Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Podstawy

Pomagam.pl pozwala każdemu i całkowicie za darmo stworzyć internetową zbiórkę pieniędzy w kilka chwil. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu - wsparcie potrzebujących lub na działania społeczne.

Prowadzenie zbiórki nic nie kosztuje. W serwisie Pomagam.pl nie ma opłaty za zbiórkę charytatywną. Uruchomienie i prowadzenie zbiórki jest darmowe. Na Pomagam.pl nie ponosisz żadnych kosztów ani prowizji za wypłacanie środków, które zebrała zbiórka. Nie obciążamy też żadnymi opłatami darczyńców.

Czy pomagam pl pobiera prowizje? Tylko w przypadku, gdy wybierzesz opcję dodatkowego wsparcia w promocji zbiórki, z którego organizator może, ale nie musi skorzystać. Ta opcja jest płatna. W ramach tego wsparcia będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting). W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Każdy może założyć zbiórkę w serwisie Pomagam.pl Osoba chora, rodzic dziecka, które zmaga się z chorobą, osoba poszkodowana w wypadku, czy w wyniku pożaru, powodzi. Osoba, która potrzebuje wsparcia finansowego na dowolny cel. Możesz założyć zbiórkę na siebie, jak również na pomoc komuś innemu np. bliskiej osobie lub organizacji. Jeśli bliska dla Ciebie osoba, czy rodzina, Twój sąsiad lub przyjaciel potrzebuje pieniędzy możesz dla niego założyć zbiórkę charytatywną w serwisie Pomagam.pl

Osoba prywatna, fundacja, organizacja pozarządowa oraz firma może uruchomić zbiórkę w serwisie Pomagam.pl. Dla osoby niepełnoletniej powyżej 13 roku życia wymagana do założenia zbiórki jest zgoda rodziców.

Zbiórka może być założona na dowolny cel zgodny z prawem oraz Regulaminem Portalu - https://pomagam.pl/regulamin. W Pomagam.pl możesz zbierać pieniądze m.in. na leczenie, rehabilitację, na odbudowę domu po powodzi czy pożarze, na leczenie psa czy innego zwierzaka, na wsparcie swojego projektu lub pomysłu na biznes. Oznacza to, że możesz założyć zrzutkę na wsparcie finansowe, którego potrzebujesz Ty czy bliska ci osoba lub rodzina.

W serwisie Pomagam.pl możesz założyć zbiórkę dla kogoś innego. Aby prowadzić zbiórki na rzecz innych osób i zbierać pieniądze dla innych potrzebna jest zgoda tej osoby / osób.

Prowadzenie zbiórek na Pomagam.pl jest w pełni legalne i zgodne z obowiązującymi przepisami. Legalność zbiórek na Pomagam wynika z faktu, że zbiórki pieniędzy, w ramach których wpłaty są dokonywane bezpośrednio na konto bankowe nie podlegają ustawie o zbiórkach publicznych. Oznacza to, że zbiórki na Pomagam są zgodne z prawem i nie wymagają żadnych dodatkowych pozwoleń ani zgłoszeń.

Skuteczność zbiórek na Pomagam.pl jest wyższa niż zbieranie pieniędzy w inny sposób. Na Pomagam.pl możesz zbierać na co chcesz. Prowadzenie zrzutek na Pomagam.pl jest efektywne. Na tej platformie zbierzesz więcej niż w inny sposób.

Zbieranie pieniędzy na Pomagam.pl jest skuteczne, bo:

- Liczy się społeczność. W tłumie siła. Fakt, że osoby wspierające Twoją zbiórkę mogą w łatwy sposób się policzyć, zostawiać komentarze, udostępniać Twoją zbiórkę i śledzić jej postępy pozwala zebrać wokół akcji znaczną społeczność.

- Liczy się chwila. Wspieranie ma charakter impulsywny, a na Pomagam.pl użytkownicy mogą w maksymalnie prosty i szybki sposób dokonać płatności elektronicznych. Możliwość dokonania natychmiastowych wpłat znacząco zwiększa ich ilość w porównaniu ze zbieraniem pieniędzy w inny sposób, np. poprzez apele o wpłaty bezpośrednio na podane konto bankowe.

- Liczy się forma. Atrakcyjna forma znacznie zwiększa szanse powodzenia zbiórki pieniężnej. Zaprojektowaliśmy Pomagam.pl tak, aby każdy mógł w prosty sposób stworzyć piękną, prostą i intuicyjną stronę zbiórki. Strona jest także przystosowana do wyświetlania na telefonach komórkowych i tabletach (ponad 50% ruchu na stronie!).

- Liczy się przekaz. Odpowiedni opis zbiórki jest niezwykle ważny. Podczas tworzenia strony zbiórki zobaczysz wskazówki pokazujące Ci krok po kroku, jak stworzyć atrakcyjny i przede wszystkim skuteczny opis zbiórki.

Zebrane pieniądze ze zbiórki możesz wypłacić na swoje konto w dowolnym polskim banku. Również możesz przelać pieniądze ze zbiórki na konto bankowe wybranej przez Ciebie fundacji.

Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata w żaden sposób nie wpływa na Twoją zbiórkę. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać tak długo, aż zdecydujesz się ją zamknąć. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat ani jakichkolwiek innych zmian na stronie Twojej zbiórki.

Wpłaty dokonywane w ramach zbiórek na Pomagam.pl są zasadniczo traktowane jako darowizny. W związku z tym, opodatkowanie zbiórek charytatywnych organizowanych przez osoby prywatne (czyli osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej) nie jest wymagane, o ile żadna z wpłat od uczestników nie przekroczy kwoty 5 308 zł w ciągu ostatnich pięciu lat. W przypadku wpłat od członków rodziny, ten limit jest jeszcze wyższy.

Zatem, czy muszę płacić podatek od zbiórki? Odpowiedź brzmi: nie, jeśli łączna kwota darowizn nie przekracza wspomnianego limitu. W sytuacji, gdy którakolwiek z wpłat przekroczy tę wartość lub jeśli masz inne wątpliwości dotyczące kwestii podatkowych zbiórek, zaleca się skontaktowanie się z urzędem skarbowym, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat przepisów podatkowych a zbiórki. Podsumowując, organizując zbiórki na Pomagam.pl jako osoba prywatna, możesz uniknąć opodatkowania, o ile przestrzegasz określonych limitów.

Nasza społeczność opiera się na zasadzie wzajemnego zaufania, a Pomagam.pl zostało zaprojektowane w sposób skłaniający do przestrzegania zasad transparentności. Niestety nie istnieje sposób, który pozwoliłby nam w 100% zagwarantować, że każdy organizator zamieszcza na stronie swojej zbiórki precyzyjne, wyczerpujące i prawdziwe informacje.

Właśnie dlatego kładziemy tak duży nacisk na kwestie związane z bezpieczeństwem: zebrane środki wypłacamy wyłącznie na zweryfikowane konta bankowe lub konta fundacji zarejestrowanych w KRS, umożliwiamy zgłaszanie ewentualnych nadużyć oraz kontakt z organizatorami zbiórek, wskazujemy, czy organizator zbiórki połączył konto z profilem na Facebooku itp.

Przed dokonaniem wpłaty zachęcamy do sprawdzenia, czy na stronie zbiórki podane są dane kontaktowe, linki stron internetowych, profili w mediach społecznościowych i inne informacje uwiarygodniające zbiórkę i jej organizatora. Ostatecznie jednak (tak ja w przypadku każdej zbiórki pieniężnej niezależnie od jej formy), to wpłacający dokonuje ostatecznej oceny, czy zbiórkę uważa za wystarczająco wiarygodną, aby ją wesprzeć.

Nie wspieraj zbiórki, jeśli choćby częściowo nie rozumiesz lub nie ufasz przedstawionym zapewnieniom dotyczącym jej celu lub organizatora. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z organizatorem zbiórki korzystając z przycisku „zadaj pytanie” na stronie zbiórki. Jeżeli Twoje wątpliwości nie zostaną rozwiane, wstrzymaj się z wpłatą. Wspieraj osoby i organizacje, które znasz i którym ufasz.

Warto korzystać z każdej okazji do pomocy innym, a jednym z najskuteczniejszych sposobów jest organizowanie zbiórek internetowych na platformach takich jak Pomagam.pl. Oto kilka przykładów, jak możesz wspierać innych:

- Zbiórki na cele charytatywne: Możesz założyć zbiórkę, aby pomóc osobom w trudnej sytuacji życiowej, takim jak chorzy, osoby starsze czy rodziny w kryzysie. Wystarczy określić cel zbiórki, dodać zdjęcie, tytuł oraz opis zrzutki, a link do zbiórki udostępnić szeroko w mediach społecznościowych.

- Wsparcie lokalnych inicjatyw: Angażując się w zbiórki internetowe, możesz wspierać lokalne organizacje i fundacje, które pomagają potrzebującym w Twojej okolicy.

- Zbiórki na leczenie: Jeśli znasz kogoś, kto potrzebuje wsparcia finansowego na leczenie, możesz stworzyć zbiórkę, aby zebrać fundusze na pokrycie kosztów medycznych.

Organizowanie zbiórek internetowych to prosty i szybki sposób na niesienie pomocy innym. Dzięki nim możesz skutecznie zmieniać życie osób potrzebujących oraz inspirować innych do pomagania.

Zbiórki

Aby założyć zbiórkę na Pomagam.pl wystarczy kliknąć przycisk Stwórz zbiórkę za darmo, który znajduje się na stronie serwisu. Zakładanie zbiórki krok po kroku to szybki i łatwy proces, który zajmie ci kilka chwil. Jeśli chcesz przeczytać więcej o tym, jak uruchomić zbiórkę na Pomagam.pl - oto krótka instrukcja tworzenia zbiórki.

https://www.youtube.com/watch?v=PS6DXRfNmuI

Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj

Swoją zbiórkę uruchamiasz samodzielnie w dowolnej chwili. Zbiórka publikowana jest natychmiast.

Tak, zbiórkę możesz edytować w każdej chwili.

Prowadzenie zbiórki nic nie kosztuje. W serwisie Pomagam.pl nie ma opłaty za zbiórkę charytatywną. Uruchomienie i prowadzenie zbiórki jest darmowe. Na Pomagam.pl nie ponosisz żadnych kosztów ani prowizji za wypłacanie środków, które zebrała zbiórka. Nie obciążamy też żadnymi opłatami darczyńców.

Czy pomagam pl pobiera prowizje? Tylko w przypadku, gdy wybierzesz opcję dodatkowego wsparcia w promocji zbiórki, z którego organizator może, ale nie musi skorzystać. Ta opcja jest płatna. W ramach tego wsparcia będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting). W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Tak. Pozwala to zrozumieć darczyńcom, ile pieniędzy chcesz zebrać i umożliwia śledzenie postępów zbiórki. Nie przejmuj się, jeśli nie wiesz, jakiej dokładnie kwoty potrzebujesz lub jaką kwotę jesteś w stanie zebrać. W każdej chwili będziesz mógł ją zmienić.

Jeśli nie uda się zebrać całej kwoty w określonym terminie, możesz przedłużyć zbiórkę, aby darczyńcy dalej mogli wpłacać na nią środki.

W przypadku nieosiągnięcia celu zbiórki i nieuzbieranie kwoty na Pomagam.pl zachowujesz wszystkie zebrane wpłaty. W każdej chwili możesz również zmienić planowaną do zebrania kwotę. Zarówno ją zmniejszyć jak i zwiększyć w zależności od potrzeb.

Tak. Możesz też w każdej chwili zmienić planowaną do zebrania kwotę.

Nie ma optymalnego czasu trwania zbiórki. Zbiórka może trwać tak długo, jak chce i potrzebujesz ją prowadzić, aby zebrać środki. Internetowa zbiórka pieniędzy może trwać dopóki jej nie zakończysz.

Jeśli prowadzisz zbiórkę na Pomagam.pl, możesz założyć zbiórkę na innym portalu crowdfundingowym, ale stanowczo to odradzamy.

Jeśli prowadzisz już jakąś zbiórkę, wstrzymaj ją i skup się na nowej zbiórce na Pomagam.pl. Dlaczego? Prowadzenie zbiórek w kilku miejscach jednocześnie zmniejsza wiarygodność Twojej zbiórki i utrudnia skoncentrowanie całej społeczności darczyńców w jednym miejscu. Wspierające Cię osoby nie wiedzą, jaką faktycznie kwotę udało się już zebrać na dany cel i czy wsparcie jest nadal potrzebne. Skup cały wysiłek na zbieraniu pieniędzy na Pomagam.pl, gdzie wszyscy w każdej chwili mogą zobaczyć aktualnie zebraną kwotę.

Jeśli chcesz zebrać potrzebną kwotę, to nie prowadź jednocześnie zbiórki na różnych platformach. Kieruj na swoją zbiórkę na Pomagam.pl wszystkich potencjalnych darczyńców. Nie publikuj równocześnie apeli o wpłaty bezpośrednio na konto bankowe, wpłaty na innym portalu lub na innej stronie internetowej. We wszystkich swoich apelach wskazuj jedno miejsce, w którym można Cię wesprzeć, czyli stronę Twojej zbiórki na Pomagam.pl.

Nie. Zbiórki do poszczególnych kategorii przypisuje zespół Pomagam.pl.

Na stronie głównej Pomagam.pl wyświetlamy zbiórki prowadzone ze wsparciem serwisu. Jeśli chcesz, by Twoja zbiórka była objęta taką promocją, wybierz opcję “ze wsparciem Pomagam.pl” podczas jej tworzenia. Gdy wybierzesz tę opcję, wyświetlanie Twojej zbiórki na stronie głównej zostanie aktywowane od razu po jej opublikowaniu.

Promocja zbiórki na stronie głównej opiera się na tzw. retargetingu. To jedna z najskuteczniejszych i najpopularniejszych metod promocji w internecie. Polega na tym, że Twoja zbiórka jest wyświetlana osobom, które odwiedziły stronę Twojej zbiórki, ale nie dokonały jeszcze wpłaty. Dzięki promocji osoby takie znacznie częściej niż inne wpłacają ostatecznie pieniądze lub udostępniają zbiórkę kolejnym osobom. Nie wszyscy zobaczą więc Twoją zbiórkę na stronie głównej, ale dzięki retargetingowi będzie ona wyświetlana tym, których może zainteresować. Im więcej osób odwiedzi stronę Twojej zbiórki, tym więcej osób zobaczy ją później na stronie głównej Pomagam.pl, co zwiększa szansę na dokonanie wpłaty.

Zbiórkę możesz zakończyć w każdej chwili. Aby to zrobić, zaloguj się i kliknij przycisk „moje zbiórki” na górnym pasku strony Pomagam.pl. Jeśli masz więcej niż jedną zbiórkę, wybierz tę, którą chcesz zamknąć. Po przejściu do panelu zarządzania Twoją zbiórką kliknij przycisk „Zakończ” znajdujący się na dole strony i postępuj zgodnie z instrukcjami. Pamiętaj, że nie musisz kończyć swojej zbiórki, aby wypłacić pieniądze! Dowiedz się, jak wypłacić pieniądze ze zbiórki.

Na Pomagam.pl możesz utworzyć zbiórkę, która pomoże Ci zdobyć środki na schronisko i pomoc zwierzętom w tym na leczenie psa czy kota. Założ zbiórkę za darmo na Pomagam.pl i pomóż zwierzętom, które potrzebują wsparcia. Zobacz, jak założyć zbiórkę na schronisko w serwisie Pomagam.pl krok po kroku - https://www.youtube.com/watch?v=PS6DXRfNmuI

Aby pomóc finansowo osobie potrzebującej, możesz założyć zbiórkę internetową na platformie Pomagam.pl. Zbiórki internetowe są proste i szybkie do założenia – cały proces trwa zaledwie kilka minut. Wystarczy określić cel zbiórki, dodać zdjęcie, tytuł oraz opis zrzutki. Ogromną zaletą zbiórek internetowych jest to, że są łatwe do prowadzenia i nie wymagają żadnych pozwoleń ani zgłoszeń.

Pomagam.pl umożliwia skuteczne zbieranie funduszy na różne cele, takie jak finansowa pomoc osobom potrzebującym np. na leczenie, na pokrycie kosztów rehabilitacji czy remontu domu.

Gdy jesteś w trudnej sytuacji i potrzebujesz pomocy finansowej wejdź na Pomagam.pl i założ zbiórkę pieniędzy za darmo. Dzięki zbiórce internetowej zdobędziesz środki pieniężne na Twoje potrzeby. Wiele osób zastanawia się, gdzie szukać pomocy w trudnej sytuacji finansowej. Serwisy crowdfundingowe takie jak Pomagam.pl to realna pomoc uzbieraniu środków na to, czego potrzebujesz. Załóż zbiórkę szybko i bezpłatnie. Z Pomagam.pl zbierzesz więcej.

Aby założyć zbiórkę pieniędzy na marzenia na platformie Pomagam.pl, wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Zacznij zbiórkę internetową - tutaj. Na Pomagam.pl możesz zbierać pieniądze, aby spełnić swoje marzenia!

Zbiórki internetowe różnią się od zbiórek publicznych tym, że nie musisz ich nigdzie zgłaszać, ani rozliczać. Zakładasz zbiórkę pieniędzy w serwisie Pomagam.pl, zbierasz potrzebne środki tak długo, jak potrzebujesz i chcesz. W kwestiach podatku od zbiórek - przeczytasz również na tej stronie.

Wypłaty

Zebrane pieniądze możesz wypłacić na swoje konto w dowolnym polskim banku. Możesz również dokonać wypłaty na konto wybranej przez Ciebie fundacji.

Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata w żaden sposób nie wpływa na Twoją zbiórkę. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać tak długo, aż zdecydujesz się ją zamknąć. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat ani jakichkolwiek innych zmian na stronie Twojej zbiórki.

Możesz tak często wypłacać zebrane środki ze zbiórki jak tylko chcesz. Częstotliwość wypłat ze zbiórki zależy od Ciebie i Twoich potrzeb. Pamiętaj, że zasady wypłat na Pomagam.pl są takie, że przelewy realizujemy raz dziennie.

Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat ani jakichkolwiek innych zmian na stronie Twojej zbiórki.

Aby wypłacić zebrane pieniądze, zaloguj się i kliknij przycisk „moje zbiórki” na górnym pasku strony Pomagam.pl. Jeśli masz więcej niż jedną zbiórkę, wybierz tę, z której chcesz wypłacić pieniądze. Następnie kliknij przycisk „Wypłać” i postępuj zgodnie ze wskazówkami.

Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata w żaden sposób nie wpływa na Twoją zbiórkę. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać tak długo, aż zdecydujesz się ją zamknąć. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat ani jakichkolwiek innych zmian na stronie Twojej zbiórki.

Wypłata pieniędzy trwa na ogół do 3 dni roboczych.

Możesz otrzymać fakturę za zbiórkę na Pomagam.pl. Wystawianie faktur na Pomagam.pl jest proste. Aby otrzymać fakturę za zbiórkę kliknij swoje zdjęcie profilowe/awatar w prawym górnym rogu strony, a następnie wybierz „Ustawienia”. Na stronie ustawień kliknij przycisk „Potrzebuję faktury” na samym dole strony i postępuj zgodnie z wskazówkami.

Co do zasady, wpłaty przekazywane w ramach zbiórek prowadzonych na Pomagam.pl stanowią darowizny. W związku z tym, jeżeli organizujesz zbiórkę jako osoba prywatna (czyli osoba fizyczna nieprowadząca zbiórki w ramach działalności gospodarczej), to nie musisz płacić jakichkolwiek podatków ani dokonywać jakichkolwiek zgłoszeń, jeżeli żadna z wpłacających osób nie przekazała Ci kwoty przekraczającej 5 733 zł (w ciągu ostatnich 5 lat). W przypadku wpłat od członków rodziny, limit ten jest jeszcze wyższy. Jeżeli któraś z wpłat przekroczyła tę kwotę lub masz inne pytania podatkowe, skontaktuj się ze swoim urzędem skarbowym.

Wpłaty

Wpłacić pieniądze na zbiórkę możesz szybko i prosto. Aby wesprzeć zbiórkę, kliknij przycisk „Wpłać teraz” na stronie zbiórki i postępuj zgodnie z instrukcjami. Dokonywanie wpłat na zbiórki na Pomagam.pl zajmuje dosłownie kilka chwil. Zobacz video, w którym pokazujemy, jak krok po kroku dokonać wpłat na zbiórkę na Pomagam.pl https://www.youtube.com/watch?v=gZLLImz21E8

Pomagam.pl umożliwia dokonanie szybkiego przelewu internetowego z większości polskich banków. Dodatkowo w ramach dostępnych opcji płatności na Pomagam.pl masz możliwość dokonania tradycyjnego przelewu z dowolnego banku (także zagranicznego) oraz dokonania wpłaty na poczcie. Możesz także zrealizować wpłatę przy użyciu karty kredytowej oraz PayPal. Wśród dostępnych metod płatności Pomagam.pl umożliwia także płatność BLIKIEM oraz Apple Pay.

Wpłaty zagraniczne na zbiórki prowadzone na Pomagam.pl można dokonać na kilka różnych sposobów. Jak wspierać zbiórki z zagranicy? Możesz skorzystać z karty kredytowej lub PayPal. Posiadając rachunek w banku europejskim, możesz wykonać szybki przelew zagraniczny na zbiórkę wybierając kanał SEPA Euro Payments.

Dodatkowo, wpłaty z dowolnego banku na świecie można zrealizować poprzez przelewy międzynarodowe na Pomagam, wybierając opcję „przelew tradycyjny” podczas dokonywania wpłaty. Dzięki tym różnorodnym metodom, wsparcie zbiórek spoza kraju staje się łatwe i dostępne dla wszystkich darczyńców.

Tak.

Wszystko zależy od wybranego kanału płatności. Niektóre banki oraz PayPal dokonują księgowania 24 godziny na dobę (księgowanie trwa wtedy do 5 minut). Inne banki nie dokonują księgowania w godzinach nocnych i weekendy (księgowanie trwa wtedy do dwóch dni roboczych). Najdłużej trwa księgowanie wpłat dokonanych na poczcie i może ono wynieść nawet kilka dni. Gdy tylko zaksięgujemy Twoją wpłatę, otrzymasz potwierdzenie na adres e-mail podany podczas wpłaty.

Jeżeli w 2024 roku wpłacałeś darowiznę na rzecz organizacji pożytku publicznego, możesz skorzystać z ulgi i zapłacić niższy podatek. Aby uzyskać ulgę od darowizn, potrzebujesz potwierdzenia dokonanej wpłaty wystawionej przez organizację pożytku publicznego, na którą dokonałeś wpłaty. Jak ją uzyskać? Wystarczy, że wejdziesz na stronę zbiórki, klikniesz przycisk “Zadaj pytanie” przy organizatorze zbiórki i napiszesz prośbę o wystawienie potwierdzenia.

Wpisz swój adres mailowy w ramkę poniżej, a my wyślemy na podany adres zestawienie Twoich wpłat w serwisie Pomagam.pl w 2024 roku. Pamiętaj, że oprócz odliczenia darowizny możesz również przekazać 1,5% swojego podatku w rozliczeniu PIT wybranej organizacji pożytku publicznego np. Fundacji Pomagam.pl. Wpisz KRS 0000353888 w odpowiednie pole i nieś pomoc najbardziej potrzebującym. To nic nie kosztuje, a może zdziałać wiele dobrego. Dziękujemy!

Bezpieczeństwo

W Pomagam.pl dbamy o bezpieczeństwo wsparcia zbiórek. Nasza społeczność opiera się na zasadzie wzajemnego zaufania, a Pomagam.pl zostało zaprojektowane w sposób skłaniający do przestrzegania zasad transparentności. Niestety nie istnieje sposób, który pozwoliłby nam w 100% zagwarantować, że każdy organizator zamieszcza na stronie swojej zbiórki precyzyjne, wyczerpujące i prawdziwe informacje.

Czy pomagam.pl jest bezpieczne? Pomagam.pl kładzie duży nacisk na kwestie związane z bezpieczeństwem: zebrane środki wypłacamy wyłącznie na zweryfikowane konta bankowe lub konta fundacji zarejestrowanych w KRS, umożliwiamy zgłaszanie ewentualnych nadużyć oraz kontakt z organizatorami zbiórek, wskazujemy, czy organizator zbiórki połączył konto z profilem na Facebooku itp.

Przed dokonaniem wpłaty zachęcamy do sprawdzenia, czy na stronie zbiórki podane są dane kontaktowe, linki stron internetowych, profili w mediach społecznościowych i inne informacje uwiarygodniające zbiórkę i jej organizatora. Ostatecznie jednak (tak ja w przypadku każdej zbiórki pieniężnej niezależnie od jej formy), to wpłacający dokonuje ostatecznej oceny, czy zbiórkę uważa za wystarczająco wiarygodną, aby ją wesprzeć.

Zadbaj o bezpieczeństwo wspierania zbiórek i nie wpłacaj na zbiórki, jeśli choćby częściowo nie rozumiesz lub nie ufasz przedstawionym zapewnieniom dotyczącym jej celu lub organizatora. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z organizatorem zbiórki korzystając z przycisku „zadaj pytanie” na stronie zbiórki. Jeżeli Twoje wątpliwości nie zostaną rozwiane, wstrzymaj się z wpłatą. Wspieraj osoby i organizacje, które znasz i którym ufasz.

Ze względu na ilość zbiórek prowadzonych na Pomagam.pl nie jesteśmy w stanie kontrolować sposobu wydatkowania zebranych środków. Właśnie dlatego kładziemy tak duży nacisk na kwestie związane z bezpieczeństwem: zebrane środki wypłacamy wyłącznie na zweryfikowane konta bankowe lub konta fundacji zarejestrowanych w KRS, umożliwiamy zgłaszanie ewentualnych nadużyć oraz kontakt z organizatorami zbiórek, wskazujemy, czy organizator zbiórki połączył konto z profilem na Facebooku itp.

Przed dokonaniem wpłaty zachęcamy do sprawdzenia, czy na stronie zbiórki podane są dane kontaktowe, linki stron internetowych, profili w mediach społecznościowych i inne informacje uwiarygodniające zbiórkę. Ostatecznie jednak (tak ja w przypadku każdej zbiórki pieniężnej niezależnie od jej formy), to wpłacający dokonuje ostatecznej oceny, czy zbiórkę uważa za wystarczająco wiarygodną, aby ją wesprzeć.

Nie wspieraj zbiórki, jeśli choćby częściowo nie rozumiesz lub nie ufasz przedstawionym zapewnieniom dotyczącym jej celu lub organizatora. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z organizatorem zbiórki korzystając z przycisku „zadaj pytanie” na stronie zbiórki. Jeżeli Twoje wątpliwości nie zostaną rozwiane, wstrzymaj się z wpłatą. Wspieraj osoby i organizacje, które znasz i którym ufasz.

Oczywiście. Jeśli uważasz, że organizator zbiórki narusza prawo, zgłoś nadużycie. Przed dokonaniem zgłoszenia możesz skontaktować się z organizatorem zbiórki, aby rozwiać swoje ewentualne wątpliwości. Aby to zrobić naciśnij przycisk „Zadaj pytanie” na stronie zbiórki.

Zawsze, jeśli uważasz, że organizator zbiórki narusza prawo. Reagujemy na wszystkie zgłoszenia dotyczące naruszeń prawa przy wykorzystaniu naszej strony. Nie możemy i nie będziemy się natomiast angażować w Twoje prywatne sprawy i spory z organizatorem zbiórki. Nie reagujemy również na prywatne opinie o organizatorach zbiórek, plotki, domysły, itp.

Jeśli uważasz, że organizator zbiórki narusza prawo, kliknij przycisk „Zgłoś nadużycie” na stronie zbiórki i postępuj zgodnie z instrukcjami. Możesz to również zrobić klikając tutaj. Jeśli chcesz wcześniej rozwiać swoje ewentualne wątpliwości, skontaktuj się z organizatorem zbiórki klikając przycisk „Zadaj pytanie” na stronie zbiórki.

Niezależnie od dokonania zgłoszenia nadużycia na stronie Pomagam.pl, zachęcamy Cię do zgłoszenia sprawy bezpośrednio na policję lub do prokuratury. Zawsze ściśle współpracujemy z organami ścigania w celu wykrycia i zapobieżenia ewentualnym nadużyciom przy wykorzystaniu Pomagam.pl

Nie. Chroniąc Twoją prywatność nie udostępniamy Twoich danych organizatorowi zbiórki. Twoje dane osobowe mogą zostać natomiast ujawnione odpowiednim organom ścigania, które mogą mieć do Ciebie dalsze pytania.

Niestety nie. Pomagam.pl nie udostępnia żadnych informacji dotyczących użytkowników (w tym organizatorów zbiórek) innym osobom. Informacje takie mogą zostać udzielone odpowiednim organom na ich żądanie.

Kontakt

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij