Zbiórka Pomóż Antkowi w walce z SMA - miniaturka zdjęcia

Pomóż Antkowi w walce z SMA Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż Antkowi w walce z SMA - zdjęcie główne

Pomóż Antkowi w walce z SMA

11 068 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 135 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Natalia Orchowicz - awatar

Natalia Orchowicz

Organizator zbiórki

Antek urodził się 10 kwietnia 2015 roku w Poznaniu. Otrzymał 10 punktów w skali Abgar. Nawet nie podejrzewaliśmy, że w jego ciele jest uśpiony "potwór" jakim jest SMA, z którym już niedługo przyjdzie się zmierzyć. Dla rodziców, którzy dostają taką diagnozę świat zmienił się i zawalił na zawsze. Wiedzieliśmy, że przeciwnik, z którym musimy się zmierzyć nie jest łatwy, ale nigdy się nie poddaliśmy i wierzyliśmy, że będzie jeszcze dobrze. Antek do 8 miesiąca życia rozwijał się prawidłowo. Później pojawiły się niepokojące objawy, które skłoniły nas do poszukiwania ich przyczyn. Po długim procesie diagnozy przyszła druzgocąca wiadomość, która zawierała się w trzech literach SMA ( ang. Spinal muscular antrophy) Rdzeniowy Zanik Mięśni to choroba genetyczna, postępująca, atakuje najpierw mięśnie nóg, rąk, tułowia, przełyku, oddechowe prowadząc do śmierci.  Odkąd u Antka zdiagnozowano SMA, żyliśmy nadzieją, że pojawi się lek na tą straszną chorobę.

23 grudnia 2016 roku zdarzył się cud i lek na SMA został zarejestrowany w USA, a 1 czerwca 2017 roku lek został zarejestrowany w Europie.

Jednym w pierwszych krajów Unii Europejskiej, w którym zaczęto podawać lek w ramach refundacji była Francja. Nie zastanawiając się wiele, z dnia na dzień z dzieckiem na ręku, plecakiem na plecach, masą sprzętu ortopedycznego i medycznego ruszyliśmy w nieznany świat, aby szukać ratunku dla Antka. Praktycznie z dnia na dzień podjęliśmy decyzję o przeprowadzce do  Paryża, gdyż tam Antek mógł podjąć leczenie bez zbędnej zwłoki. Widzieliśmy, że choroba bardzo szybko postępuje. Nasze dziecko przestało się obracać, głowa zaczynała opadać i powoli zatracał umiejętności samodzielnego siedzenia.  W przypadku SMA, każdy dzień zwłoki może oznaczać bezpowrotną utratę umiejętności ruchowych. 

Leczenie Spiranzą w połączeniu z systematyczną rehabilitacją i odpowiednią opieką poprawia kondycję Antka. Niestety osłabione mięśnie oddechowe i mniej efektywny odruch kaszlu sprawia, że każde zapalenie płuc lub wirus dróg oddechowych powoduje, że Antek musi walczyć o życie. Bardzo potrzebujemy nieinwazyjnego respiratora, który pomoże nam przy infekcjach. W ostatnim czasie los nie był dla nas łaskawy. W listopadzie 2018 roku trafiliśmy do szpitala w Paryżu z wirusem RSV, który jest niezwykle niebezpieczny dla dzieci, a co dopiero dla dzieci, które mają osłabione mięśnie oddechowe. Antek stoczył walkę o życie. Był to dla nas bardzo trudny czas pełen ogromnego stresu i łez. Bardzo ciężko jest patrzeć na swoje dziecko podłączone do maszyn,  które walczy o każdy oddech, a Ty nie możesz nic zrobić tylko ufać lekarzom i mieć nadzieje, że kolejny raz damy radę przez to przejść. Mieliśmy nadzieję, że najgorsze za nami.  Miesiąc później kolejny raz trafiliśmy do szpitala. Tym razem walczyliśmy z jeszcze większym przeciwnikiem. Antek przeszedł sepsę i kolejny raz zapalenie płuc. Najprawdopodobniej lekarze dzięki swojej intuicji i medycznej wiedzy uratowali życie Antkowi. Jesteśmy bardzo wdzięczni lekarzom, że potraktowali Antka z perspektywy SMA i byli bardzo dociekliwi. Kiedy wydawało się, że powoli wychodzimy na prostą z końcem czerwca 2019 roku Antek trafił do szpitala ze zwykłym przeziębieniem, które  przekształciło się w rozległe  zapalenie płuc z koniecznością intubacji i kolejnym zagrożeniem życia. Za nami ogrom stresów, łez, nieprzespanych nocy i zwrotów akcji. Te wszystkie wydarzenia uświadomiły nam jak bardzo potrzebujemy respiratora nieinwazyjnego na czas infekcji. Szpitale oferują w takiej sytuacji tlenoterapie, która w przypadku SMA w nadmiarze jest szkodliwa. Dlatego musimy zadbać o respirator nieinwazyjny, który każdej nocy będzie wspomagać oddychanie Antka, aby rozprężać jego klatkę i wentylować jego płuca oraz zmniejszać ryzyko tak ciężkich zachorowań. Jest to bardzo drogi sprzęt, który nieraz może uratować życie Antkowi. Niestety koszt takiego sprzętu to ok 20 tys., dochodzi do tego wiele innych sprzętów (ortezy, gorset, pionizator, wózek). Antek rośnie, a niestety jego sprzęty nie nadążają za nim. Po ostatnich przejściach Antek będzie potrzebował intensywnej rehabilitacji oddechowej oraz ruchowej, dlatego dodatkowo zbieramy 5 tysięcy złotych na ten cel. Koszty związane z zakupem respiratora i rehabilitacją zdecydowanie przerastają nasze możliwości, dlatego będziemy Wam wdzięczni za każdą nawet najmniejszą wpłatę, która przybliży nas do celu. 

Z całego serca Wam dziękujemy!!!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Sołectwo Rejowiec - awatar

  Sołectwo Rejowiec

  29.06.2020
  29.06.2020

  Trzymamy kciuki i życzymy zdrówka ❤️❤️❤️

 • Edyta - awatar

  Edyta

  01.01.2020
  01.01.2020

  Jezu Ufam Tobie

 • Grażyna Pecherska - awatar

  Grażyna Pecherska

  31.07.2019
  31.07.2019

  Dużo blogoslawienstwa Bozego a przedewszystkim zdrowia dla Antka! Sily I nadziei na cud Bozy, tego wam zycze. Pozdrawiam, Grazyna

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  30.07.2019
  30.07.2019

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.07.2019
  20.07.2019

  Jesteś silny ! Dasz radę! Fuck SMA!

11 068 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 135 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Natalia Orchowicz - awatar

Natalia Orchowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 135

Agnieszka - awatar
Agnieszka
5
Julek Starosta - awatar
Julek Starosta
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Sołectwo Blizyce - awatar
Sołectwo Blizyce
300
Sołectwo Stawiany - awatar
Sołectwo Stawiany
300
Sołectwo Rejowiec - awatar
Sołectwo Rejowiec
170
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ania - awatar
Ania
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij