Dziadek Olinka

346 013 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciły 5 444 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Jóźwicka - awatar

Agnieszka Jóźwicka

Organizator zbiórki

Ma 62 lata i siedzący tryb życia. Jest po ciężkiej operacji kręgosłupa. Jednak 2 sierpnia 2023 roku wyruszył na wyprawę. Przejdzie ponad 502km Głównym Szlakiem Beskidzkim. Chce zebrać środki na leczenie i terapię ukochanego wnuka Olinka. Liczy na Wasze wsparcie.

@Dziadek Olinka to projekt zakochanego po uszy dziadka Janka, który pragnie wspomóc leczenie i terapię swojego 7-letniego wnuka Olinka. Olek zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym, wrodzoną wadą układu moczowego, zaburzeniami integracji sensorycznej i opóźnieniem psychoruchowym. 


Dziadek to na codzień 'poważny' księgowy, który od rana do wieczora tonie w fakturach, pismach urzędowych i wyliczeniach. Ale poza tym hoduje gołębie pocztowe i jest ogromnym miłośnikiem gór, choć robi to od święta i wyłącznie hobbystycznie. 

Teraz pragnie połączyć swoje zamiłowanie do gór z walką o fundusze na terapię ukochanego wnuka. 

Olinek ma 7 lat. Jeszcze w czasie ciąży miał zdiagnozowaną wrodzoną wadę nerek. Przeszedł kilka operacji prenatalnych. Niestety w skutek komplikacji urodził się jako skrajny wcześniak z wylewami krwi do mózgu III stopnia i silnym niedotlenieniem. Zmagał się z większością możliwych powikłań wcześniaczych: niedrożnością jelit, niedojrzałością układu pokarmowego, oddechowego i nerwowego, kwasicą metaboliczną, dysplazją oskrzelowo-płucną, retinopatią wcześniaczą. 

Mimo tragicznych rokowań i prawie zerowych szans na przeżycie : znakomicie widzi, świetnie słyszy, jest bystry i buzia mu się nie zamyka - tyle ma do opowiedzenia. 

Niestety nie chodzi, nie siedzi bez specjalistycznego wsparcia, nie stoi samodzielnie. 

Wymaga codziennej intensywnej terapii. Uczęszcza na zajęcia fizjoterapii, terapii ręki, psychologiczne, neurologopedyczne i terapii umiejętności społecznych. 


Jest pod stałą opieką neurologów, ortopedów, nefrologów, urologów, immunologów, okulistów, laryngologów. 

Miesięczny koszt jego terapii (zajęć, wizyt lekarskich, badań, leków, specjalistycznych sprzętów) to kilkanaście tysięcy złotych. Bywają miesiące, że kilkadziesiąt. Dodatkowo z ogromnym prawdopodobnieństwem niebawem Olinka czeka droga operacja bioder, która kosztuje kilkaset tysięcy złotych. 

Koszty leczenia Olinka przekraczają nie tylko możliwości finansowe Dziadka, ale i całej rodziny. 


Dlatego Dziadek Olinka ruszył w trasę i walczy o... samodzielną przyszłość ukochanego i jednego wnuka.

Bardzo prosimy o wsparcie zbiórki. Zebrane środki które pozwolą Olkowi na kontynuację terapii i leczenia to cel Dziadka Olinka. Ważniejszy niż meta Głównego Szlaku Beskidzkiego w Ustroniu. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Agnieszka Jóźwicka - awatar

  Agnieszka Jóźwicka

  13.07.2024
  13.07.2024

  Już za kilka dni Dziadek Olinka wyrusza na nową wyprawę. Planuje przejechać na rowerze ponad 3600km dookoła Polski!

  Start: środa, 17.07.2024r Rynek w Ustroniu
  Meta: około 30 dni później, w tym samym miejscu
  Cel: oczywiście zebranie środków na dalsze leczenie i terapię ukochanego wnuczka Olinka.

  Przypominamy, Dziadek Olinka ma 63 lata, siedzący tryb życia i sam jest po ciężkiej operacji kręgosłupa. Był prawie zupełnie sparaliżowany - mógł ruszać wyłącznie głową. Nie poddał się. Teraz walczy o samodzielność dla wnuka, który zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym, Zespołem Aspergera, ADHD i wrodzoną wadę nerek.

  W związku z nową wyprawą, powstała też nowa zbiórka: www.pomagam.pl/dziadekolinkanarowerze

  Zapraszamy serdecznie do wpłat oraz do śledzenia wyprawy na www.facebook.com/dziadekolinka - będzie tam link, gdzie 24h na dobę można podglądać na GPS gdzie Dziadek się znajduje i jak idzie mu wyprawa.

  A może masz ochotę dołączyć? Choćby na jeden dzień?

  Zdjęcie aktualizacji 146 750

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • M22_78 - awatar

  M22_78

  19.07.2024
  19.07.2024

  Dużo siły!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.07.2024
  15.07.2024

  Zyczę dużo wytrwałości i zdrowia dla całaj Rodzinki

 • Ajlona - awatar

  Ajlona

  13.07.2024
  13.07.2024

  Dużo dużo siły życzę i życzliwych ludzi na drodze do celu! Powodzenia

 • Magda M - awatar

  Magda M

  04.06.2024
  04.06.2024

  Podziwiam i życzę dużo zdrowia i siły 🥰

 • Monika Małecka-Przybysz - awatar

  Monika Małecka-Przybysz

  22.04.2024
  22.04.2024

  Zdrowia!

346 013 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciły 5 444 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Jóźwicka - awatar

Agnieszka Jóźwicka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 5 444

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
M22_78 - awatar
M22_78
111
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Cezary - awatar
Cezary
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
elamatyja - awatar
elamatyja
50
Biljana - awatar
Biljana
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kotowskiego7 - awatar
Kotowskiego7
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij