Zbiórka Auta dla ukraińskiego wojska - miniaturka zdjęcia

Auta dla ukraińskiego wojska Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Auta dla ukraińskiego wojska - zdjęcie główne

Auta dla ukraińskiego wojska

149 588 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciły 892 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Jacek Hugo-Bader - awatar

Jacek Hugo-Bader

Organizator zbiórki

Servus, nazywam się Jacek Hugo-Bader, jestem reporterem, pisarzem i z tego powodu już wiele dni spędziłem w Ukrainie. Zbieram materiały do tekstu o ich heroicznej walce, przy okazji nadarzyła się okazja, żeby pomóc, przerzucić z nowymi przyjaciółmi kilka samochodów z Polski do Ukrainy. To były stare, wysłużone terenówki i pikapy, bo właśnie takich walczący najbardziej potrzebują. Dlaczego dwa stare stare są lepsze niż jeden nowy? Bo i tak ich żywot nie będzie długi, samochody umierają dużo szybciej niż walczący ludzie, którzy w razie zagrożenia wyskakują z samochodów i kryją się po krzakach, rowach, w lesie. Auta zostają na drodze i giną.

A potrzebne są do tysięcy prostych spraw, dowiezienia chleba, amunicji, ewakuacji rannych, transportu ludzi i nie żrą, jak tam się mówi, stu litrów paliwa jak każdy szanujący się wóz pancerny. Który jest zresztą potrzebny do walki.

Ten tekst napisałem w połowie kwietnia i już dwa samochody z naszej zbiórki są w Donbasie we wschodniej Ukrainie. To teraz najgorętsze miejsce na świecie, ruskie prą tam bez wytchnienia i miłosierdzia, i bez oglądania się na ofiary nawet wśród swoich. 

Czeka nas więc kolejny konwój, bo przecież pod Lublinem został jeden samochód, który się zepsuł nam po drodze, ale teraz jest już wyrychtowany, Andrzej z Dolnego Śląska daje swoje Mitsubishi, inni deklarują kolejne auta, a ja już zebrałem "po ludziach" ponad pięć tysięcy złociszy... Więc powinniśmy dokupić jakąś jeszcze terenówkę, albo pickupa, żeby chociaż trzy auta jechały, bo Boh trojcu lubit... Pomagajmy ze wszystkich sił. Wiem, że nie zawiedziecie, bo...

CO DAJESZ - JEST TWOJE


Szczegóły z postępów w zbiórce tutaj: facebook.com/jacekhugobader


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Jacek Hugo-Bader - awatar

  Jacek Hugo-Bader

  02.10.2022
  02.10.2022

  Najdroższe, Najdrożsi. Szykuję trzeci samochodowy konwój aut dla walczących Ukraińców, dla ich wojska. Sześć samochodów zakupionych z pieniędzy uciułanych na tej zbiórce już tam jest. A teraz mam już trzy kolejne pojazdy. Trzeba je tylko koniecznie pomalować, bo są beznadziejnie białe, błyszczące, perłowe. Potrzeba nam na to jeszcze 6 tysięcy złotych. Pomóżcie, proszę.
  Zdjęcie samochodów i szczegółowe rozliczenie znajdziecie na https://www.facebook.com/jacekhugobader
  A tutaj pokarzę Wam teraz zdjęcie, które obiecałem pokazać kilka miesięcy temu. Wtedy żołnierka i żołnierze zasłaniali twarze żeby ruski wywiad nie mógł zidentyfikować gdzie znajduje się ich oddział. Ale teraz informacja gdzie byli w lipcu, już nie jest aktualna. Na pewno nie są w Hulajpolu, skąd jest ta fotka.
  Przypatrzcie się ich twarzom - zwykli, zacni, pogodni ludzie, których zły los rzucił na wojnę.
  Dowódcom jest Dina, mężczyzna w środku z tablicą dziękczynną dla Was. Jest majorem, artylerzystom, wojakiem, który na początku wojny, a więc w 2014 roku, zupełnie sam, bez niczyjej pomocy zdobył ruski czołg. Był wtedy młodziutkim podporucznikiem. A za parę miesięcy będzie jednym z bohaterów mojej książki.
  Pomóżcie tylko, proszę, z tymi 6-cioma tysiakami.

  Zdjęcie aktualizacji 102 688

Komentarze


 • Janek - awatar

  Janek

  16.03.2023
  16.03.2023

  To jest też "nasza" wojna - niestety

  • Jacek Hugo-Bader - awatar

   Jacek Hugo-Bader - Organizator zbiórki

   16.03.2023
   16.03.2023

   Masz rację. To wojna jak najbardziej nasza, bo bo jeśli oni nie zatrzymają szaleńca, to my będziemy musieli. Bo szaleńcy niestety nigdy sami się nie zatrzymują. Nigdy! Historia ludzkości nie zna choćby jednego takiego przypadku.

 • Beti - awatar

  Beti

  16.03.2023
  16.03.2023

  Mogę niewiele, a serce się kraje, i ta chęć wielka żeby im się udało. Dziękuję Panie Jacku za to co Pan robi.

  • Jacek Hugo-Bader - awatar

   Jacek Hugo-Bader - Organizator zbiórki

   16.03.2023
   16.03.2023

   Najdroższa Beti. To jest bardzo wiele. "Wiele" nie mierzy się cyferkami. Uściski, j

 • putin a la mierda - awatar

  putin a la mierda

  20.12.2022
  20.12.2022

  staram się o wpłaty na tę zbiorkę z Galicji w Hiszpanii. Mam nadzieję, że odzew będzie duży

  • Jacek Hugo-Bader - awatar

   Jacek Hugo-Bader - Organizator zbiórki

   20.12.2022
   20.12.2022

   Kochana, bardzo Ci dziekuję. Pamiętam, że to nie pierwsza wplata od Ciebie. Co dajesz - jest Twoje. Uściski, j

 • Beata Kurowicka - awatar

  Beata Kurowicka

  28.11.2022
  28.11.2022

  Panu Hugo-Baderowi bardzo dziękuję, że mu się ciągle chce i daje nam możliwosć dorzucić się do wysiłku Ukrainy

  • Jacek Hugo-Bader - awatar

   Jacek Hugo-Bader - Organizator zbiórki

   29.11.2022
   29.11.2022

   Musimy brać udział w tym wysiłku, bo oni tutaj w Ukrainie, gdzie teraz jestem, są święcie przekonani, że walczą także w naszym imieniu. I to jest po prostu prawda. Z serca dziękuję Beato. Pozdrowienia dla wszystkich spod Kijowa, j

 • Anna - awatar

  Anna

  31.10.2022
  31.10.2022

  Slava Ukraini !

149 588 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciły 892 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Jacek Hugo-Bader - awatar

Jacek Hugo-Bader

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 892

Mich - awatar
Mich
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Slawek Zagorski - awatar
Slawek Zagorski
50
Patrycja Złotocka - awatar
Patrycja Złotocka
170
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Marta - awatar
Marta
100
Kasia Krotki - awatar
Kasia Krotki
100
Gosia - awatar
Gosia
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij