dni. Wracasz do domu i zastajesz w nim pogryzioną, potarganą, kompletnie zmasakrowaną nowiutką, skórzaną kanapę. Złość aż gotuje się w Tobie, a ujście odnajduje w krzykach oraz czasami nawet aktach przemocy fizycznej skierowanej w stronę sprawcy. Oczywiście jedyne co dotrze do czworonoga to: zagrożenie i w odzewie atak. Psinie zawala się całe życie, ponieważ jego kochany człowiek okazał się być wrogiem, a Ty właśnie jesteś w drodze na pogotowie aby zszyć szarpane rany na przedramieniu.
Najczęściej psy które przeżywają jakąś traumę w historii uczenia lub nieraz celowo przygotowywane są do agresji, bywają bardzo trudnym pacjentem do „wyprostowania” a najłatwiejszym sposobem w dalszym ciągu praktykowanym jest dosłownie „pozbycie” się problemu (eutanazja).
Waśnie tacy pacjenci trafiają do Ośrodka Tomka, psy agresywne, przestraszone, lękowe, zmęczone życiem i ciągłą walką o uwagę i miłość człowieka.
Kiedy inni mówią : nic się nie da zrobić, Tomek przekracza granice i stara się wykrzyczeć światu jak bardzo się myli!
Kilka faktów w pigułce:
Za problem często uważa się to, co po prostu przeszkadza człowiekowi. Z takiego punktu widzenia, nawet adaptacyjne zachowanie agresywne psa może być problematyczne. Jeżeli sprawiamy psu ból, to naturalne jest, że zwierzę się broni. A jednak również ugryzienia sprowokowane interpretuje się jako problemy z zachowaniem psa. Zachowanie niepożądane są często rozpaczliwym wołaniem o pomoc i wynikają z braku umiejętności radzenia sobie z sytuacją trudną, która została stworzona przez człowieka. My ludzie jesteśmy w pełni odpowiedzialni za zachowanie psów,na które składają się czynniki środowiskowe i genetyczne. To kwestie nad którymi mamy pełną kontrolę.
Do rzeczy!
Pacjenci, którzy trafiają do Ośrodka utrzymywani są z środków różnych fundacji, stowarzyszeń czasem z naszych własnych prywatnych funduszy. Gdy jest miejsce czworonóg zostaje przyjęty od klienta indywidualnego, choć w okresie ostatniego roku nie było mowy o takiej sytuacji. Praca behawioralna jest tylko i wyłącznie naszą wolą oraz chęcią walki o te istnienia.
Zwracam się do ludzi, którym tak samo jak nam zależy na życiu tych czworonogów.
Potrzebujący czekają w kolejkach często co smutne nie jesteśmy w stanie pomóc z powodu braku miejsca. Dla psa z zaburzeniami zachowania oznacz to skazanie na bezsensowną śmierć.
Aktualnie mieścimy się w małym budynku na siedmio-arowej działce. Mamy nowy duży teren, Ośrodek Leczenia Agresji wymaga rozbudowy, potrzebujemy nowych kolejnych pomieszczeń, aby można było uratować jeszcze więcej „trudnych” psin. W tym celu prosimy o pomoc! Przyda się każda złotówka, bo dla nas to już dwie cegły więcej i coraz bliższe perspektywy osiągnięcia celu jakim jest dosłownie - budowanie nowego i lepszego psiego życia!
Z góry dziękujemy za każdą pomoc !
Masz pytania? - zadzwoń do Tomka
Tomasz Sandak tel. 790 497 586
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Anonimowy Darczyńca
Pozdrowienia dla wspaniałego Tomka, od pańci Melmanowej z Gdyni :)