Malutka, bezbronna, chora, porzucona... Kruszynka została znaleziona przy drodze, niewidoczna, niezauważalna, leżała sobie cichutko na chłodzie i deszczu. Jej wycieńczone ciałko nie miało siły iść dalej, nie miało siły walczyć. Ratunek przyszedł niespodziewanie, dzięki temu, biedne kocie dziecko, dostało szansę aby dalej żyć.

Pod naszą opiekę trafiła kupka nieszczęścia. Zapchlona, zakatarzona, zarobaczona, niedożywiona.  Jako maleńki kociak musiała przejść koci katar, w skutek tego, w prawym oczku ma niewykształconą gałkę oczną. W lewym oczku ma wystającą trzecią powiekę i dużego zeza.


Niewykształcona gałka oczna na dzień dzisiejszy nie wymaga operacji, czyszczenia ani zaszywania oczodołu. O oczko trzeba dbać a w przypadku infekcji podawać kropelki. Maleńka ma też świerzb w uszach. Najbardziej niepokojący jest jednak wynik testu FIV-FeLV. Niestety test FIV wyszedł dodatni. Kreseczka jest ledwo widoczna ale jest. Jest duże prawdopodobieństwo, że wynik mógł wyjść fałszywie dodatni, ze względu na ogólne osłabienie organizmu koteczki. Dlatego pobrana krew została wysłana do laboratorium, żeby wykonać test PCR, który da nam ostateczny wynik. 


Kilkudniowy pobyt w klinice, badania, testy,odrobaczenie, czipowanie, karma weterynaryjna, szczepienia, suplementy wzmacniające odporność i w dalszej kolejności opieka weterynaryjna, którą koteczka stale będzie objęta oraz wizyty u specjalistów, poniosą za sobą spore koszty. Już teraz mamy w klinice do uregulowania rachunek w wysokości 500zł a to dopiero początek... Koteczka trafiła pod naszą opiekę zupełnie niespodziewanie, kompletnie nie byliśmy przygotowani na takie koszty, widząc jednak to malutkie nieszczęście nie mogliśmy odmówić przyjęcie jej pod nasza opiekę. Będziemy wdzięczni za każde, nawet najdrobniejsze wsparcie. Kosztowna opieka weterynaryjna to jedyna szansa koteczki na zdrowe, bezpieczne życie.

Komentarze

  • Edyta Sobala - awatar

    Edyta Sobala

    15.12.18
    15.12.18

    Zdrowiej maleńka

Wpłaty - 16

Agnieszka Stachowczyk - awatar
30
Agnieszka Stachowczyk
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anna Spurek - awatar
100
Anna Spurek
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Joanna - awatar
5
Joanna
Edyta - awatar
20
Edyta
Agnieszka Makuła - awatar
20
Agnieszka Makuła
Martyna - awatar
20
Martyna
Joasia - awatar
4
Joasia
Anna Spurek - awatar
100
Anna Spurek

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij