Zbiórka Pomoc dla oszukanego dziadka. - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla oszukanego dziadka.

Zbiórka Pomoc dla oszukanego dziadka. - zdjęcie główne

Pomoc dla oszukanego dziadka.

101 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać teraz
 
Tomasz Zaręba - awatar

Tomasz Zaręba

Organizator zbiórki

Witam serdecznie,

Zbiórkę stworzyłem ponieważ szukam sposobu aby pomóc wyjść z długów dziadkowi. Dziadek po śmierci mojej mamy ( córki dziadka) oraz babci został całkowicie sam, a z całej rodziny ma kontakt tylko ze mną i siostrą. Niestety odległości nie pozwalają nam na częste odwiedziny dziadka co na pewno jest w pewnym stopniu przyczyną problemów w jakie wpadł dziadek.

Otóż po śmierci babci, gdy dziadek został sam zaczęło koło niego pojawiać się mnóstwo "przyjaciół". Byli to ludzie chcący wyciągnąć od niego pieniądze. A dziadek niestety należy do osób bardzo łatwowiernych i okazało się, że dla trójki takich osób zaciągnął pożyczki ( jedną w banku, dwie w firmach typu wonga.com). Przekazał pieniądze na "pomoc" tym ludziom po czym oni zniknęli a dziadek został z długami. Niestety dziadek nie przyznał się do tej sytuacji ani mi ani siostrze, dalej brnął w pożyczki -aby spłacać poprzednie. Dopiero po pewnym czasie zaczął dzwonić do mnie i siostry z prośbą o "małą pomoc" - a to 200 zł na odnowienie czegoś w domu, a to 500 zł na lekarza i leki.  Telefony zaczęły nas dziwić i przy pierwszej okazji odwiedzin u dziadka zaczęliśmy wypytywać o ciągły brak pieniędzy i przez przypadek znależliśmy umowę - pożyczki. Od słowa do słowa dziadek przyznał się do wszystkiego, okazało się, że długi sięgnęły juz ponad 20 000 zł + nieopłacane rachunki za czynsz mieszkaniowy. Razem z siostrą spłaciliśmy zaległości za czynsz oraz opłacamy czynsz dziadka ale nie jesteśmy w stanie od razu spłacić reszty pożyczki. Pojawili się komornicy, którzy zajęli część renty dziadka, resztę dziadek sam płaci i zostaje mu 150 zł miesięcznie na jedzenie. Próby rozmów z firmami pożyczkowymi i komornikami nic nie przyniosły - nawet jak już są w stanie rozłożyć na raty to finalnie jest ich tyle, że trzebaby płacić po 3500 zł miesięcznie aby wszystko spłacać.

Dziadek przez własną głupotę wpadł w sytuację w jakiej się znajduje ale jako wnuczek szukam każdego sposobu aby pomóc mu wyjsć z trudnej sytuacji.  Może ktoś zamiast kupna jednej paczki papierosów jest w stanie te 10 zł wpłacić na pomoc? A im więcej takich osób tym większa szansa, że uda mi się spłacić zaległości dziadka i umożliwić mu powrót do spokojnego życia na emeryturze :)
Za każdą złotówkę pomocy z góry serdecznie dziękuje!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
101 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać teraz
 
Tomasz Zaręba - awatar

Tomasz Zaręba

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Joanna Wieczorkiewicz - awatar
Joanna Wieczorkiewicz
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij