Zbieram na operację- pomożesz?

owner

Agnieszka Zawiślak

Organizator zbiórki

Zbiórka

Szila ma dopiero cztery lata. Jak na młodego labradora z pewnością chętnie biegałaby po łąkach i bawiła piłeczkami. Niestety ponad rok temu Szilka przestała lubić spacery :-(

Coraz częściej podnosiła lewą tylną łapkę, coraz częściej siadała i po kilku minutach spaceru nie chciała iść dalej.  Wizyta u weterynarza wykluczyła dysplazję. Zalecono ograniczenia dłuższych spacerów i suplementy na stawy. 

Spacerki były coraz krótsze. Suplementy na stawy praktycznie niewiele zmieniły a czas mijał...

W końcu po kilkuminutowym spacerze Szilka nie potrafiła podnieść tylnych łap. Ciągnęła tyłek po podłodze posuwając się tylko na przednich. 

Kolejna wizyta u weterynarza i moje błaganie o pomoc. Nic. Ten pies tak ma :(

Pojechałam więc do innego weterynarza. Zrobiliśmy zalecone badania na tarczycę, kolejne prześwietlenia i rtg i dostaliśmy skierowanie do ortopedy.

Ortopeda przepisał tabletki i stwierdził stan zapalny w stawie kolanowym. Tabletki były bardzo mocne, jednak troszeczkę pomagały. Szilka aż tak nie cierpiała i mogła cieszyć się wyjściem na dwór. Oczywiście spacerki dalej były spokojne i nie za długie. Po kilku dniach przyjmowania tabletek Szilka je zwymiotowała a ortopeda zalecił aby ich już nie podawać. 

Znowu wróciliśmy do punktu wyjścia. Weterynarz twierdził, że takich stanów się nie operuje, że trzeba czekać i dopiero gdy się pogorszy... (a czy już nie było źle, skoro nie mogła wstać...?).

Nie mogłam odpuścić. Nie mogłam patrzeć jak cierpi moje najdroższe serce.

Pojechaliśmy do poprzedniego weterynarza, który skierował do ortopedy. Błagałam żeby coś pomógł, doradził, gdzie jechać, kto może jej pomóc? Przecież to dopiero 4-letni pies...

I tak trafiliśmy dzięki Bogu do kliniki w Czechach, gdzie lekarz po badaniu rozpoznał Osteochondrozę stawu skokowego. Zdjęcia, które przywiozłam z prześwietlenia potwierdziły jego diagnozę. Choroba ta charakteryzuje się uszkodzeniem chrząstki w stawie. Nóżka Szilki jest w tym miejscu już od dawna powiększona, co świadczy o stanie zapalnym. 

Szilka musi przejść operację usunięcia martwej chrząstki a każdy dzień zwłoki może powodować dalsze uszkodzenia w stawie i postęp choroby zwyrodnieniowej. Ona cierpi każdego dnia :(

Na zlecenie weterynarza wykonałam tomograf komputerowy, który dokładnie pokazuje jej stawy i dzięki czemu lekarz będzie wiedział jak wykonać zabieg.

Niestety dotychczasowe wydatki są i tak duże w skali moich możliwości finansowych i na operację mojego kochanego przyjaciela mnie nie stać. 

Dlatego zwracam się o pomoc do Państwa.

Koszt operacji jedynej kliniki, która podjęła się ratowania i postawienia mojego psa na nogi wynosi ok. 20tys koron czeskich. W przeliczeniu na PL jest to 3276zł.

Bardzo proszę o każdą złotówkę. Aktualności

 • Agnieszka Zawiślak

  Agnieszka Zawiślak

  02.02.17
  02.02.17

  Wszystkim dziękujemy z całego serca za wsparcie i pomoc. Brakuje już tak niewiele aby zebrać całą kwotę. Każda, nawet najdrobniejsza wpłata jest dla nas bardzo ważna

Komentarze

 • Izabella Stefaniak

  06.02.17
  06.02.17

  Powodzenia kochany psiaczku.

 • Natalia

  05.02.17
  05.02.17

  Trzymam kciuki żebyście uzbierali jak najszybciej potrzebną kwotę i życzę szybkiego powrotu do zdrowia, całusy dla Szilki!

 • Dorota

  27.01.17
  27.01.17

  Wracaj szybko do zdrowia.."maleńka".... :)

 • Aśka

  23.01.17
  23.01.17

  Trzymam kciuki,aby udało się zebrać potrzebne pieniążki. Wiem jak ważne to dla Was i Waszego labka. To rasa, która żyje po to aby się cieszyć i biegać......Powodzenia!!

 • Anonimowy Darczyńca

  23.01.17
  23.01.17

  kocham psy :)

owner

Agnieszka Zawiślak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 113

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Patryk
  10
  Patryk
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Angelika Wnuk
  20
  Angelika Wnuk
 • Avatar Paweł
  50
  Paweł
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Konrado
  30
  Konrado

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę