Zbiórka Zakup C-Eye sprzętu medycznego - miniaturka zdjęcia

Zakup C-Eye sprzętu medycznego

Ewa Bobrowska - awatar

Ewa Bobrowska

Organizator zbiórki

 Jestem siostrą Tomka -naszego "MANI" ',"MAŃSKIEGO", który był radosnym pełnym szalonych pomysłów towarzyszem naszego życia-był bo dnia 10 października 2016 roku nasze życie uległo diametralnej zmianie. Około godz 13 Tomek bardzo źle się poczuł, został zawieziony do szpitala, gdzie po długich diagnozach okazało się, że przyczyną jego złego samopoczucia jest tętniak aorty, który w każdej chwili mógł pęknąć. Nie zdający sobie sprawy z powagi sytuacji  uśmiechnięty Tomek pojechał na operację .Widok tak wesołego brata pozostaje do tej pory w mej pamięci... Przeszedł w szpitalu w Lublinie bardzo trudną operację ostrego rozwarstwienia wstępującej  aorty, jak i również istotnej niedomykalności aortalnej. Podczas operacji mój brat był w głębokiej hipotermii z całkowitym zatrzymaniem krążenia oraz izolowaną perfuzją mózgu. Tomek po operacji był nieprzytomny, bez reakcji na bodźce zewnętrzne. Następnego dnia tomograf komputerowy wykazał wzmożony drenaż, trzeba było ponownie operować. W kolejnym dniu u Tomka powstał krwiak w przednim śródpiersiu i warstwa płynu w osierdziu. Potrzebna była kolejna operacja ratująca życie.Nastąpił też obrzęk mózgu ,doszła też niewydolność  nerek.Tomek do końca stycznia 2017 roku utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej.Po komplikacjach związanych z operacją doszło do czterokończynowego porażenia spastycznego z zespołem apalicznym jak i również niewydolności oddechowej.Karmiony jest  przez PEG , ma założoną rurkę tracheostomijną. Dzisiaj jest w domu i potrzebuje pełnej,długotrwałej i bardzo kosztownej rehabilitacji , żeby znów mógł wykonywać zwykłe dla zdrowego człowieka czynności -jeść, mówić , chodzić-bo przecież jest synem, bratem, ojcem i przyjacielem. Chcielibyśmy zakupić C-eye ( cyber oko), sprzęt medyczny , który został stworzony dla pacjentów przebywających w domu, by umożliwić komunikację z nimi.Jest to nowoczesny system , który śledzi ruch gałek ocznych, co umożliwia komunikację i rehabilitację osób po udarach,wybudzonych ze śpiączki i innych ciężkich stanach neurologicznych.Dzięki sygnałom dawanym przez ruch gałek ocznych mogą sygnalizować swoje potrzeby, dzięki czemu rodzina wie jak pomóc choremu, zna jego pragnienia i dolegliwości.Właściwości modułu dają możliwość stymulacji funkcji językowych, wzrokowo-przestrzennych, pamięci, myślenia,umiejętności komunikacji. Dla Tomka byłby to niezwykle ważny sprzęt medyczny ,który ma  realną szansę wpłynąć na poprawę jakości jego życia.

Bardzo proszę  o pomoc w zebraniu środków na rehabilitację każdej dziedziny życia a także na cyber oko. Będę wdzięczna za każdą nawet najdrobniejszą wpłatę - za każdy akt dobrej woli.

Aktualności

 • Ewa Bobrowska - awatar

  Ewa Bobrowska

  03.09.17
  03.09.17

  Kochani.Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie dobre słowa ,za wszystkie wpłaty i udostępnienia. Nadal nie mamy kontaktu z Tomkiem ,ale mam nadzieję że dzięki wam to się zmieni .. Będę wdzięczna za każdą nawet najdrobniejszą wpłatę - za każdy akt dobrej woli.DZIAŁAMY DALEJ BO WSZYSCY POMAGAMY TOMKOWI.

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.12.17
  16.12.17

  Módl się do Pana, modlitwa ma dużą moc. Powodzenia

 • Fam. R. Tetteroo - awatar

  Fam. R. Tetteroo

  25.11.17
  25.11.17

  With love, Roland, Johanna, Daan & Eli

 • Jarek - awatar

  Jarek

  29.08.17
  29.08.17

  walcz Tomek walcz

  • Ewa Bobrowska - awatar

   Ewa Bobrowska - Organizator zbiórki

   30.08.17
   30.08.17

   Jarku walczymy cały czas.Bardzo dziękujemy za wpłatę/

Ewa Bobrowska - awatar

Ewa Bobrowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 68

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Wiktor Korszla - awatar
100
Wiktor Korszla
Fam. R. Tetteroo - awatar
480
Fam. R. Tetteroo
Anonimowy Darczyńca - awatar
500
Anonimowy Darczyńca
Anna Dudek - awatar
250
Anna Dudek
Trrzymaj sie - awatar
20
Trrzymaj sie
Przyjaciel :) - awatar
800
Przyjaciel :)
Marta - awatar
50
Marta
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij