Zbiórka Pomoc w rehabilitacji Mateuszka - miniaturka zdjęcia

Pomoc w rehabilitacji Mateuszka Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomoc w rehabilitacji Mateuszka - zdjęcie główne

Pomoc w rehabilitacji Mateuszka

448 zł  z 800 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Remigiusz Ciuraba - awatar

Remigiusz Ciuraba

Organizator zbiórki

Mam na imię Remigiusz i bardzo chcę komuś pomóc.
Tą osobą jest Mateusz, który wymaga ciągłej opieki, jak i rehabilitacji. Jest to niekończąca się praca, która przynosi jednak niesamowite efekty! Mateusz rozwija swoje pasje i pomimo wielu przeciwności losu - jest pogodnym dzieckiem.

Znam tę rodzinę osobiście i wiem, że mama Mateusza robi wszystko, aby zapewnić jemu jak najlepsze warunki. Niesie to za sobą także duże koszty a każdy wyskakujący "nagle" wydatek jest dużym obciążeniem. Dlatego zwracam się do ludzi o dobrych sercach o wsparcie jakąkolwiek kwotą.

Docelowo jest potrzebne 2.600 zł na specjalistyczny balkonik. Całkowity koszt balkoniku to 4.600 zł. Czekamy też na refundację z NFZ (2.000 zł).

Zebrana kwota ze zbiórki trafi bezpośrednio na subkonto Mateusza (w fundacji, w której Mateusz jest podopiecznym).

Poniżej wklejam kilka słów od jego mamy...


"Urodziłam go siłami natury. Kiedy wyjęli dziecko ze mnie usłyszałam „O Boże! A to co?!!”. Przeraziłam się… Dopytywałam co się stało.
Lekarze podali mi fachowe określenie choroby mojego dziecka „przepuklina oponowo-rdzeniowa”. Kompletnie nie wiedziałam co to takiego. Zobaczyłam plecy syna na których było ogromne wybrzuszenie. Zaczęłam szlochać…
Przepraszam nie będę kontynuować opisu tego co czułam bo się rozklejam… Załamałam się...


Pielęgniarka ochrzciła Mateuszka. Prosili mnie abym wybrała szpital w którym Mateuszek miałby być zoperowany, gdyż wymagał natychmiastowej operacji zamknięcia worka przepuklinowego na kręgosłupie. Mateuszek urodził się także z ostrym zapaleniem płuc co jednocześnie go dyskwalifikowało do operacji, ale w związku z tym, że bez operacji i tak by nie przeżył to zapadła decyzja o operacji.

 Wiadomo było, że Mateusz nie będzie mógł w stanie samodzielnie oddychać i potrzebny będzie respirator. Z tego względu miałam do wyboru dwa szpitale w których odbędzie się operacja. Opole lub Warszawa. Wybrałam Opole bo było bliżej. Nie miałam czasu zaznajomić się z tym który szpital jest lepszy.

Operacja trwał bardzo długo, zbyt długo... Myślałam, że straciłam dziecko. Zadzwoniła do mnie sama Pani ordynator Opolskiego szpitala. Pani doktor płakała… Co mnie bardzo zaniepokoiło.

Tymczasem usłyszałam przez słuchawkę telefonu, że mam nie płakać, że mam być silna bo mój syn jest niezwykle silnym dzieckiem i dzielnie walczył i przeszedł operację bez żadnych komplikacji.  Te słowa Pani doktor zapamiętam na zawsze-mój syn jest silny i dzielny to ja też muszę.


Mati jest niezwykle mądrym i radosnym dzieckiem. To takie nasze rude szczęście ☺ Z jego nastawieniem do życia jest jakby łatwiej.
Mateusz nie rusza nóżkami, ale mimo tego ma szansę na chodzenie w specjalnym aparacie. To już zależy tylko od jego chęci. Jako matka chcę aby miał możliwość wyboru. Mateuszek jest pionizowany i podejmuje próby chodzenia w aparacie HKFO.  

Oprócz aparatu potrzebny jest balkonik, aby Mati czuł się w pełni bezpieczny. Balkonik umożliwi Mateuszowi bezpieczniejszą pionizację i naukę chodzenia. Rehabilitantka widzi w nim ogromny potencjał. Mateuszek nauczył się już jak wykonać ruch z biodra aby ruszyć nogą w przód. To wielki sukces. Będziemy wdzięczni jeśli zechcecie przyczynić się do dalszych sukcesów Mateuszka."WAŻNA AKTUALIZACJA!

Szanowni Darczyńcy,

dzięki portalowi mojawyspa.co.uk udało się uzbierać większość pieniędzy, z których zostanie zakupiony specjalny pionizator dla Mateuszka. Z tego tytułu, można zmniejszyć kwotę docelową do  800 zł. Jest to brakująca kwota, aby Mati mógł cieszyć się nowym sprzętem rehabilitacyjnym.

Podgląd zbiórki w UK: 

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/84/64779/Mateuszek-prosi-o-pomoc,0

Fanpage Mateuszka:

https://www.facebook.com/niezwyklymateuszhalejcio/

Brakuje tak niewiele. W imieniu mamy Mateuszka i jego samego, bardzo dziękuję za okazaną pomoc i wielkie serducho. Jednak ośmielam się prosić o te jeszcze kilka wpłat, aby osiągnąć cel i jednocześnie sprawić uśmiech na twarzy Mateusza.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    21.09.2019
    21.09.2019

    :)

448 zł  z 800 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Remigiusz Ciuraba - awatar

Remigiusz Ciuraba

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 9

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta Strzelecka - awatar
Marta Strzelecka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
8
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij