Zbiórka Pomoc dla dzieci w Kambodży - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla dzieci w Kambodży

Pomoc dla dzieci w Kambodży

2 785 zł z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 49 osób
Wpłać teraz
 
Mar Dyn - awatar

Mar Dyn

Organizator zbiórki

Kim jesteśmy?


Jesteśmy Mariola (34) i Marta(35),na co dzień mieszkamy na Śląsku gdzie pracujemy
i udzielamy się społecznie.
Jesteśmy założycielkami Stowarzyszenia Równych Szans „Rainbow”-KRS 0000748064

Zbliża się koniec 2018 roku dla nas oznacza to ,że zbliża się termin naszego wyjazdu do Kambodży. 

Podczas naszego pobytu, uczymy dzieci angielskiego, spędzamy z nimi ich wolny czas, a także pomagamy w innych czynnościach.

A wszystko rozpoczęło się od…

Kiedy pierwszy raz udałyśmy się do Kambodży, poznałyśmy wspaniałych ludzi, którzy pomimo ogromnej biedy okazali nam serce.
Spacerując ulicami Siem Reap mijałyśmy biegające zaniedbane, często okaleczone przez miny dzieci. Trudno było nam przejść obok tego widoku obojętnie, dlatego też zdecydowałyśmy się pomóc tym dzieciom. Po kilku miesiącach wróciłyśmy z pomocą...

W ubiegłym roku z pomocą znajomych rozpoczęła się zbiórka pieniędzy oraz pluszaków dla dzieci w Kambodży. Zebrane pieniądze (3780 zł) zostały przekazane na zakup szczoteczek do zębów, środków higieny osobistej, żywności, podręczników, przyborów szkolnych oraz drobnego sprzętu sportowego (głównie piłek).

Kwota, która została zebrana pozwoliła nam na pomoc i wsparcie kilku ośrodków dla dzieci (sierocińców).

Wybierając ośrodki kierowałyśmy się przede wszystkim tym, gdzie są zlokalizowane, im dalej w głąb kraju tym bardziej była potrzebna pomoc. Było warto, uśmiech i radość na twarzach dzieci była najlepszą nagrodą jaką mogłyśmy otrzymać.

Mogłybyśmy opowiadać tak w nieskończoność, ale zamiast opowiadać, wolimy działać!

Będąc w Kambodży , relacjonujemy wszystko na żywo za pośrednictwem , Instagram’a i Facebook’a.

W tym roku podnosimy poprzeczkę, a nasz cel to 8.000 PLN. Wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu uda nam się go wspólnie z Wami zrealizować.

Głównymi celami naszej zbiórki są:

Edukacja ,to inwestycja w lepsze jutro…

Edukacja , w Kambodży jedyny sposób na wydostanie się z biedy.

Uważamy, że edukacja to podstawa. W Kambodży dzięki niej dzieci mogą się rozwijać, planować swoją przyszłość. Za zebrane pieniądze będziemy mogły kupić zapasy książek, zeszytów, przyborów szkolnych oraz wyposażyć sale gdzie odbywają się zajęcia . Edukacja ,to inwestycja w lepsze jutro.

Rowery…

Większość dzieci, aby dotrzeć do szkoły musi codziennie pokonywać pieszo około 15-20 kilometrów. W związku z tym wyruszają czasem nawet o 5 rano z ośrodka, do którego wracają po szkole tuż przed zachodem słońca. Odległość uniemożliwia powrót do "domu" na obiad, więc niewielki posiłek w szkole jest najczęściej ich jedynym w ciągu dnia. Pieniądze zabrane w ramach tego projektu umożliwią zakup kilku rowerów, dzięki którym dzieci będą miały możliwość szybszego przemieszczania się.


Jedzenie, bo nikt nie lubi być głodny…

Żywność w tak biednym kraju jest bardzo cenna, jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu.

Będąc na miejscu, po konsultacjach z ośrodkami kupujemy wszystko co potrzebne w większych ilościach. 

Kaszę, ryż czy nawet banany rozdajemy w szkołach, sierocińcach oraz w domach mijanych po drodze.


Piłki, zabawki i gry, każdy zasługuje na odrobinę luksusu…

Większość dzieci nie ma nic, dlatego robiąc zakupy kupujemy także piłki, gry oraz drobne upominki, które dla nas zazwyczaj nic nie znaczą .Dlaczego nie kupujemy pluszaków na miejscu? Dlatego,że za kwotę którą mogłybyśmy wydać na pluszaki można kupić przybory edukacyjne, żywność itd...

Pluszaki zabieramy z Polski, wybieramy te jak najmniejsze, które następnie pakujemy próżniowo. Większe pluszaki, które uda nam się zebrać w Polsce rozdajemy po okolicznych ośrodkach pomocy społecznej i salach zabaw dla dzieci .


Kto nadzoruje projekt?

Projekt jest nadzorowany i koordynowany przez khmerkę -Sambo Oak, która jest konsultantem szpitalnym oraz przewodnikiem w Siem Reap. Sambo jest znaną i cenioną osobą, która doskonale zna potrzeby i problemy lokalnego społeczeństwa. To ona pomaga nam dotrzeć do miejsc gdzie jest potrzebne wsparcie, często jest także naszym tłumaczem oraz negocjatorem podczas zakupów niezbędnych rzeczy.

W tym roku chcemy dotrzeć z pomocą do większej ilości ośrodków, dlatego też potrzebujemy zebrać większą kwotę.

Chcemy zakupić potrzebne rzeczy dla najbardziej potrzebujących ośrodków oraz wyremontować w miarę możliwości pomieszczenia w których przebywają dzieci.

--->Nasza podróż do Kambodży i noclegi a także osobiste wydatki będą finansowane za nasze prywatne pieniądze. <---

Jeżeli możesz wesprzyj nas lub udostępnij ;-)

więcej info na Facebook:
@stowarzyszenierainbow    [email protected]
Zadzwoń : (+48) 733-073-418


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Mar Dyn - awatar

  Mar Dyn

  29.10.18
  29.10.18

  https://pomagam.pl/cambodia

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.04.19
  04.04.19

  Powodzenia!!!!

 • Ola Polednik - awatar

  Ola Polednik

  05.12.18
  05.12.18

  Powodzenia!

 • Anna Strelau - awatar

  Anna Strelau

  13.10.18
  13.10.18

  Pomagajmy...

2 785 zł z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 49 osób
Wpłać teraz
 
Mar Dyn - awatar

Mar Dyn

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 49

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij