Dziadek Olinka

319 077 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciły 5 193 osoby
Wpłać teraz Udostępnij
 
Agnieszka Jóźwicka - awatar

Agnieszka Jóźwicka

Organizator zbiórki

Ma 62 lata i siedzący tryb życia. Jest po ciężkiej operacji kręgosłupa. Jednak 2 sierpnia 2023 roku wyruszył na wyprawę. Przejdzie ponad 502km Głównym Szlakiem Beskidzkim. Chce zebrać środki na leczenie i terapię ukochanego wnuka Olinka. Liczy na Wasze wsparcie.

@Dziadek Olinka to projekt zakochanego po uszy dziadka Janka, który pragnie wspomóc leczenie i terapię swojego 7-letniego wnuka Olinka. Olek zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym, wrodzoną wadą układu moczowego, zaburzeniami integracji sensorycznej i opóźnieniem psychoruchowym. 


Dziadek to na codzień 'poważny' księgowy, który od rana do wieczora tonie w fakturach, pismach urzędowych i wyliczeniach. Ale poza tym hoduje gołębie pocztowe i jest ogromnym miłośnikiem gór, choć robi to od święta i wyłącznie hobbystycznie. 

Teraz pragnie połączyć swoje zamiłowanie do gór z walką o fundusze na terapię ukochanego wnuka. 

Olinek ma 7 lat. Jeszcze w czasie ciąży miał zdiagnozowaną wrodzoną wadę nerek. Przeszedł kilka operacji prenatalnych. Niestety w skutek komplikacji urodził się jako skrajny wcześniak z wylewami krwi do mózgu III stopnia i silnym niedotlenieniem. Zmagał się z większością możliwych powikłań wcześniaczych: niedrożnością jelit, niedojrzałością układu pokarmowego, oddechowego i nerwowego, kwasicą metaboliczną, dysplazją oskrzelowo-płucną, retinopatią wcześniaczą. 

Mimo tragicznych rokowań i prawie zerowych szans na przeżycie : znakomicie widzi, świetnie słyszy, jest bystry i buzia mu się nie zamyka - tyle ma do opowiedzenia. 

Niestety nie chodzi, nie siedzi bez specjalistycznego wsparcia, nie stoi samodzielnie. 

Wymaga codziennej intensywnej terapii. Uczęszcza na zajęcia fizjoterapii, terapii ręki, psychologiczne, neurologopedyczne i terapii umiejętności społecznych. 


Jest pod stałą opieką neurologów, ortopedów, nefrologów, urologów, immunologów, okulistów, laryngologów. 

Miesięczny koszt jego terapii (zajęć, wizyt lekarskich, badań, leków, specjalistycznych sprzętów) to kilkanaście tysięcy złotych. Bywają miesiące, że kilkadziesiąt. Dodatkowo z ogromnym prawdopodobnieństwem niebawem Olinka czeka droga operacja bioder, która kosztuje kilkaset tysięcy złotych. 

Koszty leczenia Olinka przekraczają nie tylko możliwości finansowe Dziadka, ale i całej rodziny. 


Dlatego Dziadek Olinka ruszył w trasę i walczy o... samodzielną przyszłość ukochanego i jednego wnuka.

Bardzo prosimy o wsparcie zbiórki. Zebrane środki które pozwolą Olkowi na kontynuację terapii i leczenia to cel Dziadka Olinka. Ważniejszy niż meta Głównego Szlaku Beskidzkiego w Ustroniu. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Karen Sahakyan - awatar

  Karen Sahakyan

  31.10.2023
  31.10.2023

  Walcz mały wojowniku. Duże słowa uznania dla kochającego dziadka🙏

 • Szymon Majdanik - awatar

  Szymon Majdanik

  13.10.2023
  13.10.2023

  ♥️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.10.2023
  09.10.2023

  ❤️❤️❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.09.2023
  21.09.2023

  Trzymam kciuki!

 • Katrin Kalt - awatar

  Katrin Kalt

  18.09.2023
  18.09.2023

  Obraz Bocian

319 077 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciły 5 193 osoby
Wpłać teraz Udostępnij
 
Agnieszka Jóźwicka - awatar

Agnieszka Jóźwicka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 5 193

Katarzyna Adrian Kurzeja - awatar
Katarzyna Adrian Kurzeja
100
#gorskaponiewierka PPasjonatka :) - awatar
#gorskaponiewierka PPasjonatka :)
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
ja11 - awatar
ja11
50
Górski wloczykij - awatar
Górski wloczykij
100
Ewa K - awatar
Ewa K
100
Andrzej Śniegocki - awatar
Andrzej Śniegocki
100
Anna Senderowicz - awatar
Anna Senderowicz
80
Beata Paszkowska - awatar
Beata Paszkowska
85
Marta Kowalska - awatar
Marta Kowalska
130

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij