Zbiórka Chce żyć ! - zdjęcie główne

Chce żyć !

90 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać teraz
 
Tomasz Hanaj - awatar

Tomasz Hanaj

Organizator zbiórki

Mam na imię Tomasz, znalazłem się tu bo to co zobaczyłem i usłyszałem od chłopaka, którego znam z pracy, rozsypało mnie na kawałki.


Piotrek, bo o nim mowa opowiedział mi po długich namowach swoją historię i jego syna Maksia.

Wracaliśmy autem z zagranicy, mieliśmy dużo czasu, chłopak się otworzył w końcu. 

Piotrek jest bardzo pracowitym, cichym, spokojnym i bardzo wycofanym 23-latkiem. Według mnie już na skraju depresji.  Teraz już wiem dlaczego. Oto co mi opowiedział.  


Maksiu urodził się 03.08,2015.r. o masie ciała 1400g jako wcześniak dwa miesiące przed terminem.

 •  z wadą wrodzona uszkodzonego ośrodkowego układu nerwowego,

 • z wodomózgowiem (hydranencefalia) 

 • inne to wodogłowie 

 • hipernatremia centralna 

 • niska urodzeniowa masa ciała 

 • niedokrwistość wcześniaków 

 • noworodkowe zakażenie dróg moczowych.  


W październiku 2015 roku Maksiu miał wstawiony układ zastawkowy ze względu na wodogłowie. Z biegiem czasu u Maksia wykrywano coraz to więcej chorób i schorzeń. wykryto u niego:

 • opóźnienie psychoruchowe,

 • wady rozwojowe mózgu,

 • wady widzenia,

 • przodomózgowie jednokomorowe 

 • zaburzenia równowagi elektrolitowej,

 • padaczka,

 • kurczowe porażenie obustronne, 


  następnie okazało się że u syna wykryto:

  • moczówkę,

  • bradykardie pochodzenia centralnego

  • stwierdzono opóźnienie rozwoju psychomotorycznego. 


  • Przez cały okres życia syna dochodziło do wielu przykrych jak i nieprzyjemnych sytuacji. miedzy innym zaczęło się zaraz po urodzeniu, gdy poinformowano nas o bardzo ciężkim stanie syna i powiedziano nam, że może nie przeżyć jednego miesiąca. takich sytuacji było wiele gdzie kazano nam się przygotować na śmierć syna mimo to Maksiu się nie poddaje i walczy dalej. w grudniu 2015roku trafił do szpitala z poważnym zakażeniem płynumózgowo-rdzeniowego układu zastawkowego spędził trzy miesiące wszpitalu w między czasie zdjęto mu układ zastawkowy a założonomu gastrostomie w postaci (PEG-A) doszło do perforacji przewodu pokarmowego wykonano laparotomie. Maksiu jest pod stała opieką specjalistów takich jak : okulista neurolog neurochirurg endokrynolog ortopeda.


Maksiu ma zapewnioną opiekę w domu przez pielęgniarkę, oraz lekarza prowadzącego i rehabilitantkę. W życiu Maksia było bardzo ciężko ponieważ walczył dzielnie o to aby jego serduszko biło szybciej i mocniej,

Doszło do tragicznej sytuacji gdzie był w stanie agonalnym i jego życie wisiało na włosku. był dwukrotnie reanimowany. 


Mimo tego Maksiu ma waleczne serduszko i pokazuje ze pragnie żyć i będzie walczył o swoje życie. 


Mam nadzieje Tomek, że tyle starczy nie chce już dalej opisywać sytuacji ponieważ wracają przykre wspomnienia. Nie dam rady.


--------------------------------------------------------------------------


Kochani,  Piotrek zgodził się żeby mu pomóc, choć nie było to łatwe. Rodzice bardzo kochają Maksia, pomagają też dziadkowie, ale towszystko mało. Piotrek zacharowuje się w pracy, żeby pokryć koszty. 


Pieniądze są potrzebne na praktycznie wszystko. 

Na leki, lekarzy, całodobową opiekę, odpowiednie pożywienie, rehabilitacje, dodatkowe badania,sprzęt ......... wiadomo o co chodzi.


Trzeba Maksiowi pomóc Żyć.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
90 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać teraz
 
Tomasz Hanaj - awatar

Tomasz Hanaj

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij