Zbiórka Pilna transplantacja nerki - zdjęcie główne

Pilna transplantacja nerki

1 241 zł  z 266 000 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Cowen - awatar

Agnieszka Cowen

Organizator zbiórki

Organizuje tą zbiórkę dla koleżanki z pracy, a dokładniej dla jej męża Władimira, który  pilnie potrzebuje  transplantacji  nerki.

Maria sprząta i  pomaga w kuchni w przedszkolu, w którym pracuję. Przyjechała tu z Ukrainy, okolicy Donbasu, terenu  dotkniętego wojną. Ciężkie warunki i choroba męża zmusiły ją do szukania pracy w Polsce. Dojazd do domu zajmuje jej 3 dni.

Maria oprócz pracy w przedszkolu podejmuje się prac dorywczych jak sprzątanie u osób prywatnych, czy pomoc w ogrodzie. Generalnie pracuje bez przerwy. Wszystko po to, by uzbierać pieniądze na operację męża.

Władimir od 12 lat choruje z powodu nerek. Od 4 lat stan bardzo się pogarsza. W tej chwili ma stwierdzoną ostrą niewydolność obu nerek. Przyjmuje dializy 3 razy w tygodniu. Ostatnio pojawiły się również torbiele na obu z nich wypełnione krwią. Jedyną jego szansą jest szybka transplantacja. Niestety Maria, ani brat Władimira czy inni członkowie rodziny nie mogli zostać dawcami narządu. Okres oczekiwania to nawet parę lat, a Władimir nie ma tyle czasu. Szukając pomocy dowiedzieli się, że mógłby zostać zoperowany szybciej na Białorusi w prywatnej klinice, ale koszt to 70 tyś. dolarów.

Maria nie jest w stanie sama zebrać takiej sumy pieniędzy. Kobieta pracuje tak ciężko, a to co zarabia to tylko igła w stogu siana. Bardzo potrzebuje pomocy.

Oboje wychowują 7-letniego synka. Chłopiec jest bardzo silnie związany z ojcem, który mimo choroby zajmuje się nim najlepiej jak potrafi. Zostawia synka w szkole i idzie na dializę, wraca i gotuję obiad dla dziecka.

Rodzina jest ze sobą bardzo zżyta, rozłąka jest dla nich niesamowicie ciężka. Maria bardzo przeżywa to, że nie ma jej przy nich. Gdy mąż jest w szpitalu z trudem powstrzymuje się od płaczu.

Dodatkowym obciążeniem są koszty leków, które mąż musi przyjmować. W jego stanie zwykła infekcja wiąże się z ogromnym ryzykiem. Nerki mogą nie znieść kolejnych antybiotykoterapii.

Cała rodzina żyje w ogromnym stresie i strachu.

Maria to bardzo skromna, dobra osoba, mimo jej sytuacji zawsze jest pierwsza by komuś pomóc. To taka dobra duszyczka, która teraz tak bardzo potrzebuje pomocy.

Zaproponowałam Marii organizację tej zbiórki, bo mam nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy tak jak ja będą chcieli im pomóc.

Maria z mężem wyrazili zgodę na tą zbiórkę pieniędzy. Wierzę, że uda się zebrać choć część tej kwoty.

Za każdą pomoc - udostępnienie czy wpłatę, z góry bardzo dziękuję w imieniu Marii i jej rodziny.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Agnieszka Cowen - awatar

  Agnieszka Cowen

  10.06.2019
  10.06.2019

  Rodzina razem

  Zdjęcie aktualizacji 32 648

Komentarze


 • MagZyc - awatar

  MagZyc

  18.07.2019
  18.07.2019

  Agnieszko, udostępnij na Mieszkańcach Gminy Izabelin, co? Ja nie korzystam z FB.

1 241 zł  z 266 000 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Cowen - awatar

Agnieszka Cowen

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 22

Iza lesiak - awatar
Iza lesiak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
OlaM - awatar
OlaM
20
Anna Katarzyna Wojciechowska - awatar
Anna Katarzyna Wojciechowska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij