Zbiórka Wsparcie na leczenie Mateusza - miniaturka zdjęcia

Wsparcie na leczenie Mateusza Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Wsparcie na leczenie Mateusza - zdjęcie główne

Wsparcie na leczenie Mateusza

51 869 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 858 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Filip Wolański - awatar

Filip Wolański

Organizator zbiórki


 Mateusz Jaśko znany z profilu na Facebooku "Co jest nie tak z Krakowem" od kilku lat pokazuje nieprawidłowości wśród „krakowskich elit” na szczytach władzy. 

Klika miesięcy temu okazało się, że jest poważnie chory. Diagnoza jest bardzo groźna, guz olbrzymiokomórkowy kości, wbrew wcześniejszym rokowaniom okazał się być złośliwym. Na szczęście udało się uratować nogę, obyło się bez jej amputacji. Natomiast to nie koniec leczenia i na ten moment nie wiadomo ile ono potrwa.   Mateusz nigdy sam nie poprosi o pomoc, choć jako operator kamery nie wróci już do swojego zawodu oraz do wcześniejszej sprawności. W tym momencie został bez środków do życia, a jakakolwiek praca zarobkowa jest niemożliwa ze względu na dalszą hospitalizację.

Jako mieszkańcy Krakowa możemy być wdzięczni Mateuszowi za: zahamowanie podwyżek w strefie płatnego parkowania w roku 2018 r., niedopuszczenie do zamknięcia Kazimierza dla mieszkańców w 2018 r., zorganizowanie wigilii dla kontrolerów w Strefie Płatnego parkowania dzięki czemu opłaty nie będą już pobierane tego dnia, ukaraniem Prezydenta Miasta Krakowa za palenie cygar w gabinecie.

Jako pierwszy nagłośnił sprawę planu "Nowe Miasto", które prawdopodobnie doprowadziłoby do upadku przedsiębiorców zatrudniających około 10 000 osób. Zorganizował pierwsze wyjazdy z naszego miasta po uchodźców z Ukrainy (86 aut). Nagłośnił domniemane molestowanie w Radzie Miasta. Zorganizował Szlachetną Paczkę dla starszej Pani. Walczy o miliony, które wydaje spółka Kraków 5020, w następstwie zbiera podpisy pod inicjatywą uchwałodawczą w sprawie likwidacji spółki i internetowej telewizji. Ujawnił nagrania przewodniczącego Jaśkowca, które sugerowały, że głosowanie w Radzie Miasta nie ma sensu, ponieważ jest z góry przesądzone (temat wjazdu samochodami na Kazimierz). Przyczynił się również do usunięcia Dominika Jaśkowca z funkcji przewodniczącego Rady Miasta, a także Sławomira Pietrzyka z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta i ujawnienie jego przynależności do Komisji Weryfikacyjnej dziennikarzy w PRL. Ujawnił biznes hazardowy Radnego Wantucha i niezgodne z prawdą oświadczenia majątkowe. Kupił ławki dla mieszkańców Krakowa, na które miasto nie miało pieniędzy. A to tylko ułamek rzeczy, którymi zajmował się bez żadnego wynagrodzenia Mateusz.

W związku ze swoją działalnością otrzymuje groźby, kilkukrotnie wykręcano mu zamki w drzwiach wejściowych do mieszkania oraz jest zastraszany przez różnych ludzi, którzy zakazali mu mówić dlaczego w Krakowie nie będzie metra, tylko tramwaje (temat tramwajowego lobby). Mateusz pozbawiony możliwości zarobkowania, został pozwany przez miejską spółkę Kraków5020 o naruszenie dóbr osobistych na ponad jedenaście tysięcy złotych! Żenujące jest rozpuszczanie plotek przez krakowskich urzędników, że Mateusz symuluje chorobę. Tym bardziej że na ten moment wiadomo, że będzie musiał się poddać leczeniu za pomocą radio oraz chemioterapii.  Mateusz w takim ciężkim stanie fizycznym i psychicznym był zmuszony do dementowania tych pomówień na antenie Radia Krakowa

Jako Jego przyjaciel zwracam się z prośbą o wpłaty środków na pomoc w leczeniu, rehabilitacji oraz pomoc prawną dla Mateusza Jaśko. Liczy się każda złotówka.

A jako Krakowianie mamy okazję odwdzięczyć się za jego bezinteresowną pracę na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Okażmy wsparcie nie tylko lajkiem postów, ale realną pomocą. Teraz to on potrzebuje naszego wsparcia!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.03.2023
  31.03.2023

  Dużo zdrowia i Proszę działać dalej na rzecz miasta Krakowa i jego mieszkańców. Jak do tej pory to kawał dobrej roboty. Pozdrawiam

 • Wioletta - awatar

  Wioletta

  20.03.2023
  20.03.2023

  Zdrowiej!!!

 • Wiola - awatar

  Wiola

  18.03.2023
  18.03.2023

  Zdrówka

 • Mirosław - awatar

  Mirosław

  17.03.2023
  17.03.2023

  Całym serduchem za Mateuszem!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.03.2023
  17.03.2023

  Szybkiego powrotu do zdrowia!

51 869 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 858 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Filip Wolański - awatar

Filip Wolański

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 858

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ania - awatar
Ania
20
Michał - awatar
Michał
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Michał Ozymko - awatar
Michał Ozymko
100
Szymon Jadczak - awatar
Szymon Jadczak
100
Tymek - awatar
Tymek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij