Zbiórka Chce żyć ! - zdjęcie główne

Chce żyć !

90 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Tomasz Hanaj - awatar

Tomasz Hanaj

Organizator zbiórki

Mam na imię Tomasz, znalazłem się tu bo to co zobaczyłem i usłyszałem od chłopaka, którego znam z pracy, rozsypało mnie na kawałki.


Piotrek, bo o nim mowa opowiedział mi po długich namowach swoją historię i jego syna Maksia.

Wracaliśmy autem z zagranicy, mieliśmy dużo czasu, chłopak się otworzył w końcu. 

Piotrek jest bardzo pracowitym, cichym, spokojnym i bardzo wycofanym 23-latkiem. Według mnie już na skraju depresji.  Teraz już wiem dlaczego. Oto co mi opowiedział.  


Maksiu urodził się 03.08,2015.r. o masie ciała 1400g jako wcześniak dwa miesiące przed terminem.

 •  z wadą wrodzona uszkodzonego ośrodkowego układu nerwowego,

 • z wodomózgowiem (hydranencefalia) 

 • inne to wodogłowie 

 • hipernatremia centralna 

 • niska urodzeniowa masa ciała 

 • niedokrwistość wcześniaków 

 • noworodkowe zakażenie dróg moczowych.  


W październiku 2015 roku Maksiu miał wstawiony układ zastawkowy ze względu na wodogłowie. Z biegiem czasu u Maksia wykrywano coraz to więcej chorób i schorzeń. wykryto u niego:

 • opóźnienie psychoruchowe,

 • wady rozwojowe mózgu,

 • wady widzenia,

 • przodomózgowie jednokomorowe 

 • zaburzenia równowagi elektrolitowej,

 • padaczka,

 • kurczowe porażenie obustronne, 


  następnie okazało się że u syna wykryto:

  • moczówkę,

  • bradykardie pochodzenia centralnego

  • stwierdzono opóźnienie rozwoju psychomotorycznego. 


  • Przez cały okres życia syna dochodziło do wielu przykrych jak i nieprzyjemnych sytuacji. miedzy innym zaczęło się zaraz po urodzeniu, gdy poinformowano nas o bardzo ciężkim stanie syna i powiedziano nam, że może nie przeżyć jednego miesiąca. takich sytuacji było wiele gdzie kazano nam się przygotować na śmierć syna mimo to Maksiu się nie poddaje i walczy dalej. w grudniu 2015roku trafił do szpitala z poważnym zakażeniem płynumózgowo-rdzeniowego układu zastawkowego spędził trzy miesiące wszpitalu w między czasie zdjęto mu układ zastawkowy a założonomu gastrostomie w postaci (PEG-A) doszło do perforacji przewodu pokarmowego wykonano laparotomie. Maksiu jest pod stała opieką specjalistów takich jak : okulista neurolog neurochirurg endokrynolog ortopeda.


Maksiu ma zapewnioną opiekę w domu przez pielęgniarkę, oraz lekarza prowadzącego i rehabilitantkę. W życiu Maksia było bardzo ciężko ponieważ walczył dzielnie o to aby jego serduszko biło szybciej i mocniej,

Doszło do tragicznej sytuacji gdzie był w stanie agonalnym i jego życie wisiało na włosku. był dwukrotnie reanimowany. 


Mimo tego Maksiu ma waleczne serduszko i pokazuje ze pragnie żyć i będzie walczył o swoje życie. 


Mam nadzieje Tomek, że tyle starczy nie chce już dalej opisywać sytuacji ponieważ wracają przykre wspomnienia. Nie dam rady.


--------------------------------------------------------------------------


Kochani,  Piotrek zgodził się żeby mu pomóc, choć nie było to łatwe. Rodzice bardzo kochają Maksia, pomagają też dziadkowie, ale towszystko mało. Piotrek zacharowuje się w pracy, żeby pokryć koszty. 


Pieniądze są potrzebne na praktycznie wszystko. 

Na leki, lekarzy, całodobową opiekę, odpowiednie pożywienie, rehabilitacje, dodatkowe badania,sprzęt ......... wiadomo o co chodzi.


Trzeba Maksiowi pomóc Żyć.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
90 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Tomasz Hanaj - awatar

Tomasz Hanaj

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij