Zbieram na operację- pomożesz?

owner

Agnieszka Zawiślak

Organizator zbiórki

Zbiórka

Szila ma dopiero cztery lata. Jak na młodego labradora z pewnością chętnie biegałaby po łąkach i bawiła piłeczkami. Niestety ponad rok temu Szilka przestała lubić spacery :-(

Coraz częściej podnosiła lewą tylną łapkę, coraz częściej siadała i po kilku minutach spaceru nie chciała iść dalej.  Wizyta u weterynarza wykluczyła dysplazję. Zalecono ograniczenia dłuższych spacerów i suplementy na stawy. 

Spacerki były coraz krótsze. Suplementy na stawy praktycznie niewiele zmieniły a czas mijał...

W końcu po kilkuminutowym spacerze Szilka nie potrafiła podnieść tylnych łap. Ciągnęła tyłek po podłodze posuwając się tylko na przednich. 

Kolejna wizyta u weterynarza i moje błaganie o pomoc. Nic. Ten pies tak ma :(

Pojechałam więc do innego weterynarza. Zrobiliśmy zalecone badania na tarczycę, kolejne prześwietlenia i rtg i dostaliśmy skierowanie do ortopedy.

Ortopeda przepisał tabletki i stwierdził stan zapalny w stawie kolanowym. Tabletki były bardzo mocne, jednak troszeczkę pomagały. Szilka aż tak nie cierpiała i mogła cieszyć się wyjściem na dwór. Oczywiście spacerki dalej były spokojne i nie za długie. Po kilku dniach przyjmowania tabletek Szilka je zwymiotowała a ortopeda zalecił aby ich już nie podawać. 

Znowu wróciliśmy do punktu wyjścia. Weterynarz twierdził, że takich stanów się nie operuje, że trzeba czekać i dopiero gdy się pogorszy... (a czy już nie było źle, skoro nie mogła wstać...?).

Nie mogłam odpuścić. Nie mogłam patrzeć jak cierpi moje najdroższe serce.

Pojechaliśmy do poprzedniego weterynarza, który skierował do ortopedy. Błagałam żeby coś pomógł, doradził, gdzie jechać, kto może jej pomóc? Przecież to dopiero 4-letni pies...

I tak trafiliśmy dzięki Bogu do kliniki w Czechach, gdzie lekarz po badaniu rozpoznał Osteochondrozę stawu skokowego. Zdjęcia, które przywiozłam z prześwietlenia potwierdziły jego diagnozę. Choroba ta charakteryzuje się uszkodzeniem chrząstki w stawie. Nóżka Szilki jest w tym miejscu już od dawna powiększona, co świadczy o stanie zapalnym. 

Szilka musi przejść operację usunięcia martwej chrząstki a każdy dzień zwłoki może powodować dalsze uszkodzenia w stawie i postęp choroby zwyrodnieniowej. Ona cierpi każdego dnia :(

Na zlecenie weterynarza wykonałam tomograf komputerowy, który dokładnie pokazuje jej stawy i dzięki czemu lekarz będzie wiedział jak wykonać zabieg.

Niestety dotychczasowe wydatki są i tak duże w skali moich możliwości finansowych i na operację mojego kochanego przyjaciela mnie nie stać. 

Dlatego zwracam się o pomoc do Państwa.

Koszt operacji jedynej kliniki, która podjęła się ratowania i postawienia mojego psa na nogi wynosi ok. 20tys koron czeskich. W przeliczeniu na PL jest to 3276zł.

Bardzo proszę o każdą złotówkę. Aktualności

 • Agnieszka Zawiślak

  Agnieszka Zawiślak

  05.12.16
  05.12.16

  Szilka powoli odzyskuje sily i radosc, przed nami jeszcze 3-4 tygodnie dochodzenia do sprawnosci, jestem dobrej mysli, chcialam wszystkim serdecznie podziekowac za wplaty, dzieki Panstwu Szilka bedzie mogla znowu normalnie zyc, dziekuje z calego serca, bardzo prosze rowniez o udostepnienie zbiorki, dzieki temu uda sie zebrac cala kwote na koszt operacji, jeszcze duzo brakuje any pokryc fakture a czas mija, jezeli Panstwo maja ochote, wykonuje napisy w ramce z grafika zwierzaka, cena 15zl, dochod ze sprzedazy pomoze zebrac cala kwote

  Photo

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca

  01.12.16
  01.12.16

  mam nadzieję , że piesek wyzdrowieje

owner

Agnieszka Zawiślak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 14

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  3
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar ELŻBIETA JANUSCH
  80
  ELŻBIETA JANUSCH
 • Avatar Olga Hupa
  24
  Olga Hupa
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  25
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  40
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Waclaw W.
  20
  Waclaw W.
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Leszek Sobolewski
  10
  Leszek Sobolewski
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  5
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Obróc, aby zobaczyć stronę