Kornelia urodziła się 23.08.22 w 38. tygodniu z ciąży bliźniaczej 2k2o w Szpitalu Bielańskim w Warszawie, poprzez cięcie cesarskie. O wadzie dowiedziałam się w 28. tygodniu ciąży podczas kontrolnego badania USG gdzie stwierdzono HLHS.
Po urodzeniu Kornelia w drugiej dobie życia została przetransportowana do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na Oddział Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka i Niemowlęcia w celu dalszej diagnostyki.
Niestety wada okazała się bardziej poważna - potwierdzono atrezję zastawki mitralnej, mnogie VSD, niedorozwój lewej komory, hemodynamiczne odejście obu naczyń z prawej komory i hipoplazję łuku aorty. W 10. dobie życia został przeprowadzony pierwszy z trzech etapów leczenia - operacja polegająca na plastyce łuku aorty, wycięciu przegrody miedzyprzedsionkowej i bandingu pnia płucnego. Operację Kornelka przeszła bez powikłań. W 10. dobie pooperacyjnej została usunięta elektroda, a w 11. dobie został zrobiony drenaż worka osierdziowego. Po tym zabiegu niestety wystąpiły powikłania i skończyło się to dodatkowo niewydolnością serca.
Po przeniesieniu na odział Kardiologiczny, na kontrolnym badaniu echo serca okazało się, że banding zaczął się za bardzo zaciskać i jest konieczny kolejny zabieg. W dniu 17.10.22 została podjęta próba cewnikowania serca z angioplastyką balonową prawej i lewej tętnicy płucnej oraz bandingu pnia płucnego. Zabieg był powikłany epizodem trzepotania przedsionków w trakcie cewnikowania diagnostycznrgo, wykonano skuteczną kardiowersję elektryczną. Wyniki badania zostały omówione na konsylium kardiologiczno-kardiochirurgicznym w dniu 24.10.22. Konsylium wstępnie zakwalifikowało Kornelkę do dalszego leczenia operacyjnego - plastyki bifurkacji i tętnic płucnych z wytworzeniem zespolenia B-T i odcięciem tętnic płucnych od pnia płucnego. Z uwagi na wysokie ryzkyko operacji postanowiono o ponownej ocenie wskazań do zabiegu po dłuższej obserwacji stanu klinicznego Kornelki i jej saturacji.
W dniu 8.11.22 zostałyśmy wypisane do domu. Ponownie widzimy się w CZD 13.12.22...
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: