Marzena Stypuła-Gołąb - awatar

Marzena Stypuła-Gołąb

Organizator zbiórki

Kacperek ma sześć lat i i od roku choruje na cukrzycę tupu 1, ciężką, nieprzewidywalną i przebiegłą chorobę. 

Jego życie nigdy nie było łatwe, ciężka sytuacja rodzinna sprawiła, że jako roczne dziecko trafił do domu dziecka, a póżniej do rodziny zastępczej.  Matce zostały odebrane prawa rodzicielskie, do dnia dzisiejszego nie interesują ją losy dziecka... 

Ojciec Kacperka - Mariusz Bomblis, walczył o  syna i przed sądem udowodnił możliwość opieki nad dzieckiem, przez co zamieszkali razem.  Wszystko było dobrze do czasu gdy w ich życie wkroczyła cukrzyca... Wszystko musiało ulec zmianie, ojciec zmuszony potrzebą całodobowej opieki nad synem, musiał zrezygnować z pracy.  Aktualnie utrzymują się tylko z zasiłku, brak przysądzonych alimentów blokuje możliwość pobierania 500+ (sprawy sądowe w toku).

Trzy miesiące temu z przyczyn nieporozumień rodzinych zostali bez dachu nad głową..., Mariusz zajął pustostan do którego wprowadził się z synem. Przez groźby wyrzucenia z mieszkania przy pomocy policji, poprosił o pomoc Pana Piotra Ikonowicza, który przeprowadził skuteczną interwencję, dzięki której ojciec i syn nadal mogą mieszkać w tym mieszkaniu. Czekają na rozprawę na której sąd zadecyduje o ich dalszych losach...

Mariusz bardzo dba o Kacperka, wspólnymi siłami ze znajomymi i sąsiadami  urządzają mieszkanie, by zapewnić dziecku choć odrobinę normalności. 

Cukrzyca typu 1 to choroba autoimunologoczna, insulinozależna. Dziecko 24/h jest podpięte do pompy insulinowej, którą ojciec podaje dokładnie przeliczone dawki insuliny. Wszystko co dziecko zjada musi byś zważone i przeliczone na ilość wymienników węglowodanowych, a następnie na ustaloną o danej godzinie dawkę insuliny. Zestaw infuzyjny podpięty do ciała dziecka musi być wymieniany co 2-3 dni. Konieczne jest całodobowe kontrolowanie i utrzymanie normoglikemii przez używanie glukometru co wiąże się z niezliczonym  kłuciem paluszków dziecka w ciągu doby... 

Mariusz jest do tego wszystkiego sam. Od wymiany wkłuć, przeliczania posiłków, podawania insuliny, kontrolowania glikemii i przesiadywania w szkole gdyż nikt nie chce przejąć opieki nad Kacperkiem podczas pobytu w placówce. Nie przesypia też nocy, ponieważ cukrzyca nie śpi i brak kontroli cukrów może skończyć się hipoglikemią, obrzękiem mózgu i przy braku odpowiednio szybkiej pomocy- śmiercią. 

Kierując się chęcią pomocy dla tych ludzi, za zgodą Mariusza Bomblis, proszę dobrych ludzi o wsparcie i wpłaty na konto zbiórki, by życie chłopaków było lżejsze. Nie pozwólmy by Kacperek wrócił do domu dziecka!! 

Potrzebne są pieniądze na drogie leczenie dziecka, na konieczny sprzęt do monitoringu glikemi, by skute do krwi malutkie paluszki mogły odpocząć i by ojciec mógł przespać choć  kilka godzin w ciągu nocy. Kacperek dzielnie nosi w plecaczku pompę insulinową z którą nigdy się nie rozstaje. Niestety model pompy nie kwalifikuje do korzystania z niedawno ogłoszonej możliwości refundacji cgm (systemu całodobowego monitorowania glikemii).

W imieniu Kacperka i Mariusza bardzo prosimy o wsparcie. Dziękujemy <3


Wybierz kwotę

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.10.18
  18.10.18

  Powodzenia !!!

 • Krzysiek - awatar

  Krzysiek

  18.10.18
  18.10.18

  Powodzenia stary Kt

 • Paulina Rusin - awatar

  Paulina Rusin

  18.10.18
  18.10.18

  Zdrówka!

 • Artur Dudek - awatar

  Artur Dudek

  18.10.18
  18.10.18

  Powodzonka...

 • Dorota KRZEMIŃSKA - awatar

  Dorota KRZEMIŃSKA

  18.10.18
  18.10.18

  Kacperku duuuuzo zdrowia

Marzena Stypuła-Gołąb - awatar

Marzena Stypuła-Gołąb

Organizator zbiórki

Wpłaty - 37

Natalia Marchel - awatar
50
Natalia Marchel
Anonimowy - awatar
20
Anonimowy
Monika Hubar - awatar
30
Monika Hubar
Tomasz Kaszyński - awatar
20
Tomasz Kaszyński
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Ewelina - awatar
20
Ewelina
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Mateusz Piekielnik - awatar
20
Mateusz Piekielnik
Magdalena - awatar
20
Magdalena

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.