Zbiórka Operacja szansą dla Hani - zdjęcie główne

Operacja szansą dla Hani

22 507 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciły 243 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Sebastian Radek - awatar

Sebastian Radek

Organizator zbiórki

Są choroby tak rzadkie, że nie mają nawet nazwy, właśnie taka dotknęła mnie...

Urodziłam się jako zdrowa i silna dziewczynka.  Jednak gdy kończyłam roczek moich rodziców zaniepokoił fakt, iż bałam się chodzić, często upadałam, potykałam się oraz bardzo blisko oczek przysuwałam zabawki i książeczki. Wtedy też pojawiła się pierwsza, bolesna diagnoza: blade tarcze nerwu wzrokowego - dziecko niedowidzące. Z czasem pojawiały się coraz większe problemy z poruszaniem. Mimo licznych badań lekarze  nie potrafili znaleźć przyczyny tych dolegliwości. 

Rodzice rozpoczęli pełną determinacji walkę o mój wzrok i sprawność fizyczną. Każdy dzień wypełniony był rehabilitacją. Jednocześnie z wielka nadzieja patrzyli na moje postępy i cieszyli się z każdego sukcesu.

Lata walki zaprzepaścił jeden dzień - dzień moich szóstych urodzin, kiedy to w drodze do przedszkola doznałam rozległego udaru mózgu. Zapadłam w śpiączkę, trafiłam na oddział intensywnej terapii, gdzie lekarze tygodniami walczyli o moje życie. Udało się, przeżyłam, jednak po wybudzeniu okazało się, że w wyniku udaru przestałam całkowicie widzieć i chodzić.

Krótko po tym lekarzom udało się zdiagnozować przyczynę moich wszystkich objawów: brak kilku genów m.in odpowiedzialnego za krzepliwość krwi, co było przyczyną udaru i genu odpowiedzialnego za prawidłowe widzenie. 

Walka o moja sprawność rozpoczęła się od nowa...

Od tamtego dnia minęło siedem lat, lat intensywnej pracy i zaangażowania całej rodziny w moją sprawność. Walka dalej trwa, ale niestety pomimo starań, pomimo rehabilitacji moje stopy uległy znacznej deformacji, wykrzywieniu i nie da uniknąć się operacji. Bez niej nigdy już nie będę chodzić.
Koszt zabiegu wynosi 30 000 zł.

Po jej wykonaniu konieczna będzie także intensywna rehabilitacja, nauka chodu. Największe postępy jestem w stanie uzyskać na turnusach rehabilitacyjnych, gdzie ćwiczenia wykonuję codziennie przez dwa tygodnie, jest też basen i masaże - wszystko co jest niezbędne aby znowu stanąć na nogach. Koszt jednego turnusu wynosi 6400 zł. Aby dać szansę moim stopom uzyskać sprawność zalecane jest abym po operacji uczestniczyła w czterech takich turnusach.

To są moje niezbędne potrzeby i jeśli uda się je spełnić będę miała daną ogromną szansę na uzyskanie większej sprawności a tym samym samodzielności.

Ale ja mam jeszcze jedno marzenie... nawet jeśli uzyskam sprawność w nóżkach to dzisiejsza medycyna nie jest jeszcze gotowa na to abym odzyskała wzrok. A ja tak bardzo pragnę spędzać aktywnie czas z moimi rodzicami i siostrami, umożliwiłby mi to specjalny rower, taki którym można przewozić osobę niepełnosprawną. Koszt takiego roweru wynosi 15 000 zł.

Bardzo proszę o pomoc w pozyskaniu środków, dzięki nim będę bliższa stania się osobą samodzielną i spełni się moje marzenie...


Pozdrawiam

Hania z Rodzicami


Zdjęcie stópek Hani:

Link do strony z rowerkiem:

https://www.vanraam.com/en-gb/our-bikes/wheelchair-bike/opair

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.09.2020
  10.09.2020

  Trzymamy kciuki.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.07.2020
  21.07.2020

  Trzymamy kciuki żeby wszystko się dobrze ułożyło! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.07.2020
  16.07.2020

  Na zdrowie! 😁

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.07.2020
  16.07.2020

  Powrotu do zdrowia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.07.2020
  15.07.2020

  Dużo zdrówka!

22 507 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciły 243 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Sebastian Radek - awatar

Sebastian Radek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 243

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Ania Woźniak - awatar
Ania Woźniak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Bożena - awatar
Bożena
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij