Zbiórka Starsze małżeństwo straciło dom - miniaturka zdjęcia

Starsze małżeństwo straciło dom Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Starsze małżeństwo straciło dom - zdjęcie główne

Starsze małżeństwo straciło dom

15 151 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 65 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Bogdanowicz - awatar

Katarzyna Bogdanowicz

Organizator zbiórki

Moi teściowie – Maria i Andrzej to najlepsi ludzie na świecie. Całe życie spędzili w małym miasteczku, gdzie wychowali czwórkę dzieci. Ciężko i uczciwie pracowali. Mama na poczcie, a ojciec – jako pracownik fizyczny. Moja teściowa rok temu przeszła na emeryturę. Mój teść – tej zimy. Odetchnęli z ulgą, bo są starzy i schorowani. Poza tym w końcu chcieli mieć więcej czasu na opiekę nad wnukami. W ostatnie święta Bożego Narodzenia po raz pierwszy mieli możliwość, aby spędzić więcej czasu ze swoją córką, zięciem i ich dziećmi w Anglii. Niestety podczas ich nieobecności z powodu silnych i długotrwałych mrozów pękła rura w ich starym poniemieckim domu. Aby pozbyć się wody, trzeba było wezwać straż pożarną, która odpompowała wodę z piwnicy i parteru. W wyniku zalania wiele pomieszczeń zostało niemal doszczętnie zniszczonych. Skala zniszczeń jest ogromna. Boazeria, zabudowa w kuchni, większość podłóg, sufitów i część mebli nadawało się wyłącznie do wyrzucenia. Aby dom mógł wyschnąć konieczne było także pozbycie się namokniętej gliny, która była elementem konstrukcyjnym podłóg i sufitów. Warunkiem podłączenia instalacji elektrycznej i przystąpienia do prac remontowych jest osuszenie budynku. W tym celu wynajęto specjalistyczne maszyny, których wypożyczenie kosztuje 4 tys. zł. Potem przyszedł wysoki rachunek za wodę i szambo. W niedalekiej przyszłości trzeba będzie zapłacić gigantyczny rachunek za prąd, co ma związek z osuszaniem budynku. W tym momencie dom nie nadaje się do mieszkania z powodu wilgoci i braku prądu. Większość pomieszczeń jest w stanie surowym. Zamiast boazerii i tynku na ścianach są cegły, a pod nogami – deski i dziury, w które można wpaść. Moi teściowie stracili dorobek życia. Nie wiadomo, kiedy będą mogli znowu wprowadzić się do swojego domu. Od miesiąca mieszkają kątem u rodziny. Aby usunąć szkody i przygotować dom do suszenia przez kilka tygodni byli zmuszeni do pracy fizycznej ponad siły przez kilkanaście godzin dziennie. Nie mają oszczędności, a ich emerytury są niskie. Czeka ich więcej niż generalny remont. Muszą kupić materiały budowlane, podłogi, piec do centralnego ogrzewania, zabudowę kuchni i meble. Przy okazji okazało się, że konieczna jest izolacja fundamentów oraz wymiana starej instalacji elektrycznej, bo istnieje ryzyko pożaru. Zamoknięty sprzęt AGD (pralka, lodówka, zamrażarka i telewizor) najprawdopodobniej nie będzie nadawał się do użytku. Wiele prac gotowi są wykonać samodzielnie, ale będą musieli wynająć ekipę do tynkowania, wymiany instalacji elektrycznej itp. W imieniu swoim, moich teściów i ich najbliższych bardzo proszę o pomoc! 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Katarzyna Bogdanowicz - awatar

  Katarzyna Bogdanowicz

  03.03.2019
  03.03.2019

  Drodzy darczyńczy,
  po długiej przerwie, związanej z pracą i wyjazdem na ferie wracam do rzeczywistości, która niestety rymuje się z "zaległości". Chciałam podziękować wszystkim tym, którzy w tym roku przekazali pieniądze na pomoc moim teściom, a jednocześnie przeprosić Was za moją spóźnioną reakcję. Przypomnę, że z okazji moich ostatnich urodzin na FB prosiłam każdego, kto chciałby mi sprawić przyjemność o pomoc dla mojej rodziny, która w 2017 straciła dorobek życia w powodzi. W życiu "pozafejsbukowym" także zrezygnowałam z prezentów na rzecz datków na ten ważny dla mnie cel. Przy okazji warto dodać, że Maria i Andrzej, którzy wygrali z żywiołem, a teraz dla odmiany walczą z materią, właśnie kończą kłaść podłogi, a w dalszej przyszłości będą zajmować się meblami kuchennymi. W czym będę im kibicować i robić zdjęcia:-).
  Kasia Bogdanowicz

Komentarze


 • Ula U - awatar

  Ula U

  22.01.2019
  22.01.2019

  Ściskam bardzo:)

  • Katarzyna Bogdanowicz - awatar

   Katarzyna Bogdanowicz - Organizator zbiórki

   03.03.2019
   03.03.2019

   Bardzo dziękuję, Ulu. Jesteś aniołem!

 • Jolanta Hytkowska-Fąfara - awatar

  Jolanta Hytkowska-Fąfara

  29.10.2017
  29.10.2017

  niech się Wam darzy i wszystkie prace remontowe idą po Waszej myśli - jestem daleko, ale gdybym mogła jeszcze cokolwiek zrobić dajcie mi znać przez Kasię.. pozdrawiam ciepło z Lanckorony

  • Katarzyna Bogdanowicz - awatar

   Katarzyna Bogdanowicz - Organizator zbiórki

   01.11.2017
   01.11.2017

   Jolu, z całego serca dziękuję. Widziałyśmy się tylko raz w życiu. O moich teściach nigdy wcześniej nie słyszałaś. Bardzo doceniam Twój gest i będę o nim pamiętać. Kasia Bogdanowicz

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.04.2017
  11.04.2017

  powodzenia

  • Katarzyna Bogdanowicz - awatar

   Katarzyna Bogdanowicz - Organizator zbiórki

   13.04.2017
   13.04.2017

   Jest to niezwykle hojny gest, który bardzo doceniam. W imieniu swoim i moich najbliższych bardzo dziękuję za wsparcie. Mogę zapewnić, że te pieniądze zostaną mądrze wydane. W pierwszej kolejności zostanie zakupiony piec do centralnego ogrzewania, który jeśli się nie mylę, właśnie mniej więcej tyle kosztuje.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.04.2017
  09.04.2017

  Wpłaciłam i pozdrawiam

  • Katarzyna Bogdanowicz - awatar

   Katarzyna Bogdanowicz - Organizator zbiórki

   13.04.2017
   13.04.2017

   Dziękuję. Bardzo jesteśmy wdzięczni.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.04.2017
  08.04.2017

  Wsparłem i podaję dalej. Uda się!

  • Katarzyna Bogdanowicz - awatar

   Katarzyna Bogdanowicz - Organizator zbiórki

   08.04.2017
   08.04.2017

   Bardzo dziękuję. Ja też wierzę, że ta historia skończy się happy endem. Ale przede wszystkim wierzę w ludzi.

15 151 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 65 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Bogdanowicz - awatar

Katarzyna Bogdanowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 65

Marta Bogdanowicz - awatar
Marta Bogdanowicz
800
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Mariola Smoleń - awatar
Mariola Smoleń
50
Alicja Galazka - awatar
Alicja Galazka
50
Ula U - awatar
Ula U
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Zosia - awatar
Zosia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij