Zbiórka Pilna transplantacja nerki - zdjęcie główne

Pilna transplantacja nerki

1 241 zł  z 266 000 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Cowen - awatar

Agnieszka Cowen

Organizator zbiórki

Organizuje tą zbiórkę dla koleżanki z pracy, a dokładniej dla jej męża Władimira, który  pilnie potrzebuje  transplantacji  nerki.

Maria sprząta i  pomaga w kuchni w przedszkolu, w którym pracuję. Przyjechała tu z Ukrainy, okolicy Donbasu, terenu  dotkniętego wojną. Ciężkie warunki i choroba męża zmusiły ją do szukania pracy w Polsce. Dojazd do domu zajmuje jej 3 dni.

Maria oprócz pracy w przedszkolu podejmuje się prac dorywczych jak sprzątanie u osób prywatnych, czy pomoc w ogrodzie. Generalnie pracuje bez przerwy. Wszystko po to, by uzbierać pieniądze na operację męża.

Władimir od 12 lat choruje z powodu nerek. Od 4 lat stan bardzo się pogarsza. W tej chwili ma stwierdzoną ostrą niewydolność obu nerek. Przyjmuje dializy 3 razy w tygodniu. Ostatnio pojawiły się również torbiele na obu z nich wypełnione krwią. Jedyną jego szansą jest szybka transplantacja. Niestety Maria, ani brat Władimira czy inni członkowie rodziny nie mogli zostać dawcami narządu. Okres oczekiwania to nawet parę lat, a Władimir nie ma tyle czasu. Szukając pomocy dowiedzieli się, że mógłby zostać zoperowany szybciej na Białorusi w prywatnej klinice, ale koszt to 70 tyś. dolarów.

Maria nie jest w stanie sama zebrać takiej sumy pieniędzy. Kobieta pracuje tak ciężko, a to co zarabia to tylko igła w stogu siana. Bardzo potrzebuje pomocy.

Oboje wychowują 7-letniego synka. Chłopiec jest bardzo silnie związany z ojcem, który mimo choroby zajmuje się nim najlepiej jak potrafi. Zostawia synka w szkole i idzie na dializę, wraca i gotuję obiad dla dziecka.

Rodzina jest ze sobą bardzo zżyta, rozłąka jest dla nich niesamowicie ciężka. Maria bardzo przeżywa to, że nie ma jej przy nich. Gdy mąż jest w szpitalu z trudem powstrzymuje się od płaczu.

Dodatkowym obciążeniem są koszty leków, które mąż musi przyjmować. W jego stanie zwykła infekcja wiąże się z ogromnym ryzykiem. Nerki mogą nie znieść kolejnych antybiotykoterapii.

Cała rodzina żyje w ogromnym stresie i strachu.

Maria to bardzo skromna, dobra osoba, mimo jej sytuacji zawsze jest pierwsza by komuś pomóc. To taka dobra duszyczka, która teraz tak bardzo potrzebuje pomocy.

Zaproponowałam Marii organizację tej zbiórki, bo mam nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy tak jak ja będą chcieli im pomóc.

Maria z mężem wyrazili zgodę na tą zbiórkę pieniędzy. Wierzę, że uda się zebrać choć część tej kwoty.

Za każdą pomoc - udostępnienie czy wpłatę, z góry bardzo dziękuję w imieniu Marii i jej rodziny.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Agnieszka Cowen - awatar

  Agnieszka Cowen

  10.06.2019
  10.06.2019

  Rodzina razem

  Zdjęcie aktualizacji 32 648

Komentarze


 • MagZyc - awatar

  MagZyc

  18.07.2019
  18.07.2019

  Agnieszko, udostępnij na Mieszkańcach Gminy Izabelin, co? Ja nie korzystam z FB.

1 241 zł  z 266 000 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Cowen - awatar

Agnieszka Cowen

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 22

Iza lesiak - awatar
Iza lesiak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
OlaM - awatar
OlaM
20
Anna Katarzyna Wojciechowska - awatar
Anna Katarzyna Wojciechowska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij