Fenka - trafiła do nas (do Ośrodka Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wyszonowicach) w koszmarnych okolicznościach. Wiosną 2017 roku znajomy z Łagiewnik zadzwonił z informacją, że właśnie na oczach ludzi psy rozszarpały lisicę tuż przed norą z młodymi. Młode ocalały dzięki ludziom, którzy dobiegli, odganiając owe psy. Dla lisicy niestety było za późno.


Po dojechaniu na miejsce zabraliśmy się (wspólnie z zaprzyjaźnionym myśliwym) za kopanie i po dwóch godzinach wyciągnęliśmy 5 małych "niedolisków".

Bez matki czekała by je śmierć głodowa, ale 5 lisów to potworny koszt utrzymania i nie lada problem kiedy zaczną dorastać. Na szczęście udało się 4 z nich rozlokować po zaprzyjaźnionych ośrodkach, a u nas została prześliczna lisica, którą z racji wielkich, ślicznych uszu nazwaliśmy: Fenka 🦊

3 listopada Fenka zniknęła ... znalazła ją nasza najmłodsza córka. Powoli zaczynaliśmy się martwić. Okazało się, że znalazła jeden wydrążony kawałek drewna kominkowego. Spokojnie - nie trafiłaby do pieca ;) Ale uznaliśmy, że skoro tak spodobał jej się ten "domek", zostawimy go przez zimę. Prawda jest taka, że Fenka potrzebuje woliery. Koszt budowy lisiego domu z prawdziwego zdarzenia to ok. 2 500 zł. Co ważne - posłuży on nie tylko Fence, ale i innym "rudym" podopiecznym, którzy regularnie do nas trafiają. Obecnie musimy lokować lisy, oczywiście kiedy jest ciepło, w wolierach przeznaczonych dla ptaków. Bardzo liczymy na Waszą pomoc. Dla nas to obecnie zbyt duże pieniądze. Większość środków, które udaje nam się zebrać przeznaczamy na operacje, rehabilitacje i żywienie zwierząt, które do nas trafiają. Wierzymy, że ta celowa zbiórka pozwoli w końcu zbudować wolierę dla lisów.

Wpłaty - 16

Aga N. - awatar
15
Aga N.
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Tomasz Sołtysik - awatar
30
Tomasz Sołtysik
Iwona P - awatar
30
Iwona P
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Gosia P - awatar
100
Gosia P
Patryk Kaminski - awatar
10
Patryk Kaminski
Lech Pąchalski - awatar
30
Lech Pąchalski

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij