Zbiórka Pomóż nam osiągnąć cel - miniaturka zdjęcia

Pomóż nam osiągnąć cel

Zbiórka Pomóż nam osiągnąć cel - zdjęcie główne

Pomóż nam osiągnąć cel

35 394 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 395 osób
Wpłać teraz
 
Edyta Tomek - awatar

Edyta Tomek

Organizator zbiórki

Szanowni Państwo!

20/04/2020r.

Niestety obecna sytuacja, w której większość z nas się znalazła, zmusiła nas do zawieszenia działalności. 16.03.2020 r. straciliśmy możliwość świadczenia usług a co za tym idzie nie jesteśmy wstanie pokrywać kosztów utrzymania Ośrodka. Jako Organizacja nie kwalifikujemy się na żadną pomoc i zostaliśmy pozostawieni sami sobie.

Nie pozostawiliśmy jednak naszych Podopiecznych samych i przekazywaliśmy informacje jak Rodzice mają ćwiczyć, co robić i jak postępować. Niestety dla części z naszych Podopiecznych taka przerwa oznacza pogorszenie stanu zdrowie, próbowaliśmy skorzystać z zarządzenia: fizjoterapię należy zapewnić tylko pacjentom, dla których jej przerwanie łączy się z zagrożeniem życia lub poważnym, nieodwracalnym uszczerbkiem na zdrowiu.

Jednak po wytycznych dotyczących bezpieczeństwa i zapewnieniu fizjoterapeutom środków ochrony osobistej – musieliśmy zrezygnować. 

Teraz jednak pojawiła się nadzieja ponieważ fizjoterapeuta nie musi mieć kombinezonu, wystarczającym środkiem zabezpieczenia osobistego są rękawiczki, jednorazowe maseczki i przyłbice. Oczywiście po każdym naszym małym Pacjencie będziemy musieli dezynfekować pomieszczenie i zastosować lampy UV. Musimy przed wejściem zamontować (ale najpierw kupić) dozowniki do dezynfekcji rąk...


Bardzo chętnie i z ogromną wdzięcznością przyjmiemy środki dezynfekujące, rękawiczki jednorazowe, lampy UV bakteriobójcze,przyłbice itp.

Wcześniejsze informacje: 

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie działalności Fundacji DOBRO DOBREM WRACA.

Fundacja powstała 31 stycznia 2018 r. i od początku swojej działalności skoncentrowana była na pomocy w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, w szczególności dzieci w wieku 7 – 12 lat.

Dlaczego taki przedział wiekowy? Ponieważ młodsze Dzieciaczki w wieku 0 – 7 mają rehabilitacje w Ośrodkach Wczesnej Interwencji, a starsze powyżej 12 roku życia mogą być już przyjmowane przez przychodnie rehabilitacyjne. Większość przychodni rehabilitacyjnych nie ma odpowiedniego sprzętu.

Wiek 7 – 12 lat jest wiekiem „przejściowym”, w którym część sprzętu rehabilitacyjnego musi być dostosowana m. in. do wzrostu, wagi.

Przedstawiamy Państwu dwoje z naszych Podopiecznych (choć podopiecznych mamy więcej):

Małgorzata 

Małgosia ma 9 lat. Po narodzinach doszło do krwotoku do centralnego układu nerwowego, co spowodowało  wodogłowie pokrwotoczne . U Małgosi doszło również do perforacji układu pokarmowego, w wyniku czego została wyłoniona przetoka jelitowa. Po upływie sześciu miesięcy została założona zastawka Pudenza. Ze względu na długi czas przebywania pod respiratorem doszło do  dysplazji oskrzelowo płucnej . Mając niespełna dwa lata Małgosia przeszła ciężkie zapalenie płuc. Z powodu wysokiej temperatury dostała drgawek, które okazały się drgawkami padaczkowymi, po których u Małgosi nastąpił niedowład prawej strony ciała.

Systematyczna i intensywna rehabilitacja dziecka sprawia, iż  widać  postępy w jej rozwoju ruchowym i psychofizycznym. Małgosia coraz więcej mówi, sama siedzi, zaczyna raczkować, jest w stanie stanąć samodzielnie na nóżki i przy pomocy innych osób, jak również balkonika próbuje stawiać pierwsze kroki.

Jakub 

Jakub, lat 10 zmaga się z chorobą genetyczną o nazwie ataksja-teleangiektazja. Jej objawami są zaburzenia równowagi i słaba koordynacja ruchowa. W wieku 5 lat zachorował na nowotwór złośliwy (chłoniak Burkitta). Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. Potrzebuję regularnej i częstej rehabilitacji. Ratunkiem dla Kubusia w sprawności ruchowej jest systematyczna, ciągła i regularna rehabilitacja.

Średni miesięczny koszt rehabilitacji jednego Podopiecznego wynosi ok 2000 zł Zbierana kwota pozwoli zabezpieczyć rehabilitacje do końca roku dla 12 podopiecznych

Rehabilitacja Podopiecznych realizowana jest w naszym Oddziale – Centrum Intensywnej Rehabilitacji Koniczynka-Gdynia ul. Chwarznieńska 136/138, 81-602 Gdynia – Witomino

www.facebook.com/Centrum-Intensywnej-Rehabilitacji-Koniczynka-Gdynia

Z góry bardzo dziękujemy

Z poważaniem

Podopieczni oraz

Zarząd Fundacji Dobro Dobrem Wraca

_____________________________________________________________

Biuro Fundacji mieści się w Oddziale FDDW: Centrum Intensywnej Rehabilitacji

KONICZYNKA-GDYNIA

ul. Chwarznieńska 136-138, 81-602 Gdynia

tel. 58 71 61 350 [email protected]


Troszkę naszej historii:

Rok 2018 był bardzo intensywny ale jakże satysfakcjonujący. Udało nam się wyremontować podstawową część rehabilitacyjną i 1.10.2018 przyjmować pierwszych Podopiecznych

Natomiast rok 2019  był dla nas bardzo ciężki, jednak dzięki POMOCY wielu osób i firm udało nam się przetrwać i wyszliśmy obronną ręką :-) 

Co przeżywaliśmy znajdą Państwo poniżej:

TY jesteś naszą NADZIEJĄ!!!

To jest nasza prośba, apel, błaganie ... o pomoc w ratowaniu oddziału Fundacji DOBRO DOBREM WRACA czyli Centrum Intensywnej Rehabilitacji KONICZYNKA - GDYNIA.

Nasz Oddział został otwarty w październiku 2018 r. 

Podopieczni to głównie dzieci i młodzież jednak ze względu na problemy finansowe Oddziałowi grozi zamknięcie.

Mamy czas do 15 kwietnia 2019 r.

W naszą akcję włączyło się również Radio Eska 

http://trojmiasto.eska.pl/newsy/chcemy-dalej-pomagac-ale-nie-mamy-za-co-centrum-intensywnej-rehabilitacji-koniczynka-potrzebuje-finansowego-wsparcia/766470?fbclid=IwAR2MbD9FPyZB88thlSxhnfFYioYzbztqTyrO6O_Z2rPRFJWcQUxsZHRiwWI

oraz Radio Gdańsk

https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/92435-nasza-sytuacja-jest-tragiczna-fundacja-koniczynka-z-gdyni-jest-na-skraju-upadku?fbclid=IwAR1vLmwKg_Un1qxzj5HsZBLa25NfmtOEsYju-pzl1v4dpgsJfoA_uhVaRv0

Dlatego w imieniu swoim jak i naszych Podopiecznych prosimy o POMOC!!!

Każda nawet najmniejsza kwota może uratować to miejsce!!!

Kilka słów o Fundacji:

Fundacja DOBRO DOBREM WRACA powstała rok temu i od początku swojej działalności skoncentrowana była na uruchomieniu oddziału Centrum Intensywnej Rehabilitacji KONICZYNKA - GDYNIA ponieważ wiemy jak ważnym elementem życia osoby niepełnosprawnej jest systematyczna i rzetelna rehabilitacja i jak znaczący ma wpływ na codzienne zmagania.

Fundacja DOBRO DOBREM WRACA wraz ze swoim Oddziałem zapewnia osobom niepełnosprawnym w tym dzieciom i młodzieży kompleksową rehabilitację ruchową w systemie godzinowym jak i w formie turnusów rehabilitacyjnych niestacjonarnych.

Kilkoro z naszych Podopiecznych:

Mimo, że jesteśmy młodą Organizacją mamy kilka sukcesów na swoim koncie :-) 

- ukończyliśmy remont części rehabilitacyjnej w oddziale - Centrum Intensywnej Rehabilitacji KONICZYNKA - GDYNIA,

- zorganizowaliśmy dla kilku Podopiecznych bezpłatne turnusy rehabilitacyjne,

- objęliśmy bezpłatną opieką rehabilitacyjną stałą bądź doraźną 25 Podopiecznych,

- zostaliśmy nominowani do Bursztynowego Mieczyka w kategorii DEBIUT ROKU

- uruchomiliśmy program AKTYWNY SENIOR

Kilka słów o Oddziale:

Pragniemy aby w Centrum Intensywnej Rehabilitacji KONICZYNKA-GDYNIA była nie tylko fizjo i fizykoterapia ale również opieka logopedyczna,warsztaty terapii zajęciowej, terapia ręki, terapia manualna i nasze marzenie: komora hiperbaryczna. Terapia tlenem to nie tylko terapia „odmładzająca” ale przede wszystkim pobudzanie mózgu do pracy poprzez dostarczenie czystego tlenu do organizmu a w przypadku schorzeń np. neurologicznych ma zbawienny wpływ.

Znajdujemy się w miejscu, w którym jest dużo Seniorów – starszych,samotnych ludzi – mamy nadzieję, że uda nam się ich włączyć w nasze projekty, w których np. na warsztatach terapii zajęciowej będą ozdabiać chusteczniki, serwetniki, zakładki do książek itp. a później będą te prace wystawiane na aukcjach charytatywnych a dochód z aukcji przeznaczony będzie na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

tak to wyglądło jeszcze rok temu:
tak wygląda dzisiaj:

POMÓŻ NAM!!!

Bez Państwa pomocy się nie uda!!!

Każda złotówka, każde udostępnienie może uratować miejsce, w którym między innymi dzieci i młodzież pokonują "kłody" jakie rzuca im los...

Z góry BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

www.fddw.pl

https://www.facebook.com/Fundacja-Dobro-Dobrem-Wraca-310474859473991/

https://www.facebook.com/Centrum-Intensywnej-Rehabilitacji-Koniczynka-Gdynia-2023011047734528/?modal=admin_todo_tour

Pozdrawiamy serdecznie


02/06/2019

Jest powiedzemie: CO CIĘ NIE ZABIJE, TO CIĘ WZMOCNI!

Jest w tym wiele prawdy :-)  w ostatnich dniach bardzo wiele się działo, ale wzmocniło nas to i pokazało jak WIELKĄ MOC MAJĄ LUDZKIE SERCA.

BARDZO DZIĘKUJEMY!!! 

Ciągle jeszcze istnieją wśród nas Anioły,

nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,

lecz ich serca są bezpiecznym portem 

dla wszystkich, którzy są w potrzebie. 

Wyciągają ręce i proponują przyjaźń.

Podziękowanie dla WSZYSTKICH DARCZYŃCÓW

Za zaangażowanie, udzieloną pomoc i wsparcie działalności Fundacji Dobro Dobrem Wraca 

oraz oddziału Centrum Intensywnej Rehabilitacji Koniczynka –Gdynia 

Z wyrazami szacunku i wdzięczności

Podopieczni oraz Zarząd 

Fundacji DOBRO DOBREM WRACA

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Grzegorz mokrzycki - awatar

  Grzegorz mokrzycki

  29.10.19
  29.10.19

  😄

  • Edyta Tomek - awatar

   Edyta Tomek - Organizator zbiórki

   29.10.19
   29.10.19

   Dziękujemy bardzo 🍀

 • Patroni z kanału Bitcoin Feniks - awatar

  Patroni z kanału Bitcoin Feniks

  13.10.19
  13.10.19

  Wszystkiego Dobrego od patronów na kanale Bitcoin Feniks ;-)

  • Edyta Tomek - awatar

   Edyta Tomek - Organizator zbiórki

   13.10.19
   13.10.19

   Dziękujemy :-) Życzymy min 100 tyś subskrybcji!!!

 • Ewa Sz - awatar

  Ewa Sz

  12.06.19
  12.06.19

  te wpłaty to łatwe pomaganie, a to Wy robicie cudowną robotę i Wy jesteście aniołami dla tych dzieci, młodzieży i starców. Oby nigdy Was nie zabrakło. DZIĘKUJĘ

  • Edyta Tomek - awatar

   Edyta Tomek - Organizator zbiórki

   12.06.19
   12.06.19

   Pani Ewo, bardzo dziękujemy za tak piękne słowa 🙋‍♂️🙋‍♀️ Nie wiem co mam powiedzieć. ... Pozdrawiamy serdecznie❣❣❣

 • rafal prostak - awatar

  rafal prostak

  29.05.19
  29.05.19

  Powodzenia Dobro Wraca

  • Edyta Tomek - awatar

   Edyta Tomek - Organizator zbiórki

   30.05.19
   30.05.19

   Dziękujemy bardzo!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.05.19
  13.05.19

  Powodzenia

  • Edyta Tomek - awatar

   Edyta Tomek - Organizator zbiórki

   13.05.19
   13.05.19

   🍀dziękujemy 🍀

35 394 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 395 osób
Wpłać teraz
 
Edyta Tomek - awatar

Edyta Tomek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 395

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Tadeusz Kukla - awatar
Tadeusz Kukla
50
Bems Sp. z o.o. - awatar
Bems Sp. z o.o.
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
12
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Grazyna - awatar
Grazyna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 czerwca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij