Zbiórka Marzenie o  naszym Nowym Domu - zdjęcie główne

Marzenie o naszym Nowym Domu

10 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Jacek Owczarek - awatar

Jacek Owczarek

Organizator zbiórki

Jako jedna z ofiar pożaru domu mieszkalnego, jaki miał miejsce w dniu 06 stycznia 2017 roku w miejscowości Ostoja w gm. Zelów zwracam się w imieniu mojej rodziny z gorącą prośbą o wsparcie.

 Pragnę zaznaczyć, że pożar którego jesteśmy ofiarami zamieszkiwały dwie rodziny. Jedna część  domu zajmowana była przez rodzinę mojego pasierba- Łukasza, drugą zaś zajmowałem ja wraz z narzeczoną i 8 letnim synkiem. 

Nasze  poczucie krzywdy jest nie do opisania , w wyniku nieszczęścia jakie nas spotkało staliśmy się osobami bezdomnymi , pozostawionymi samym sobie i praktycznie bez żadnej pomocy.                                                                                       Pokrótce przedstawię moją historię związaną ze spalonym domem, który od 11 lat był moim miejscem zamieszkania.                                                                                 W 2005 roku przeszedłem na Plan  Dobrowolnych Odejść , pracowałem w Kopalni Węgla Brunatnego. Chcąc jakoś zainwestować te pieniążki  zakupiłem działkę wraz  domem mieszkalnym. Od tego czasu przez kolejne 10 lat remontowałem ten dom przeznaczając na niego pozostałą część świadczenia PDO oraz  oszczędności zgromadzonych przez lata pracy zawodowej.                     W tym domu miałem dożyć spokojnej starości. 

Godząc się na ugodowe i bezkonfliktowe relacje, oparte na zaufaniu i rodzinnej atmosferze oraz wsparcie ze strony pasierba  ze względu na jego wiedzę ustaleń majątkowych liczyłem na jakieś przejawy wdzięczności z jego strony przyjąłem go pod swój dach , gdzie od 2014 roku zamieszkiwał. Jednak  moje nadzieje były płonne.  Od tego czasu relacje ulegały radykalnemu pogorszeniu.                      Lecz nawet w najczarniejszym scenariuszu nie brałem pod uwagę tego co miało się niebawem stać.                                                                                                                  Tego dnia w którym ogień trawił mój dobytek wybieraliśmy się z narzeczoną i synkiem na Orszak Trzech Króli. To miał być taki radosny dzień niezapowiadający tragedii gdy dostałem telefon od sąsiada że pali się dorobek mojego życia. Byłem zszokowany, w jednej chwili moje życie runęło w gruzach....

  Teraz z   perspektywy czasu ciężko mi zrozumieć jak można różnicować ludzi, którzy stali się ofiarą tego samego nieszczęścia.                                                             Jak to możliwe że jedni pogorzelcy z tego samego domu dostają wsparcie, nadzieje i pomoc finansową, a drudzy jak stare niepotrzebne zwierzęta zostali na mrozie bez dachu nad głową?

 Liczymy, że jest jeszcze sprawiedliwość na tym świecie i stworzymy drugą naszą bezpieczniejszą bez ingerencji osób trzecich na stabilnych fundamentach naszą Ostoję. 

Prosimy zatem ludzi dobrej woli o wsparcie, kazda złotówka jest dla nas cenna i będziemy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
10 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Jacek Owczarek - awatar

Jacek Owczarek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Gosia - awatar
Gosia
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij