Zbiórka Franek i Serka - zdjęcie główne

Franek i Serka

721 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Winiarska - awatar

Ewa Winiarska

Organizator zbiórki

Witaj. Jesteśmy Fundacją „Heartland”, a naszym celem jest niesienie pomocy tam gdzie potrzeba jej jest największa. Pragniemy, aby nasi przyjaciele mogli zapomnieć, chociaż na chwilę, o cierpieniu i poczuć radość życia. To dzięki naszym wspólnym działaniom możemy przyczynić się do dobrej zmiany, której pragną ukochane koniki.

FRANEK to konik, który przybył do nas w czerwcu tego roku. Jego właścicielka nie była mu w stanie zapewnić wystarczających środków. Chłopak ma 19 lat, krótko po tym kiedy do nas przyjechał okazało się, że ma Kissing Spine Syndrome (czyli syndrom stykania się wyrostków kolczystych). Po diagnozie został ostrzykany i ponownie wdrożony do bardzo lekkiej pracy. Jest to jednak coś co trzeba powtarzać cyklicznie, a wiąże się to niestety z dość dużym wydatkiem. Dodatkowo Franek potrzebuje regularnych masaży manualnych lub derki masującej. Nasz dzielny Chłopak ma również mocne podejrzenie RAO (nieuleczalna obturacyjna choroba płuc u koni), jednak żeby to potwierdzić musimy zrobić niezbędną endoskopię oraz późniejsze badania alergologiczne abyśmy mogli dokładnie wiedzieć co może mu zaszkodzić. Żeby Frankowi lepiej się żyło (oraz kilkoro innym naszym podopiecznym z podobną przypadłością) powinien on unikać zamkniętych przestrzeni, a więc zalecane jest przebywanie całodobowo na dworze. W związku z tym planujemy wybudować dla nich wiatę.Kilka dni temu odszedł od nas jego największy życiowy przyjaciel Władek, z którym Franio od wieku lat był bardzo mocno związany emocjonalnie. Obawiamy się, że zaczyna go dopadać depresja. W związku z tym postanowiliśmy wdrożyć wspomagające leczenie ziołami. Niezbędne będą badania krwi, które być może wskażą nam powód powiększającej się apatii i ospałości.https://www.heartland.com.pl/franek

SERKA to szesnastoletnia folblutka po niezbyt udanej karierze na torach.Pojechaliśmy kupić zdrowego konia do rekreacji, ale kiedy JĄ zobaczyliśmy, nie mogliśmy już odwrócić wzroku i odjechać w poszukiwaniu zdrowego konia. Stała smutna w najciemniejszym boksie,lekko spanikowana samą obecnością człowieka, brudna i zaniedbana,bez jednego oka. Uraz mechaniczny, tak powiedział właściciel.Oczywiście wszyscy wiemy, że bardzo rzadko zdarza się, że koniowi przytrafi się coś takiego podczas potyczki w stadzie. Dużo częściej przyczyną jest człowiek i widły, czy jakieś inne narzędzie.
Kiedy wyszła z boksu okazało się, że gruda (egzema skórna) rozprzestrzeniła jej się na większości tylnej nogi. Ogona nie miała prawie w ogóle z powodu grasujących insektów, ale mimo wszystko była piękna. Piękna i tym bardziej spanikowana im bliżej był człowiek, ale z taką ilością nadziei na dobry gest, że starała się wszystko wytrzymywać w bezruchu. Krótko po tym kiedy do nas przyjechała jasne było, że Serka również ma Kissing SpineSyndrome i tutaj historia jest bardzo podobna jak u Franka, z tym że Ona do chwili obecnej nie jest zdolna do pracy. Jednocześnie jest koniem, który wymaga ogólnego, potężnego wzmocnienia i„postawienia na nogi”. https://www.heartland.com.pl/serka


Na tę chwilę, aby doprowadzić tylko te dwa koniki do względnego zdrowia fizycznego i psychicznego, potrzebujemy około 10 000 złotych (sama wiata to koszt około 6000zł). Numer KRS, a co za tym idzie konto bankowe, powinniśmy mieć w ciągu dwóch tygodni, ale niestety nie możemy już dłużej zwlekać. Franek i Serka liczą na Twoją pomoc.

Więcej o nas znajdziesz na naszej stronie internetowej: https://www.heartland.com.pl/dzialalnoscWybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
721 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Winiarska - awatar

Ewa Winiarska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
OlaM - awatar
OlaM
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Szacunek dla Golfa! - awatar
Szacunek dla Golfa!
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kamila i Przemek - awatar
Kamila i Przemek
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij