W sierpniu podczas pobytu w Tiranie, w Albanii byłem świadkiem porzucenia i potrącenia szczeniaka. Zobaczyłem jak kierowca samochodu wyrzucił szczeniaka na ulice. Pies pobiegł za samochodem. Kierowca ruszył i potrącił psa. Podbiegłem zobaczyć czy pies przeżył potrącenie, szczeniak żył, leżał na asfalcie i się nie ruszał.
Stanąłem nad nimi na środku czteropasmowej ulicy żeby nie rozjechał go samochód. Starałem się skontaktować z jakąś instytucją, która zajmuje się bezdomnymi zwierzętami lub z szpitalem weterynaryjnym, ale bez rezultatu. Po jakimś czasie udało mi się zabrać go z ulicy i pojechałem z nim do mojego miejsca pobytu w Tiranie. Tego samego dnia zabrałem go weterynarza, gdzie okazało się że szczeniak ma tylko powierzchowne rany. Po rozmowie z weterynarzem dowiedziałem się że sytuacja bezpańskich psów w Albanii jest krytyczna i będzie mi cieżko znaleźć jakaś osobę lub organizację, która mogłaby się nim zająć. Ponieważ był to bezpański pies szpital nie zgodził się na pozostawienie go u nich.
Następnego dnia miałem lot powrotny do kraju. W ostaniej chwili udało mi się znaleźć klinikę weterynaryjną, która zgodziła się przyjąć psa na przechowanie za opłatą. Szczeniak nadal znajduje się w klinice, gdzie ma dobre warunki i opiekę medyczną. Chciałem go wywieźć z Albanii, ale ponieważ Albania nie jest częścią Unii Europejskiej, koszty badań i olbrzymia biurokracja spowodowały, że pies musiał zostać w Albanii.
Koszt jego pobytu wynosi 300 euro miesięcznie, do tego dochodzą koszty medyczne (szczepienia, odrobaczenia- 80 euro miesięcznie. Szczeniak nie może opuścić Albanii do czasu zaszczepienia na wściekliznę, kiedy skończy 4 miesiące (gdy go znalazłem miał miesiąc). Potem musi mieć badanie krwi, którego wyniki muszą być wysłane do labortorium w Unii Europejskiej o kolejne 300 euro). Do tego dojdą koszty transportu.
Bardzo chcialbym go uratować. Poszukuję pomocy ludzi którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt i które chciałyby mi pomóc w uratowaniu Julka z perspektywy beznadziejnej egzytsetncji i krótkiego życia na ulicy w Albanii. Osoby te mogą pomogą szczeniakowi rozpocząć nowe szczęśliwe psie życie w Polsce.
W Albanii nie ma schronisk dla zwierzat, jest nie wiele organizacji zajmujących się pomocą dla zwierząt. Organizacje te starają się uratować bezdomne i okrutnie traktowane zwierzęta, ale nie mają wystarczających środków i personelu, żeby pomóc tysiącom bezpańskich psów i kotów. Skala niedoli zwierząt w Albanii i przemocy części społeczeństwa wobec nich jest oszołamiająca. Chciałbym przynajmniej uratować jednego psa i jeżeli uda mi się zebrać więcej środków przekazać je oragnizacji ARSA. Bo oni naprawde tego potrzebują.
https://instagram.com/arsalbania?igshid=YmMyMTA2M2Y=
Bardzo dziękuje za pomoc, każdy grosz pomoże mi uratować Julka i pomóc innym zwierzętom w Albanii!
Daniel
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: