Zbiórka Mój cel - Rowerowa Korona Ziemi! - miniaturka zdjęcia

Mój cel - Rowerowa Korona Ziemi!

Damian Drobyk - awatar

Damian Drobyk

Organizator zbiórki

Zorganizowanie dużej, wielomiesięcznej ekspedycji rowerowej to spore wyzwanie zarówno pod względem kondycyjnym, logistycznym ale przede wszystkim finansowym. Jeżdżąc od wielu lat na wyprawy nauczyłem się organizować je jak najniższym kosztem, między innymi dlatego jest ich tak dużo ;) Niemniej długie i dalekie międzykontynentalne ekspedycje rowerowe wymagają większych nakładów finansowych dlatego też moja gorąca prośba o wsparcie finansowe wyprawy poprzez serwis Pomagam.pl. Pomijając koszty związane z obsługą projektu główne wydatki przy organizacji takiej wyprawy to przelot wraz z rowerem w dwie strony, ubezpieczenie, zakup części oraz serwis roweru na trasie, wyżywienie oraz nocleg w tanim hotelu co jakiś czas.

Rowerowa Korona Ziemi to wjazd rowerem wyprawowym na najwyższe drogi 6-ciu kontynentów. Trzy takie drogi już zdobyłem. Teraz chciałbym zdobyć Australię.

O Mnie:

Nazywam się Damian Drobyk, mieszkam w Jeleniej Górze. Z zawodu jestem ratownikiem medycznym który wiele lat temu zachorował na rowerowe podróże po najwyższych drogach świata. Dalekie podróże po najtrudniejszych drogach to od kilku lat moja wielka pasja. Z roku na rok udaje mi się odwiedzić nowe kraje, zdobyć wysokie przełęcze i poznać ciekawych ludzi. Każda moja wyprawa ma cel, którym z reguły jest coś najwyższego, najtrudniejszego i najpiękniejszego. Na rowerze przejechałem już między innymi najwyższe drogi i przełęcze Himalajów, Alp, Kordylierów, Gór Skalistych, Pirenejów, Karpat, Apenin, Bałkan, Grampian, Gór Harz i Masywu Czeskiego, Gór Skandynawskich, a także góry w Etiopii.

O Projekcie:

Rowerowa Korona Ziemi to analogia do klasycznej Korony Ziemi. Moje marzenie to jednak nie wchodzenie na najwyższe szczyty, a wjazd rowerem na najwyższe drogi sześciu kontynentów (poza Antarktydą). Trzy takie drogi mam już zdobyte. W Europie wjechałem na Pico Veleta w Hiszpanii na 3396 metrów, w Ameryce Północnej na wulkan Sierra Negra w Meksyku na wysokość ponad 4600m.npm, a w Afryce na górę Tulu Dimtu w Etiopii na 4377 metrów. Poza tym zdobyłem już kilkaset najwyższych dróg poszczególnych krajów i pasm górskich w całej Europie oraz Ameryce Północnej i Indiach. Aby zdobyć Rowerową Koronę Ziemi muszę odwiedzić jeszcze Australię, Amerykę Południową i ponownie Azję. Jeśli uda mi się zorganizować powyższe wyprawy będę jedną z niewielu osób na świecie która dokonała takiego wyczynu.

Nie organizuję krótkich wycieczek rowerowych po płaskich, łatwych terenach lecz ambitne wyprawy i ekspedycje rowerowe w wysokich górach po najwyższych drogach i przełęczach. W 2012 roku zdobyłem najwyższe przełęcze Indii powyżej 5000m.npm. W 2013 roku przez w siedem miesięcy przejechałem ponad 26000 kilometrów w Ameryce Północnej z USA do Panamy, a następnie 8000 kilometrów po Skandynawii i 4000km po Bałkanach. Śpię głównie w małym namiocie gdzieś wysoko, nastawiając się na maksymalny kontakt z naturą z dala od cywilizacji. Nie organizuję również wypraw na "kartę kredytową". Wszystkie niezbędne rzeczy mam w sakwach i przyczepce. Chciałbym aby następnym krokiem w zdobyciu Rowerowej Korony Ziemi był wyjazd do Australii.

O Wyprawie:

Australian Expedition 2017 - rowerem po Australii to samotna wyprawa rowerowa z zachodu na wschód kontynentu. Trasę o długości około 9000-10000km planuję pokonać w mniej niż 90dni przejeżdżając codziennie dystans powyżej 100km. Celem głównym wyprawy jest oczywiście najwyższa droga Australii, która prowadzi praktycznie pod sam wierzchołek góry Mount Kościuszko, który jest jednocześnie najwyższych szczytem kraju o wysokości 2228m n.p.m. Oprócz celu nadrzędnego chcę również odwiedzić wszystkie stany Australii, przejechać pustynną drogę Great Central Road o długości około 1150km oraz zobaczyć wiele znanych atrakcji turystycznych Australii.

O wszystkich poprzednich wyprawach możesz przeczytać na mojej stronie:

http://www.DamianDrobyk.pl a o kolejnej na http://www.australia.damiandrobyk.pl

Zapraszam również do polubienia profilu na FB / DamianNaWyprawie na którym pojawiają się wszystkie moje informacje o wyprawach:

https://www.facebook.com/Damian-na-Wyprawie-1375415829394815/

Napisali o mnie :

http://www.national-geographic.pl/artykuly/pokaz/wyprawa-skandynawia-2014-zakonczona/

http://blogrowerowy.pl/wpis/podsumowanie-wyprawy-damiana-po-ameryce-polnocnej/

http://turystyka.interia.pl/gory/wyprawy/news/rowerem-po-indiach-czyli-ladakh-author-cycle-expedition-2012,1848590,1000080

http://velonews.pl/posts/4791-podsumowanie-wyprawy-ethiopian-expedition-2017-rowerem-po-etiopii

Damian Drobyk - awatar

Damian Drobyk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 8

Artur - awatar
150
Artur
mariusz koniusz - awatar
30
mariusz koniusz
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
bartek - awatar
50
bartek
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Sławomir Konarski - awatar
50
Sławomir Konarski
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij