Dziadek Olinka

343 847 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 412 osób
Agnieszka Jóźwicka - awatar

Agnieszka Jóźwicka

Organizator zbiórki

Ma 62 lata i siedzący tryb życia. Jest po ciężkiej operacji kręgosłupa. Jednak 2 sierpnia 2023 roku wyruszył na wyprawę. Przejdzie ponad 502km Głównym Szlakiem Beskidzkim. Chce zebrać środki na leczenie i terapię ukochanego wnuka Olinka. Liczy na Wasze wsparcie.

@Dziadek Olinka to projekt zakochanego po uszy dziadka Janka, który pragnie wspomóc leczenie i terapię swojego 7-letniego wnuka Olinka. Olek zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym, wrodzoną wadą układu moczowego, zaburzeniami integracji sensorycznej i opóźnieniem psychoruchowym. 


Dziadek to na codzień 'poważny' księgowy, który od rana do wieczora tonie w fakturach, pismach urzędowych i wyliczeniach. Ale poza tym hoduje gołębie pocztowe i jest ogromnym miłośnikiem gór, choć robi to od święta i wyłącznie hobbystycznie. 

Teraz pragnie połączyć swoje zamiłowanie do gór z walką o fundusze na terapię ukochanego wnuka. 

Olinek ma 7 lat. Jeszcze w czasie ciąży miał zdiagnozowaną wrodzoną wadę nerek. Przeszedł kilka operacji prenatalnych. Niestety w skutek komplikacji urodził się jako skrajny wcześniak z wylewami krwi do mózgu III stopnia i silnym niedotlenieniem. Zmagał się z większością możliwych powikłań wcześniaczych: niedrożnością jelit, niedojrzałością układu pokarmowego, oddechowego i nerwowego, kwasicą metaboliczną, dysplazją oskrzelowo-płucną, retinopatią wcześniaczą. 

Mimo tragicznych rokowań i prawie zerowych szans na przeżycie : znakomicie widzi, świetnie słyszy, jest bystry i buzia mu się nie zamyka - tyle ma do opowiedzenia. 

Niestety nie chodzi, nie siedzi bez specjalistycznego wsparcia, nie stoi samodzielnie. 

Wymaga codziennej intensywnej terapii. Uczęszcza na zajęcia fizjoterapii, terapii ręki, psychologiczne, neurologopedyczne i terapii umiejętności społecznych. 


Jest pod stałą opieką neurologów, ortopedów, nefrologów, urologów, immunologów, okulistów, laryngologów. 

Miesięczny koszt jego terapii (zajęć, wizyt lekarskich, badań, leków, specjalistycznych sprzętów) to kilkanaście tysięcy złotych. Bywają miesiące, że kilkadziesiąt. Dodatkowo z ogromnym prawdopodobnieństwem niebawem Olinka czeka droga operacja bioder, która kosztuje kilkaset tysięcy złotych. 

Koszty leczenia Olinka przekraczają nie tylko możliwości finansowe Dziadka, ale i całej rodziny. 


Dlatego Dziadek Olinka ruszył w trasę i walczy o... samodzielną przyszłość ukochanego i jednego wnuka.

Bardzo prosimy o wsparcie zbiórki. Zebrane środki które pozwolą Olkowi na kontynuację terapii i leczenia to cel Dziadka Olinka. Ważniejszy niż meta Głównego Szlaku Beskidzkiego w Ustroniu. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Monika Małecka-Przybysz - awatar

  Monika Małecka-Przybysz

  22.04.2024
  22.04.2024

  Zdrowia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.04.2024
  14.04.2024

  Życzymy wytrwałości i jak najwięcej zdrowia.

 • Wielkanocny Zajączek - awatar

  Wielkanocny Zajączek

  29.03.2024
  29.03.2024

  Uściski i pozdrowienia od tajemniczego Zajączka :D

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.01.2024
  19.01.2024

  Trzymam kciuki! ♡

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.12.2023
  25.12.2023

  Jest Pan wspanialym Dziadkiem. Zycze zdrowia obydwu Panom. Hanka

343 847 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 412 osób
Agnieszka Jóźwicka - awatar

Agnieszka Jóźwicka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 5 412

Kolczyki - awatar
Kolczyki
110
Oliwa grecka - awatar
Oliwa grecka
60
Katarzyna Zientara - awatar
Katarzyna Zientara
90
Kasia Korecka - awatar
Kasia Korecka
105
Andrzej Śniegocki - awatar
Andrzej Śniegocki
100
Michał Przygoda - awatar
Michał Przygoda
470
Małgorzata Jaskółka - awatar
Małgorzata Jaskółka
170
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Paweł Łyszcz - awatar
Paweł Łyszcz
80

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij