Zbiórka Pomoc dla dzieci z Kambodży - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla dzieci z Kambodży

Mar Dyn - awatar

Mar Dyn

Organizator zbiórki

Akcja pomocy dzieciom z sierocińca w Kambodży.

Kiedy pierwszy raz udałam się do Kambodży, poznałam wspaniałych ludzi, którzy pomimo ogromnej biedy okazali mi serce.

Spacerując ulicami Siem Reap mijałam biegające zaniedbane, często okaleczone przez miny dzieci. Trudno było mi przejść obok tego widoku obojętnie, dlatego też zdecydowałam się pomóc tym dzieciom.

Po kilku miesiącach wróciłam z pomocą.

W ubiegłym roku za pomocą portalu zrzutka.pl oraz dzięki uprzejmości znajomych a takze ekipy klubu HaH Katowice rozpoczęła się zbiórka pieniędzy.

Dodatkowo na portalu Facebook została zorganizowana zbiórka pluszaków dla dzieciaków pt. „Daj Pluszka dla dzieciaka”. Odzew był duży, mniejsze pluszaki zostały spakowane i zabrane do Kambodży a większe rozwiezione po Śląskich Ośrodków Pomocy Społecznej.

Zebrane pieniądze zostały przekazane na zakup szczoteczek do zębów, środków higieny osobistej, żywności, podręczników, przyborów szkolnych oraz drobnego sprzętu sportowego (głównie piłek).

Kwota, która została zebrana pozwoliła mi na podzielenie jej na kilka mniejszych i wsparcie większej ilości ośrodków dla dzieci niż wcześniej zakładałam.

Wybierając ośrodki kierowałam się przede wszystkim tym, gdzie są zlokalizowane, im dalej w głąb kraju tym bardziej była potrzebna pomoc. Czasem musiałam pokonać 60 km jadąc przez takie rejony Kambodży, gdzie nigdy wcześniej nie widziano białego człowieka. Tak, tak niestety takie miejsca są w tym kraju. Było warto, uśmiech i radość na twarzach dzieci była najlepszą nagrodą jaką mogłam otrzymać.

Planuje powtórzyć taką akcje, chciałabym tak jak poprzednio wesprzeć biedne dzieci z sierocińców w Kambodży.

Dlatego za zebrane środki z tej zbiórki z pomocą życzliwych osób, będę chciała zakupić rzeczy dla najbardziej potrzebujących ośrodków oraz wyremontować w miarę możliwości pomieszczenia w których przebywają dzieci.

Chciałabym także zakupić wyprawki szkolone dla dzieci, orientacyjny koszt jednej wyprawki to 450 zł na rok. Taka wyprawka zawiera: mundurek szkolny, zeszyty, przybory szkolne oraz podręczniki.

Pragnę przygotować ich jak najwięcej, bo i duża jest liczba dzieci które je potrzebują.

Wierzę że tak jak w ubiegłym roku tak i teraz otworzycie swoje serca, i wesprzecie biedne, często zaniedbane, okaleczone dzieci z Kambodży.

Zebrane środki będą przeznaczone na zakup:

- Środki spożywcze

- Środki higieniczne

- Leki

- Odzież

- Owoce

-Wyprawki szkole

-Piłki i inne sprzęty sportowe

Pod koniec 2018 roku mam zamiar ponownie odwiedzić Kambodżę i za zebrane środki zrealizować wyżej wymienione cele  ,wierzę że z Waszą pomocą się uda.

W razie pytań proszę o kontakt:

Mariola Dyńdo

e-mail: mariola.dyndo@gmail.com

Aktualności

 • Mar Dyn - awatar

  Mar Dyn

  17.04.18
  17.04.18

  W latach 70-tych władzę w Kambodży przejął reżim Czerwonych Khmerów, który od razu przystąpił do realizacji swoich zamierzeń. Zamknięto szkoły, szpitale i fabryki, zlikwidowano własność prywatną, a mieszkańców miast przesiedlono siłą na tereny wiejskie do licznych obozów pracy. Kraj był na granicy masowego głodu. Następstwem polityki Czerwonych Khmerów była śmierć miliona osób na wskutek zagłodzenia, przepracowania jak i bestialskich tortur i licznych egzekucji. Mimo, iż reżim został dawno obalony to mieszkańcy Kambodży do dnia dzisiejszego odczuwają jego negatywne skutki. Największym z nich jest powszechnie panująca nędza, która rodzi w społeczeństwie przeróżne patologie, a te niestety w olbrzymiej mierze dotykają nieletnich.

  Zdjęcie aktualności 14 196

Mar Dyn - awatar

Mar Dyn

Organizator zbiórki

Wpłaty - 6

Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
O. K. - awatar
20
O. K.
przemo - awatar
20
przemo
colored.bum - awatar
100
colored.bum
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Janina Dusza - awatar
30
Janina Dusza

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij