Zbiórka Pomóżmy Kacperkowi ! - zdjęcie główne

Pomóżmy Kacperkowi !

1 669 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 47 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marzena Stypuła-Gołąb - awatar

Marzena Stypuła-Gołąb

Organizator zbiórki

Kacperek ma sześć lat i i od roku choruje na cukrzycę tupu 1, ciężką, nieprzewidywalną i przebiegłą chorobę. 

Jego życie nigdy nie było łatwe, ciężka sytuacja rodzinna sprawiła, że jako roczne dziecko trafił do domu dziecka, a póżniej do rodziny zastępczej.  Matce zostały odebrane prawa rodzicielskie, do dnia dzisiejszego nie interesują ją losy dziecka... 

Ojciec Kacperka - Mariusz Bomblis, walczył o  syna i przed sądem udowodnił możliwość opieki nad dzieckiem, przez co zamieszkali razem.  Wszystko było dobrze do czasu gdy w ich życie wkroczyła cukrzyca... Wszystko musiało ulec zmianie, ojciec zmuszony potrzebą całodobowej opieki nad synem, musiał zrezygnować z pracy.  Aktualnie utrzymują się tylko z zasiłku, brak przysądzonych alimentów blokuje możliwość pobierania 500+ (sprawy sądowe w toku).

Trzy miesiące temu z przyczyn nieporozumień rodzinych zostali bez dachu nad głową..., Mariusz zajął pustostan do którego wprowadził się z synem. Przez groźby wyrzucenia z mieszkania przy pomocy policji, poprosił o pomoc Pana Piotra Ikonowicza, który przeprowadził skuteczną interwencję, dzięki której ojciec i syn nadal mogą mieszkać w tym mieszkaniu. Czekają na rozprawę na której sąd zadecyduje o ich dalszych losach...

Mariusz bardzo dba o Kacperka, wspólnymi siłami ze znajomymi i sąsiadami  urządzają mieszkanie, by zapewnić dziecku choć odrobinę normalności. 

Cukrzyca typu 1 to choroba autoimunologoczna, insulinozależna. Dziecko 24/h jest podpięte do pompy insulinowej, którą ojciec podaje dokładnie przeliczone dawki insuliny. Wszystko co dziecko zjada musi byś zważone i przeliczone na ilość wymienników węglowodanowych, a następnie na ustaloną o danej godzinie dawkę insuliny. Zestaw infuzyjny podpięty do ciała dziecka musi być wymieniany co 2-3 dni. Konieczne jest całodobowe kontrolowanie i utrzymanie normoglikemii przez używanie glukometru co wiąże się z niezliczonym  kłuciem paluszków dziecka w ciągu doby... 

Mariusz jest do tego wszystkiego sam. Od wymiany wkłuć, przeliczania posiłków, podawania insuliny, kontrolowania glikemii i przesiadywania w szkole gdyż nikt nie chce przejąć opieki nad Kacperkiem podczas pobytu w placówce. Nie przesypia też nocy, ponieważ cukrzyca nie śpi i brak kontroli cukrów może skończyć się hipoglikemią, obrzękiem mózgu i przy braku odpowiednio szybkiej pomocy- śmiercią. 

Kierując się chęcią pomocy dla tych ludzi, za zgodą Mariusza Bomblis, proszę dobrych ludzi o wsparcie i wpłaty na konto zbiórki, by życie chłopaków było lżejsze. Nie pozwólmy by Kacperek wrócił do domu dziecka!! 

Potrzebne są pieniądze na drogie leczenie dziecka, na konieczny sprzęt do monitoringu glikemi, by skute do krwi malutkie paluszki mogły odpocząć i by ojciec mógł przespać choć  kilka godzin w ciągu nocy. Kacperek dzielnie nosi w plecaczku pompę insulinową z którą nigdy się nie rozstaje. Niestety model pompy nie kwalifikuje do korzystania z niedawno ogłoszonej możliwości refundacji cgm (systemu całodobowego monitorowania glikemii).

W imieniu Kacperka i Mariusza bardzo prosimy o wsparcie. Dziękujemy <3


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.10.2018
  18.10.2018

  Powodzenia !!!

 • Krzysiek - awatar

  Krzysiek

  18.10.2018
  18.10.2018

  Powodzenia stary Kt

 • Paulina Rusin - awatar

  Paulina Rusin

  18.10.2018
  18.10.2018

  Zdrówka!

 • Artur Dudek - awatar

  Artur Dudek

  18.10.2018
  18.10.2018

  Powodzonka...

 • Dorota KRZEMIŃSKA - awatar

  Dorota KRZEMIŃSKA

  18.10.2018
  18.10.2018

  Kacperku duuuuzo zdrowia

1 669 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 47 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marzena Stypuła-Gołąb - awatar

Marzena Stypuła-Gołąb

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 47

Natalia Marchel - awatar
Natalia Marchel
50
Natalia Marchel - awatar
Natalia Marchel
50
Natalia Marchel - awatar
Natalia Marchel
50
Natalia Marchel - awatar
Natalia Marchel
50
Natalia Marchel - awatar
Natalia Marchel
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Natalia Marchel - awatar
Natalia Marchel
50
Marcin - awatar
Marcin
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij