Zbiórka Kociak, któremu odpadła łapka - miniaturka zdjęcia

Kociak, któremu odpadła łapka

Grupa kotylion.pl pomaga kotom bezdomnym i wolno żyjącym głównie na terenie Łodzi.

Fasolka - kociak, któremu odpadła łapka.

Tym razem to nie zły człowiek, pies czy dzikie zwierze okaleczyło malutką koteczkę. Ot wypadek – dzikie maluchy bawiły się na plandece przy której były sznurki. Łapka zaplątała się w sznurek, kocię nie umiało się uwolnić. Tkwiło w pułapce prawdopodobnie 2-3 dni. Jak bardzo musiało cierpieć skoro w ranie zalęgły się larwy much?

W końcu ktoś znalazł malucha, uwolnił ze sznurka i zawiózł do lecznicy. Tak maleńka Fasolka we wtorek 6 czerwca trafiła pod opiekę Kotyliona.

7-tygodniowe kocię było w fatalnym stanie – wychudzone, wychłodzone. Łapka nie tylko poraniona i z larwami, ale również połamana.

Pani doktor długo kręciła głową nad maleństwem, nie dawała kici zbyt wiele szans na przeżycie. Niezbędna była natychmiastowa amputacja, a wiele wskazywało na to, że Fasolka nie przetrzyma narkozy. Jednak ta pani doktor walczy o naszych podopiecznych zawsze do końca. Fasolka dostała osłonę z antybiotyków, kroplówkę na wzmocnienie i termofor otulony w ciepły kocyk. Następny dzień nie przyniósł żadnych zmian - kicia osowiała, bez apetytu i chęci do życia. Zapała decyzja – amputacja w czwartek, bo kociaka może zabić zakażenie.

A w czwartek zadziałała natura… brzmi to strasznie, ale zmartwiała łapka po prostu odpadła, a w Fasolkę wstąpiło nowe życie: wrócił apetyt, pojawiła się chęć do zabawy.

Mimo w sumie makabrycznego rozwoju wypadków bardzo nas to ucieszyło. Teraz już amputacja pozostałej części łapki nie będzie aż tak niebezpieczna dla życia kotka. Zabieg planowany jest na wtorek 13 czerwca.

Jeśli dzięki Państwa hojności uda nam się zebrać planowaną kwotę przeznaczymy ją na pokrycie kosztów zabiegu amputacji, pobytu Fasolki w lecznicy oraz dalszej opieki w Domu Tymczasowym, który już czeka na malutką. Zapłacimy również za sterylizację jej mamy, którą szczęśliwe już udało się złapać i poddać zabiegowi.

Przed blokiem została jeszcze dwójka rodzeństwa Fasolki, jeśli uda się nam je złapać również trafią do Domu Tymczasowego, gdzie zostaną przygotowane do adopcji – odrobaczone, zaszczepione, zachipowane.

Bardzo prosimy Państwa o wpłaty, żadna kwota nie jest za mała.

* środki niewykorzystane zostaną przeznaczone na cele statutowe Fundacji i pomogą innym kotom w potrzebie

Aktualności

 • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

  KOTYlion z miłości do kotów

  20.06.17
  20.06.17

  Kochani !!! ogromnie dziękujemy za wszystkie wpłaty, za dobre serca i otwarte portfele. Ponieważ zebraliśmy już potrzebną kwotę kończymy zbiórkę dla Fasolki. Pomóżcie innym potrzebującym !!! Jeśli chcecie śledzić dalsze losy Fasolki zapraszamy na nasza stronę: http://kotylion.pl/fasolka-kocie-dziecko-z-lapka-do-amputacji/ lub na Facebooka https://www.facebook.com/kotylion.viva/ a jeśli jeszcze ktoś chce wspomóc finansowo działania grupy Kotylion to ZAWSZE potrzebne są fundusze na pokrycie kosztów sterylizacji kotów wolno żyjących: https://pomagam.pl/sterylizacjekotow Fasolka pozdrawia wszystkich pomagających z Domku Tymczasowego

  Zdjęcie aktualności 5 751

Komentarze

 • sylwia kaczmar - awatar

  sylwia kaczmar

  12.06.17
  12.06.17

  <3

  • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

   KOTYlion z miłości do kotów - Organizator zbiórki

   15.06.17
   15.06.17

   Dziękujemy w imieniu kici !!!

Wpłaty - 33

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
85
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Ola z Milenką - awatar
15
Ola z Milenką
Ewa Popińska - awatar
20
Ewa Popińska
Agnieszka - awatar
25
Agnieszka
Paweł Kanownik - awatar
50
Paweł Kanownik
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij