Zbiórka Pomóżmy Kacperkowi ! - zdjęcie główne

Pomóżmy Kacperkowi !

1 669 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 47 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marzena Stypuła-Gołąb - awatar

Marzena Stypuła-Gołąb

Organizator zbiórki

Kacperek ma sześć lat i i od roku choruje na cukrzycę tupu 1, ciężką, nieprzewidywalną i przebiegłą chorobę. 

Jego życie nigdy nie było łatwe, ciężka sytuacja rodzinna sprawiła, że jako roczne dziecko trafił do domu dziecka, a póżniej do rodziny zastępczej.  Matce zostały odebrane prawa rodzicielskie, do dnia dzisiejszego nie interesują ją losy dziecka... 

Ojciec Kacperka - Mariusz Bomblis, walczył o  syna i przed sądem udowodnił możliwość opieki nad dzieckiem, przez co zamieszkali razem.  Wszystko było dobrze do czasu gdy w ich życie wkroczyła cukrzyca... Wszystko musiało ulec zmianie, ojciec zmuszony potrzebą całodobowej opieki nad synem, musiał zrezygnować z pracy.  Aktualnie utrzymują się tylko z zasiłku, brak przysądzonych alimentów blokuje możliwość pobierania 500+ (sprawy sądowe w toku).

Trzy miesiące temu z przyczyn nieporozumień rodzinych zostali bez dachu nad głową..., Mariusz zajął pustostan do którego wprowadził się z synem. Przez groźby wyrzucenia z mieszkania przy pomocy policji, poprosił o pomoc Pana Piotra Ikonowicza, który przeprowadził skuteczną interwencję, dzięki której ojciec i syn nadal mogą mieszkać w tym mieszkaniu. Czekają na rozprawę na której sąd zadecyduje o ich dalszych losach...

Mariusz bardzo dba o Kacperka, wspólnymi siłami ze znajomymi i sąsiadami  urządzają mieszkanie, by zapewnić dziecku choć odrobinę normalności. 

Cukrzyca typu 1 to choroba autoimunologoczna, insulinozależna. Dziecko 24/h jest podpięte do pompy insulinowej, którą ojciec podaje dokładnie przeliczone dawki insuliny. Wszystko co dziecko zjada musi byś zważone i przeliczone na ilość wymienników węglowodanowych, a następnie na ustaloną o danej godzinie dawkę insuliny. Zestaw infuzyjny podpięty do ciała dziecka musi być wymieniany co 2-3 dni. Konieczne jest całodobowe kontrolowanie i utrzymanie normoglikemii przez używanie glukometru co wiąże się z niezliczonym  kłuciem paluszków dziecka w ciągu doby... 

Mariusz jest do tego wszystkiego sam. Od wymiany wkłuć, przeliczania posiłków, podawania insuliny, kontrolowania glikemii i przesiadywania w szkole gdyż nikt nie chce przejąć opieki nad Kacperkiem podczas pobytu w placówce. Nie przesypia też nocy, ponieważ cukrzyca nie śpi i brak kontroli cukrów może skończyć się hipoglikemią, obrzękiem mózgu i przy braku odpowiednio szybkiej pomocy- śmiercią. 

Kierując się chęcią pomocy dla tych ludzi, za zgodą Mariusza Bomblis, proszę dobrych ludzi o wsparcie i wpłaty na konto zbiórki, by życie chłopaków było lżejsze. Nie pozwólmy by Kacperek wrócił do domu dziecka!! 

Potrzebne są pieniądze na drogie leczenie dziecka, na konieczny sprzęt do monitoringu glikemi, by skute do krwi malutkie paluszki mogły odpocząć i by ojciec mógł przespać choć  kilka godzin w ciągu nocy. Kacperek dzielnie nosi w plecaczku pompę insulinową z którą nigdy się nie rozstaje. Niestety model pompy nie kwalifikuje do korzystania z niedawno ogłoszonej możliwości refundacji cgm (systemu całodobowego monitorowania glikemii).

W imieniu Kacperka i Mariusza bardzo prosimy o wsparcie. Dziękujemy <3


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.10.2018
  18.10.2018

  Powodzenia !!!

 • Krzysiek - awatar

  Krzysiek

  18.10.2018
  18.10.2018

  Powodzenia stary Kt

 • Paulina Rusin - awatar

  Paulina Rusin

  18.10.2018
  18.10.2018

  Zdrówka!

 • Artur Dudek - awatar

  Artur Dudek

  18.10.2018
  18.10.2018

  Powodzonka...

 • Dorota KRZEMIŃSKA - awatar

  Dorota KRZEMIŃSKA

  18.10.2018
  18.10.2018

  Kacperku duuuuzo zdrowia

1 669 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 47 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marzena Stypuła-Gołąb - awatar

Marzena Stypuła-Gołąb

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 47

Natalia Marchel - awatar
Natalia Marchel
50
Natalia Marchel - awatar
Natalia Marchel
50
Natalia Marchel - awatar
Natalia Marchel
50
Natalia Marchel - awatar
Natalia Marchel
50
Natalia Marchel - awatar
Natalia Marchel
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Natalia Marchel - awatar
Natalia Marchel
50
Marcin - awatar
Marcin
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij