Zbiórka Alfie kot po przejściach - zdjęcie główne

Alfie kot po przejściach

3 537 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 93 osoby

Faktury: 

Alfiego, bo tak roboczo nazwaliśmy kocura, próbowano złapać już od miesiąca albo i dłużej na Lenartowicza w Andrychowie. Zgłoszono nam go jako kota z oskalpowanym ogonem i złamaną łapą. Mimo zakładanych klatek łapek kot drwił z ludzi i nie zamierzał dać się złapać. 

W jego łapanie zaangażowało się kilka osób (dokładnie to 3 - za co bardzo Wam dziękujemy) i dzięki Pani, która mieszka tam i Alfie przychodzi się do niej stołować w końcu się udało. Wszedł do klatki. 

Dziś odebraliśmy go i pojechaliśmy do lecznicy. Faktycznie kot ma oskalpowany ogon, który jeszcze uszkodził sobie w klatce, stąd krew. Rana jest na tyle niebezpieczna, że trzeba operację wykonać natychmiast.

Klinika Medicovet przyjęła nam go od razu. Jest pod troskliwą opieką Doktor Natalii i Pani Kasi. Na przyjęciu wykonano badania krwi, które na szczęście są w miarę dobre, testy na choroby zakaźne ujemne. Zrobiono 4 prześwietlenia, które nie pokazały, żeby kości w łapach były złamane. Będziemy szukać przyczyny kulawizny, na razie są rzeczy ważniejsze. Zabrano go na stół operacyjny i w tym momencie trwa zabieg. Dodatkowo zostanie wykastrowany. 

Alfie to kot typowo wolnożyjący, dziki. Niewiemy jak dalej potoczą się jego losy, czy wróci na osiedle po leczeniu czy zostanie u nas. To zdecyduje on sam po całkowitym wyleczeniu. 

Dostaliśmy informację, że kot ranny chodził już kilka miesięcy. Szkoda, że los pokrzywdzonych zwierząt nadal interesuje niewielką ilość ludzi. Mieszkańcy mijali go codziennie. Każdego kogo tam pytaliśmy, mówił, że widział.. no i w sumie tyle. 

Szacunkowy koszt pobytu w szpitalu, potrzebnych zabiegów i badań to kwota około 2 000 zł. Na razie nie można stwierdzić, jaka wyjdzie ostatecznie. Zobaczymy co z łapą i co dalej trzeba będzie z nim robić. 

Bardzo prosimy o pomoc w opłaceniu leczenia Alfiego. Na dzień dzisiejszy nie mamy takich pieniędzy, a kwota zebrana na bazarku jest przeznaczona na spłatę zadłużenia u Doktora na Szewskiej. Jednak nie mogliśmy go tak zostawić. Rannego, samego.. nie znamy się na tym, ale jeśli przez ogon wdałaby się martwica to przypuszczamy, że ciężki byłby jego los. 

Zresztą samo chodzenie z "mięsem" na wierzchu musiało go niesamowicie boleć. 

To, że jest bezdomny i sam , nie znaczy że jest gorszy. 

Dziękujemy Straży Miejskiej w Andrychowie za to, że gdy zgłosiliśmy problem, wyrażono chęć pomocy i wysłano do nas Pana hycla, który również próbował go zabezpieczyć i był na każdy telefon a po złapaniu od razu przewiózł go do gminnej lecznicy.

 W kupie zawsze siła :) 

Trzymajcie kciuki! 

Aktualizacje


 • PRZYBIJ PIĄTKĘ Z KOTEM - awatar

  PRZYBIJ PIĄTKĘ Z KOTEM

  11.05.2023
  11.05.2023

  Historia kota Alfiego poruszyła wiele osób i po ukazaniu się o nim artykułów na portalach mamnewsa oraz wadowice24 znalazło się mnóstwo osób, które chciało mu pomóc. Zbiórka na tego kota ruszyła i praktycznie się nie zatrzymywała :)
  Bardzo Wam dziękujemy.
  Czujemy się zobowiązani, by rozliczyć się publicznie za jego leczenie.
  Alfie wykonane miał wszystko co było możliwe i pod okiem najlepszych lekarzy i techników w klinice Medicovet w Kętach dochodził do zdrowia.
  Wykonaliśmy mu badania krwi, badania pod kątem chorób zakaźnych (fiv/felv), został wykastrowany i amputowano mu chory ogon.
  Następnie trafił pod skrzydła wolontariuszy OTOZ Animals w Oświęcimiu, którzy bardzo nam pomogli, ponieważ otoczyli go opieką w dni wolne, kiedy nasze biuro nie pracowało (długi weekend). Tam podawane miał nadal zastrzyki, antybiotyki i na końcu ściągnięto szwy, odrobaczono go, zaszczepiono oraz dostał nawet swój numer identyfikacyjny (posiada czip). Za to wszystko czuliśmy się zobowiązani zwrócić OTOZowi pieniądze, choć wcale o to nie proszono, jednak Alfie na siebie uzbierał a tam jest mnóstwo chorych i potrzebujących zwierząt.
  Za lecznicę zapłaciliśmy fakturę na kwotę 1440,04 zł a OTOZowi przelaliśmy 500 zł, co daje łączną kwotę 1940,04 zł. Na zbiórkę wypłynęło dużo więcej, dodatkowo dostał też na konto stowarzyszeniowe 1200 zł.
  Z wpłacanych kwot na Alfiego zostało więc 2771,96 zł. Pieniądze te są na koncie stowarzyszeniowym i posłużą na utrzymanie Alfiego (karma, żwirki).
  Chyba że....
  Wczoraj trafiło do nas zgłoszenie kolejnego pokrzywdzonego kota z Andrychowa. Jeśli się złapie i wyrazicie na to zgodę, pieniądze przeznaczymy na niego. Jest on w dużo gorszym stanie niż Alfie i jego leczenie będzie bardziej skomplikowane. Ma złamaną łapę, na której w ogóle nie staje, brak sierści ogólny stan kiepski.

  A co u Alfiego?
  Alfie mieszka w biurze. Gdy przychodzimy do pracy chowa się w kartonie i praktycznie cały dzień go nie widać. Za to gdy wychodzimy to buszuje :)
  Z innymi kotami nie ma agresji, o co baliśmy się najbardziej, apetyt ma ogromny, załatwia się W KUWECIE :)
  Myślimy, że potrzebuje czasu, by oswoić się z miejscem i zobaczyć, że ludzie nie są tacy źli. Mamy nadzieję, że kiedyś zaufa nam na tyle, że będzie swobodnie przy nas maszerował.
  Na razie szczerze nienawidzi ludzi. Nie ma się co dziwić...

  Chcieliśmy podziękować Wszystkim zaangażowanym w pomoc Alfiemu :
  - klinice MedicoVet - Lecznica Weterynaryjna Centrum Zdrowia Małych Zwierząt
  - wolontariuszom OTOZ Animals Oddział Oświęcim na czele z doktor Natalią
  - osobom próbującym łapać kota miesiącami ;) - dobra robota Tomek i Sebastian :)
  - portalowi MamNewsa.pl - portal informacyjny oraz Wadowice24.pl za nagłośnienie sprawy
  - Wam wszystkim, którzy wsparliście go finansowo
  Dzięki Wam kot żyje ;)
  Razem zawsze możemy więcej!
  Piątka !

  Faktury wklejamy w zbiórkę u samej góry, ponieważ tutaj można tylko jedno zdjęcie, więc tu wklejamy kota :)

  Zdjęcie aktualizacji 120 228

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.04.2023
  27.04.2023

  Pomagajmy zwierzątkom, tyle zła im zafundowaliśmy , my tak zwani ludzie

 • Mercedes - awatar

  Mercedes

  26.04.2023
  26.04.2023

  Mam nadzieję że będzie dobrze

 • Zdrowiej kiciusiu - awatar

  Zdrowiej kiciusiu

  25.04.2023
  25.04.2023

  Zdrowiej kiciusiu 🐱❤️

 • Azws - awatar

  Azws

  25.04.2023
  25.04.2023

  Zdrowiej 🍀

 • Dla Alfiego - awatar

  Dla Alfiego

  25.04.2023
  25.04.2023

  Powodzenia, lecznica w Kętach to fachowcy, sam leczę tam kota. Pomogą mu na pewno

3 537 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 93 osoby

Wpłaty: 93

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Elżbieta Skupska - awatar
Elżbieta Skupska
20
Paweł - awatar
Paweł
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
AdaL - awatar
AdaL
50
Beata K - awatar
Beata K
50
Joanna Szewczyk - awatar
Joanna Szewczyk
50
Dla Alfiego - awatar
Dla Alfiego
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij