Kociak, któremu odpadła łapka

Zbiórka

Grupa kotylion.pl pomaga kotom bezdomnym i wolno żyjącym głównie na terenie Łodzi.

Fasolka - kociak, któremu odpadła łapka.

Tym razem to nie zły człowiek, pies czy dzikie zwierze okaleczyło malutką koteczkę. Ot wypadek – dzikie maluchy bawiły się na plandece przy której były sznurki. Łapka zaplątała się w sznurek, kocię nie umiało się uwolnić. Tkwiło w pułapce prawdopodobnie 2-3 dni. Jak bardzo musiało cierpieć skoro w ranie zalęgły się larwy much?

W końcu ktoś znalazł malucha, uwolnił ze sznurka i zawiózł do lecznicy. Tak maleńka Fasolka we wtorek 6 czerwca trafiła pod opiekę Kotyliona.

7-tygodniowe kocię było w fatalnym stanie – wychudzone, wychłodzone. Łapka nie tylko poraniona i z larwami, ale również połamana.

Pani doktor długo kręciła głową nad maleństwem, nie dawała kici zbyt wiele szans na przeżycie. Niezbędna była natychmiastowa amputacja, a wiele wskazywało na to, że Fasolka nie przetrzyma narkozy. Jednak ta pani doktor walczy o naszych podopiecznych zawsze do końca. Fasolka dostała osłonę z antybiotyków, kroplówkę na wzmocnienie i termofor otulony w ciepły kocyk. Następny dzień nie przyniósł żadnych zmian - kicia osowiała, bez apetytu i chęci do życia. Zapała decyzja – amputacja w czwartek, bo kociaka może zabić zakażenie.

A w czwartek zadziałała natura… brzmi to strasznie, ale zmartwiała łapka po prostu odpadła, a w Fasolkę wstąpiło nowe życie: wrócił apetyt, pojawiła się chęć do zabawy.

Mimo w sumie makabrycznego rozwoju wypadków bardzo nas to ucieszyło. Teraz już amputacja pozostałej części łapki nie będzie aż tak niebezpieczna dla życia kotka. Zabieg planowany jest na wtorek 13 czerwca.

Jeśli dzięki Państwa hojności uda nam się zebrać planowaną kwotę przeznaczymy ją na pokrycie kosztów zabiegu amputacji, pobytu Fasolki w lecznicy oraz dalszej opieki w Domu Tymczasowym, który już czeka na malutką. Zapłacimy również za sterylizację jej mamy, którą szczęśliwe już udało się złapać i poddać zabiegowi.

Przed blokiem została jeszcze dwójka rodzeństwa Fasolki, jeśli uda się nam je złapać również trafią do Domu Tymczasowego, gdzie zostaną przygotowane do adopcji – odrobaczone, zaszczepione, zachipowane.

Bardzo prosimy Państwa o wpłaty, żadna kwota nie jest za mała.

* środki niewykorzystane zostaną przeznaczone na cele statutowe Fundacji i pomogą innym kotom w potrzebie

Aktualności

 • KOTYlion z miłości do kotów

  KOTYlion z miłości do kotów

  20.06.17
  20.06.17

  Kochani !!! ogromnie dziękujemy za wszystkie wpłaty, za dobre serca i otwarte portfele. Ponieważ zebraliśmy już potrzebną kwotę kończymy zbiórkę dla Fasolki. Pomóżcie innym potrzebującym !!! Jeśli chcecie śledzić dalsze losy Fasolki zapraszamy na nasza stronę: http://kotylion.pl/fasolka-kocie-dziecko-z-lapka-do-amputacji/ lub na Facebooka https://www.facebook.com/kotylion.viva/ a jeśli jeszcze ktoś chce wspomóc finansowo działania grupy Kotylion to ZAWSZE potrzebne są fundusze na pokrycie kosztów sterylizacji kotów wolno żyjących: https://pomagam.pl/sterylizacjekotow Fasolka pozdrawia wszystkich pomagających z Domku Tymczasowego

  Photo

Komentarze

 • sylwia kaczmar

  12.06.17
  12.06.17

  <3

  • KOTYlion z miłości do kotów

   KOTYlion z miłości do kotów - Organizator zbiórki

   15.06.17
   15.06.17

   Dziękujemy w imieniu kici !!!

Wpłaty - 33

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  100
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  85
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Ola z Milenką
  15
  Ola z Milenką
 • Avatar Ewa Popińska
  20
  Ewa Popińska
 • Avatar Agnieszka
  25
  Agnieszka
 • Avatar Paweł Kanownik
  50
  Paweł Kanownik
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę