Zbiórka Nie pozwólmy Monice cierpieć - miniaturka zdjęcia

Nie pozwólmy Monice cierpieć Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Nie pozwólmy Monice cierpieć - zdjęcie główne

Nie pozwólmy Monice cierpieć

31 320 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 260 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Gabriela Magdalena - awatar

Gabriela Magdalena

Organizator zbiórki

Edit: 

Dzięki fundatorom (P.Ewie i P. Januszowi) z Dolnego Śląska-Monika otrzymała koncentrator.

 Dziękuję bardzo P. Ewo i P. Januszu w imieniu swoim i Moniki.

Podarowaliście Monice tlen, rzecz najcenniejszą na świecie. 

Z całego serca jesze raz DZIĘKUJĘ

Edit: 

Kochani bardzo dziękuję w imieniu swoim i oczywiście Moniki za wszelką pomoc, wsparcie.

Bez Was nie udało by się zebrać środków na leki dla Moniki.Koszty leczenia (leki , rehabilitacja,wizyty lekarskie, badania, sprzęt i urządzenia medyczne oraz rehabilitacyjne) są potężne. W roku 2022 leczenie wyniosło prawie 100 tys, bez Waszej pomocy Monika nie miała by najmniejszych szans na walkę z chorobami.Działamy dalej , nie zwalniamy.Kochani niech Monika nie staje już przed wyborem "kupić leki czy opłacić rehabilitację"...Udało się zebrać środki na 3miesiace leczenia, i bardzo dziękuję Wam wszystkim za to.
Nadal jednak nie mówi,   nadal cierpi, mięśnie są bardzo slabe, ma oczopląs i odczuwa potworny ból fizyczny, napady padaczkowe nie odpuszczaja oraz walczy z depresją.
Wspierajmy,pomagajmy,dajmy jej szansę na dalsze życie.

Edit:

Kochani niestety Moniki stan zdrowia się nie poprawia. Słabną mięśnie oddechowe co utrudnia jej oddychanie i powoduje ból. Po konsultacjach wiemy że prócz leków potrzebny jest zakup koncentratora tlenu, który pomoże Monice oddychać.

Urządzenie to to koszt około 4-5 tys. Nie jest dofinansowanie dlatego zwiększam zbiórkę o tą kwotę.

Jeśli może ktoś mógłby Monice podarować takie urządzenie to było cudnie i nie potrzebowalibyśmy tych dodatkowych pieniążków.

Jesteście wspaniali i bardzo dziękuję wszystkim, którzy Monikę wspierają.

Pomóżmy Monice w tej nie równej walce 


Kochani założyłam zbiórkę dla mojejprzyjaciółki Moniki, która choruje na SM i SCA. Ma czterokończynowe porażenie spastyczne, porusza się na wózku inwalidzkim. 

Sytuacja bardzo się pogorszyła. Choroba zaatakowała z podwójną siłą.

Monika stanęła przed bardzo trudną decyzją, z powodu inflacji i wzrostu cen leków , Monika nie zdołała zebrać wystarczającej kwoty aby wykupić wszystkie leki, co za tym idzie, to ,że zaczęła zmniejszać dawki leków, co poskutkowało zaostrzeniem się objawów choroby.

W tej chwili , Monika nie mówi, każda próba powiedzenia czegokolwiek kosztuje ją ogrom wysiłku, utrudnia oddychanie, męczy się.

Zwiększyła się ilość i siła napadów padaczkowych u Moniki, mięśnie są bardzo słabe, Monika walczy z ogromną spastyką i bólem fizycznym.

Wyobraźcie sobie,że kilkadziesiąt razy dziennie ktoś traktuje Was paralizatorem…. Ja sobie tego wyobrazić nie mogę nawet, a Monika codziennie właśnie odczuwa przechodzenie potężnych prądów przez ciało. 

Psychicznie również upadła, choć udaje,że walczy, to ja wiem, że już ma dość, i wcale się nie dziwię… bo kto jest w stanie tyle dźwignąć, ile można żyć w cierpieniu i bólu…

Na dniach Monika będzie miała zamontowany napęd elektryczny do wózka, gdyż nie jest w stanie samodzielnie już poruszać się na wózku.

Gdy widzi się osobę, niegdyś uśmiechniętą, pełną energii, aktywną, dającą innym wiele dobra i radości, a teraz beż ochoty do życia, ze łzami w oczach, zrezygnowaną, to serce pęka. 

Wiem,że w dzisiejszych czasach każdy ma jakieś wydatki, ceny wszystkiego wzrosły, dlatego zdaję sobie sprawę,że łatwo nie jest, ale każda wpłata bądź udostępnienie jest na wagę złota aby Monika poczuła się lepiej i przestała tak cierpieć. 

Monika nie potrafi prosić i przyjmować pomocy, więc o pomoc nie prosi, ale nie z powodu dumy, tylko będąc kiedyś w pełni zdrową, silną, niezależną kobietą, realizującą się zawodowo i prywatnie, a teraz całkowicie zależną od innych…? Dla niej to osobista porażka wewnętrzna.

Do niedawna starała się zebrać środki poprzez malowanie obrazów, i udawało jej się to, bo maluje pięknie ( Monika maluje obrazy ustami), dziś z powodu chorób, zaostrzenia się objawów, Monika już niewiele maluje, przesypia większość dnia bo nie ma sił ani fizycznych i psychicznych aby cokolwiek robić. 

Proszę Was kochani, pomóżmy. Dobro wraca. 

Z całego serca dziękuję każdemu za wszelką pomoc.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Gabriela Nowicka - awatar

  Gabriela Nowicka

  24.05.2023
  24.05.2023

  Zdrówka. Lucynka i Aśka

 • Iza U. - awatar

  Iza U.

  03.02.2023
  03.02.2023

  Wysyłam dużo pozytywnych myśli!

 • jacekstr - awatar

  jacekstr

  23.01.2023
  23.01.2023

  Będzie dobrze.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.12.2022
  20.12.2022

  Napisz do nas lub zadzwoń [email protected] tel 603997373

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.12.2022
  19.12.2022

  Moniko, bije od Ciebie światło. Dziękuję, że się nim dzielisz. Przytulam.

31 320 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 260 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Gabriela Magdalena - awatar

Gabriela Magdalena

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 260

Gabriela Nowicka - awatar
Gabriela Nowicka
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Magda - awatar
Magda
200
Od .L i A - awatar
Od .L i A
300
Robert Rzepka - awatar
Robert Rzepka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Natalia - awatar
Natalia
300
Piotr Okoński Gabinet stomatologiczny - awatar
Piotr Okoński Gabinet stomatologiczny
1 500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Teresa Ch. - awatar
Teresa Ch.
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij