Zbiórka Domek dla saren w potrzebie - zdjęcie główne

Domek dla saren w potrzebie

6 001 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 86 osób
Maria Kuczkowicz - awatar

Maria Kuczkowicz

Organizator zbiórki

KIM JESTEM I CO ROBIĘ?

Dzień dobry! Nazywam się Maria Kuczkowicz, jestem lekarzem weterynarii, który od dziesięciu lat prowadzi projekt ,,W IMIENIU TYCH CO NIE MÓWIĄ" - poświęcony ratowaniu dzikich zwierząt. 

Małymi krokami, pod Babią Górą tworzę dla nich miejsce, w którym będą rehabilitowane, a następnie wypuszczane na wolność. Tym zaś, które ze względów zdrowotnych nie będę mogły tam wrócić (jak sarna Śliwka), pragnę zapewnić warunki, które pozwolą im na życie obok mnie, w komforcie psychicznym i fizycznym. W tym momencie na terenie Podhala i Orawy nie ma miejsca, w którym Nasza rodzima fauna mogłaby liczyć na pomoc i drugą szansę. Usiłuję to zmienić.

Na zdjęciu Śliwka ze mną.

PO CO TO KOMU?

Obecnie najpilniejszą potrzebą jest stworzenie pomieszczeń dla rezydentów oraz gatunków zwierząt, które trafiają do mnie i wymagają leczenia najczęściej. Od 2020 roku jest ze mną sarna Śliwka, którą w wieku 2 tygodni, podczas przeprawy przez drogę za matką, w głowę uderzył samochód. Doznała wtedy uszkodzenia gałki ocznej oraz pęknięcia kości czaszki. Przeżyła. Udało się ją uratować, lecz nigdy już nie wróci do lasu. Dziś Śliwka jest ambasadorką swojego gatunku, oraz wszystkich zwierząt poszkodowanych i ginących w wypadkach komunikacyjnych. 

Z całą, chwytającą za serce historią Śliwki - można zapoznać się tutaj:

Co roku przywożone są do mnie sarny, które poszkodowane w wyniku działalności człowieka wymagają czynności ratujących im życie. Koźlęta poranione kosiarkami podczas sianokosów, potrącone przez samochód, czy niepotrzebnie zabrane ze środowiska naturalnego i karmione nieodpowiednim mlekiem.

Koźlę sarny nakarmione krowim mlekiem. Stan zły. Maj 2020.

Konieczne jest pomieszczenie (,,domek"), w którym te płochliwe zwierzęta mogłyby przechodzić rekonwalescencję, w ciszy, cieple i półmroku - poczuciu bezpieczeństwa i komfortu, bo tylko takie warunki mogą zagwarantować sukces w leczeniu dzikiego zwierzęcia. 

Koziołek raniony kosiarką podczas sianokosów. Czerwiec 2023.

W pomieszczeniu łatwiej zwierzętom podać leki, łatwiej je do tego zabiegu przytrzymać, obejrzeć i poddać badaniu.

Dwa koźlęta sarny po wypadku komunikacyjnym. Z przodu Śliwka.

Pomieszczenie takie nie tylko wyciszy zestresowane zwierzęta, ale też ograniczy im możliwość ucieczki i rozbijania się o ogrodzenie w panice, podczas sytuacji uznanych przez nie jako zagrażające życiu. Przykładem jest nieszczęsna noc Sylwestrowa, którą od kilku lat spędzam z rezydentką Śliwką na jej przedwybiegu pilnując by ta, podczas wystrzałów nie zrobiła sobie krzywdy.

,,Sarni domek" zapewni niezbędne schronienie z którego zwierzęta będą mogły korzystać wedle uznania. Suchą ściółkę i pożywienie. Obecnie Śliwka ma do dyspozycji wiatę, która osłania ją przed warunkami atmosferycznymi, lecz ściółka oraz zadawane pożywienie namakają z każdym deszczem i śniegiem. 

Pomieszczenie dla saren ułatwi życie nie tylko samym zwierzętom, ale też opiekunowi - czyli mnie. 

CO DO TEJ PORY UDAŁO SIĘ STWORZYĆ DLA SAREN?

Za sprawą ludzi dobrej woli: patronów projektu ,,W IMIENIU TYCH, CO NIE MÓWIĄ", oraz osób biorących udział w moich edukacyjnych wykładach - udało się odnowić ogrodzenie wybiegu dla saren. Pokryję też część kosztów budowy ,,sarniego domku". NIE WYSTARCZY JEDNAK NA CAŁOŚĆ. Właśnie z tego powodu powstała niniejsza zrzutka.

Przebudowa ogrodzenia dla saren.

Ogrodzenie. Fot. D.Dworszczak

JAK BĘDZIE WYGLADAĆ POMIESZCZENIE DLA SAREN?

Wybieg dla saren jest połączony bezpośrednio z przedwybiegiem na którym znajduje się wspomniana wiata. Przedwybieg będzie zaś prowadził bezpośrednio do sarniego domku. Największą jego część będzie stanowić część dla zwierząt. Planowane jest również małe pomieszczenie gospodarcze, w którym składowane będą: pokarm, ściółka, narzędzia czy zestaw pozwalający na udzielenie pierwszej pomocy. 

Zaczęła się budowa ,,sarniego domku". Wierzę, że dzięki Wam uda się ją dokończyć.

WYMIARY: całe pomieszczenie: 6,5 metra x 3,5 metra, gdzie wydzielona część dla saren to: 4 metry x 3,5 metra, a pomieszczenie gospodarcze to 2,5 metra x 3,5 metra. 

PRACE OBEJMUJĄ: 

wykonanie ścian i sufitu w technologii szkieletowej kantówką 5x10 cm.

- Ocieplenie i wygłuszenie wełną mineralną 10 cm.

- Ułożenie folii paraizolacyjnej od wewnętrznej strony i paroprzepuszczalnej od zewnętrznej strony ścian i sufitu. 

- Montaż płyt OSB od wewnętrznej strony pomieszczenia.

- Montaż drzwi stajennych, dzielonych, dwuskrzydłowych, oraz drzwi do i z  pomieszczenia gospodarczego.

- Obicie ścian zewnętrznych boazerią drewnianą. 

-  Impregnacja.

- Pokrycie zewnętrznej strony sufitu deską konstrukcyjną 32mm.

- Przedłużenie ogrodzenia przedwybiegu.

Wszystkie prace będą odbywały się z poszanowaniem dla środowiska naturalnego, dlatego drewno użyte do budowy domku będzie certyfikowane, a impregnat naturalny. Budowa ,,domku" uwzględnia wykonanie kryjówek dla ptaków, nietoperzy i jeży. 

Postępy dotyczące powstawania pomieszczenia dla saren będzie można obserwować na stronach projektu ,,W imieniu tych, co nie mówią".

Facebook: facebook.com/wimieniutychconiemowia

Instagram: instagram.com/w.imieniu.tych.co.nie.mowia

Za wszelką pomoc i każdy grosz - DZIĘKUJĘ

W imieniu tych, co nie mówią

Maria Kuczkowicz

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Maja Sz - awatar

    Maja Sz

    30.01.2024
    30.01.2024

    Trzymam kciuki!

    • Maria Kuczkowicz - awatar

      Maria Kuczkowicz - Organizator zbiórki

      30.01.2024
      30.01.2024

      Dziękuję 💚

  • Marzena Niedzielak - awatar

    Marzena Niedzielak

    29.01.2024
    29.01.2024

    Nie wierzę,że ktoś realizuje moje marzenie na Orawie ❤️ pięknie! Będę wpierała! ❣️

    • Maria Kuczkowicz - awatar

      Maria Kuczkowicz - Organizator zbiórki

      29.01.2024
      29.01.2024

      Mam nadzieję, że ośrodek powstanie jak najszybciej. Tymczasem zapraszam do obserwowania głównych stron projektu ,,W imieniu tych, co nie mówią". Jestem na fb, insta i YouTube. Dużo się dzieje. :)

  • Michał Dużyk - awatar

    Michał Dużyk

    29.01.2024
    29.01.2024

    Powodzenia Marysiu! Trzymam mocno kciuki i cały czas kibicuje! <3

    • Maria Kuczkowicz - awatar

      Maria Kuczkowicz - Organizator zbiórki

      29.01.2024
      29.01.2024

      Dziękuję 💚💚💚

6 001 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 86 osób
Maria Kuczkowicz - awatar

Maria Kuczkowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 86

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Paulina - awatar
Paulina
1 305
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Karolina - awatar
Karolina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Wojtek - awatar
Wojtek
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij