Zbiórka RYSIEK - operacja OKA - zdjęcie główne

RYSIEK - operacja OKA

226 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Iwona Szeliwiak - awatar

Iwona Szeliwiak

Organizator zbiórki

Witajcie

Mam na imię Iwona jestem jedną z kilku osób, które zrzesza HOT - KOT Dom TYMCZASOWY ( dom dla kotów ). Nasz dom znajduje się na terenie miasta PŁOŃSK w woj. mazowieckim. Jednak nasza dziełalność nie ogranicza sę do samego miasta, działamy na terenie całego powiatu. Nasza pomoc polega na leczeniu, sterylizacji, dokarmianiu oraz znajdowaniu im domów na stałe.


Poznajcie Ryszarda, kota jakich tysiące żyje obok nas. Nie widzimy ich albo udajemy, że nie widzimy, bo tak wygodniej, bo nie wiemy jak możemy pomóc, bo taki kot to same kłopoty, także finansowe.

 Ale do Rysia uśmiechnęło się szczęście bo letnicy nie odwrócili wzroku od brudnego, chorego kota, nakarmili i zaczęli szukać pomocy. I tak Rysiu trafił do miejscowego weterynarza, który ma podpisaną umowę z gminą. Jak to zwykle bywa nie ma sentymentów dla "kotów niczyich". Rysiu poza zastrzykiem na świerzba, który wysypywał się z uszu nie dostał żadnej pomocy. Dostał natomiast wstrząsu po podskórnym podaniu iwermektyny i spuchł od końca ogona po czubki wibrysów. O Rysiu dowiedzieliśmy się w momencie, kiedy ów lekarz postanowił pozbyć się kłopotu przed wyjazdem na urlop.

 Tak Rysiu z biletem w jedną stronę trafił do naszego domu tymczasowego. I szczęście uśmiechnęło się do Ryszarda po raz drugi choć nasze początki z Rysiem nie były łatwe. Brak wypisu leczenia i brak współpracy ze strony weterynarza pod którego "opieką" przebywał bardzo utrudniały postawienie właściwej diagnozy. Drogą dedukcji i szczątkowych informacji ustaliliśmy co mogło być przyczyną okropnej opuchlizny. Kot był cały obalały, dotyk sprawiał mu ból, ciężko było mu się poruszać.

 Najgorsze mamy za sobą ale kota czeka dalsza diagnoza, ponieważ nie odzyskał 100% sprawności a przede wszystkim potrzebuje na wczoraj plastyki powieki z powodu entropium, schorzenia w którym powieka  odwrócona jest do wewnątrz gałki ocznej. Wyobraźcie sobie, że 24 godziny na dobę macie w oku zawinięte rzęsy. Tak czuje się Ryszard. Rogówka od ciągłego drażnienia jest zaczerwieniona i owrzodzona co może skutkować utratą wzroku. Nie jest to jedyny kot pod naszą opieką a koszty jego leczenia są naprawdę wysokie. Koszty opieki weterynaryjnej a także te najbardziej podstawowe potrzeby naszych podopiecznych jak karma czy żwirek jako wolontariusze pokrywamy z własnej kieszeni. Nie ma co ukrywać, że przerasta nas to finansowo. Dlatego jedynym wsparciem i ratunkiem dla takich kotów jak Rysiu jesteście Wy, ludzie o wielkich sercach, nasi darczyńcy. Pomóżcie nam pomagać, każda złotówka przybliży Rysia do operacji i pozbycia się nieznośnego bólu.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Iwona Szeliwiak - awatar

  Iwona Szeliwiak

  18.11.2019
  18.11.2019

  Jesteśmy już po plastyce oka. Został nam do zapłacenia rachunek za wykonany zabieg. pomóżcie proszę w uregulowaniu tego długu. My jako osoby prywatnie niestety nie damy rady same uregulować tych kosztów.

  Zdjęcie aktualizacji 39 982

226 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Iwona Szeliwiak - awatar

Iwona Szeliwiak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Paulina Pawlak - awatar
Paulina Pawlak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Monika Grala - awatar
Monika Grala
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kamila Kubińska - awatar
Kamila Kubińska
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij