Zbiórka Pomóż Mi się Uśmiechać - miniaturka zdjęcia

Pomóż Mi się Uśmiechać

Maria Kraśniewska - awatar

Maria Kraśniewska

Organizator zbiórki

Mam na imię Maria.Zwracam się do Państwa o POMOC dla Naszej córeczki Amelki.Cel zbiórki to leczenie protetyczno-ortodontyczne(proteza zębowa)  ,rehabilitacja ,turnus rehabilitacyjny,  logopeda.Ale zacznę od początku

Nasza córeczka Amelka urodziła się zdrowa  16.07.2013 roku  z 10 pkt.w skali Abbgard. Gdy skończyła 6 mies,zaczęła w sposób niekontrolowany ruszać główką co bardzo nas zaniepokoiło.W trybie pilnym wykonano badanie USG przez ciemieniowe.Okazało się, że ma bardzo dużą Torbiel mózgu.Skierowano nas  na wykonanie rezonansu w celu rozpoznania potencjalnych zmian w mózgu.W badaniu MR mózgowia w okolicy czołowo-skroniowej lewej widoczna była przestrzeń o sygnale płynu mózgowo -rdzeniowego mierząca 40x47x50mm Przekazano wynik do prof.dr.hab.Marcina Roszkowskiego .Otrzymaliśmy odpowiedz od Pana doktora, że wynik badań ewidentnie ukazuje bardzo dużą torbiel mózgu pajęczynówki bruzdy bocznej lewej typu GALASSI II.Rozmiar zmiany powodował dość znaczne przemieszczenie struktur podstawy mózgu,w tym skrzyżowanie nn. wzrokowch i kontra mózgu.Pojechaliśmy na operację do" Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie."

Amelka została poddana zabiegowi.Operacja się udała ,torbiel została odbarczona ,ale nic nie wskazywało na to ,że coś może być nie tak.

Okazało się ,po ściągnięciu opatrunku ,iż w ranę wdała się martwica.Niestety ,tak czasem się zdarza.To niosło za sobą ogromny ból ,ale nasza córeczka była bardzo dzielna ,mimo cierpienia jakie przeżywała przy zmianie opatrunków.Ze względu na bardzo złe gojenie się rany spędziliśmy miesiąc w szpitalu....Na szczęście rana goiła się,bardzo powoli,lecz systematycznie.Natomiast po 3 tygodniach,gdy wróciliśmy do domu Amelka nadal miała dziwne odruchy-w niekontrolowany sposób poruszała główką,zataczała się,miała wahania równowagi,potykała się o własne nóżki.Wykonano badanie EEG-zapis wykazywał sporadyczne zmiany napadowe w okolicach skroniowych i centralno -ciemieniowych, występujących ze zmienną przewagą stron, po części lewej (napady bioelektryczne)Od razu wprowadzono leczenie(lek convulex )Mimo zażywania silnego leku, Amelka w dalszym ciągu miała ataki.Ostatecznie zmieniono lek na Depakine  Chronosphere.

W styczniu 2015 roku podczas kontroli, przeprowadzono tomografię komputerową.Po wykonanym badaniu okazało się,iż powstał wyciek płynu mózgowo -rdzeniowego za błoną bębenkową w uchu, a w torbieli występują pęcherzyki powietrza.W trybie natychmiastowym wykonano operację plastykę sklepienia czaszki i zaopatrzenie  płynotoku usznego  w ok.cz.skroniowej lewej.

Po sześciu miesiącach od operacji konieczna była rehabilitacja.Po pierwszym tygodniu zajęć Amelka zaczęła wymiotować przy pionizowaniu. Po wykonanych badaniach  okazało się ,że jest zatarcie tarcz wzrokowych.Po raz kolejny pojechaliśmy na oddział neurochirurgii do" Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka" Wykonano rezonans  i okazało się że torbiel jest na tyle duża że, uciska nerwy wzrokowe i przemieściła się w prawą stronę.W trybie natychmiastowym wykonano rekreniotomię skroniową

 (otwarta fenestracja torbieli pajęczynówki bruzdy bocznej lewej)Był to ostateczny ruch odbarczania torbieli.Przy następnych objawach i pogorszeniu wyników ostatecznym rozwiązaniem miała być ZASTAWKA!

W lipcu 2016 roku,po sześciu miesiącach od poprzedniej operacji ,nasza córeczka musiała ponownie przyjechać do Międzylesia.Celem wizyty było wykonanie tomografii.Wynik był zadowalający,torbiel nieco się zmniejszyła.Kolejną wizytę (wykonanie rezonansu magnetycznego)zaplanowano na marzec 2017.Niestety, przy zażywaniu leku na padaczkę i po przeżytych operacjach ,znieczuleniach ogólnych,tomografii, rezonansie,skarżyła się na Ból.Miała opuchniętą buzię dziąsła.Nie mogła przyjmować pokarmu,sprawiało jej to ogromną trudność.Połykała większość posiłków .Chodziliśmy z Amelką do dentysty,lecz stomatolog nie dawał dobrych rokowań.Lekarz zaproponował,że najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie zębów.

We wrześniu 2016 roku odbyła się konsultacja stomatologiczna w Międzylesiu,której celem było ustalenie terminu zabiegu SANACJI JAMY USTNEJ w znieczuleniu ogólnym.Zakwalifikowano naszą córeczkę do zabiegu, lecz termin wyznaczono dopiero na sierpień 2017.W trakcie badania stwierdzono że 16 zębów jest do usunięcia ponieważ są to już zgorzeliny i trzeba je jak najszybciej usunąć.

Listopad 2016 Amelka ponownie trafiła na oddział neurochirurgii,ponieważ po wykonanym badaniu dna oka w rejonie okazało się,że jest ponowne zatarcie tarcz wzrokowych.Nasz aniołek skarżył się na ból głowy, oczu  ,wymiotowała.Po wykonaniu tomografii komputerowej,zakwalifikowano Amelkę do Zastawki .Czekano tylko na opinię Pana Profesora.Niestety dzień przed zabiegiem Amelce spuchnęła  cała prawa strona buzi i nie mogła być operowana.Przeprowadzono konsultację stomatologiczną ,okazało się, że trzeba zrobić sanację jamy ustnej w trybie Pilnym,bo mogłoby dojść do zakażenia.Zabieg się udał ,ale lekarz powiedział nam że, po 8 tygodniach od zabiegu, musimy podjąć się leczenia protetyczno-ortodontycznego, oraz leczenia logopedycznego, ponieważ Amelka będzie musiała nosić protezę zębową. Brak uzębienia powoduje upośledzenie funkcji żucia, mowy,połykania ,a co za tym idzie znaczne ryzyko nasilonej wady zgryzu,niedorozwoju kości szczęki,żuchwy oraz estetyki twarzy.  Koszt protezy i  leczenie to kwota 20 tys złoty .Jest to szacowny kosztorys. Zależy to od tego, jak szybko będzie szczęka rosła i kiedy wyjdą jej stałe zęby.Zmiana protezy jest co pół roku .Do  tego dochodzi rehabilitacja metodą Vojty  , turnus rehabilitacyjny jak i również zajęcia z logopedą,są to ogromne koszta.Amelka ma również  wczesne wspomaganie, ze względu na wykrytą niepełnosprawność.

Nasza córeczka będzie miała  dopiero pięć  lat, a tak wiele już przeżyła.Mimo choroby i cierpienia jakie doznała i doznaje , jest bardzo dzielną i odważną dziewczynką..To Ona daje nam Siłę i motywację do działania.Jeśli opadam z sił ,to na ratunek przybiega sama Amelka i mówi "Nie martw się Mamusiu będzie DOBRZE "Jeden uśmiech jeden gest tak małej, a jak dojrzałej córeczki.

Amelka chciałaby się  UŚMIECHNĄĆ  ale potrzebuje Państwa POMOCY

Prosimy z całego serca  o Pomoc przy pokryciu wydatków na leczenie dla naszego Aniołka.Leczenie naszej córeczki, przekracza możliwości finansowe  naszej rodziny. Dzięki Państwu , będziemy  mogli kontynuować dalsze leczenie i diagnostykę.

Będziemy wdzięczni  za  okazałą pomoc,jak i również za to że ,na twarzy  Amelki  zagości UŚMIECH....

                                                                Rodzice Amelki

Aktualności

 • Maria Kraśniewska - awatar

  Maria Kraśniewska

  23.05.18
  23.05.18

  Kochane Anioły długo nieodzywałam się informując Was ,co u Nas się dzieje,ale u Naszej córeczki bardzo Wiele się działo.Z dotychczas zebranych pieniążków mogliśmy wykonać Amelce badanie EEG jak i również odbyła się wizyta u Pana doktora Bachañskiego w Warszawie.Nasz Aniołek jest również po przymiarkach protezy Zębowej.To wszystko dzięki WAM😘😘💗💗JESTEŚCIE WSPANIALI Prosimy Was o dalsze wsparcie. Zbiórka nadal trwa.PROSZĘ UDOSTĘPNIAJCIE.Bo w Was jest SIŁA i Dzięki Wam Amelka będzie mogła się UŚMIECHAĆ. Pełni Nadzieji rodzice Amelki

  Zdjęcie aktualności 15 487

Maria Kraśniewska - awatar

Maria Kraśniewska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 25

Anonimowy Darczyńca - awatar
300
Anonimowy Darczyńca
Gosia - awatar
500
Gosia
Anonimowy Darczyńca - awatar
210
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Partycja - awatar
100
Partycja
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij