Zbiórka Inkubator dla najmłodszych - miniaturka zdjęcia

Inkubator dla najmłodszych

Ewa Kędzierska - awatar

Ewa Kędzierska

Organizator zbiórki

Kochani!

Kolejny raz zwracam się do Was z prośbą o pomoc. 

Już wcześniej pisałam, że jestem wolontariuszką nie zrzeszoną w żadnej fundacji/organizacji, która razem z niewielką grupką kociar i kociarzy świętokrzyskich intensywnie pomaga bezdomnym kotkom. Wszystkie kotki, które trafiają pod nasze skrzydła są w domowych warunkach, w cieple, mają troskliwą opiekę 24h na dobę. Jednak nawet gdybyśmy bardzo chcieli to nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim, sporo kotków trafia do schroniska. Nie muszę Wam mówić, że żaden zwierzak nie powinien tam być ale czasem nie ma innego wyjścia. Najtrudniej jest przetrwać najmłodszym maluszkom. Często trafiają tam kociątka, które ledwo co otworzyły oczy, które wymagają karmienia butelką i utrzymania stałej temperatury ciała. Ilu takim maluszkom uda się przeżyć? Tego nie wiemy ale na pewno nie wszystkim :( Dlatego też idąc za przykładem schroniska Raciborskiego chciała bym kupić inkubator dla małych zwierząt i przekazać go do użytku dla kociątek i szczeniaczków, które trafiają do naszego kieleckiego schroniska. Inkubator taki to koszt około 3700zł ale musimy jeszcze ponieść koszty zbiórki dlatego kwota zbiórki jest trochę wyższa.

Chciałam Wam opowiedzieć dwie znane mi historie, obie dotyczą kociątek z naszego kieleckiego schroniska.

To było już jakiś czas temu, nie miałam jeszcze doświadczenia jak pomagać kotkom. Pewnego dnia przyszła do mnie sąsiadka i przyniosła w siatce 5 kociątek. Kiedy tam zajrzałam zupełnie się przeraziłam. Te stworzonka nie wyglądały jak kociątka tylko jak małe ufoludki: były bardzo małe, skrajnie wychudzone, miały nienaturalnie duże głowy i uszy w porównaniu do reszty ciała. Były też całe mokre i tłuste. Nigdy się do końca nie dowiemy co się stało ale kotki najprawdopodobniej były topione a wcześniej długo głodowały. W pierwszym odruchu zawiozłam je do schroniska, tam podjęto próbę ratowania ich życia. To była trudna i nierówna walka, która nie miała szczęśliwego zakończenia :( Wszystkie maluszki umarły :( Pomoc przyszła za późno :( Ufo - jeden z maluszków odszedł u mnie w domu, cichutko, spokojnie, we śnie ... Ten kto był w podobnej sytuacji wie jaki to ból, jaka bezradność, że nic już nie możemy zrobić. Bardzo to przeżyłam.


Kolejna opowieść dotyczy mojej ukochanej Emisi kiwaczki.

Zaczęło się od tego, że ktoś w zimną wrześniową noc podrzucił pod schronisko 3 małe kotki, które dopiero co otworzyły oczy. Wśród nich była właśnie Emi. Kotki były skrajnie wychłodzone, nie wiadomo ile czasu leżały w zimnie. Ledwo udało się je uratować. Przez jakiś czas opiekowała się nimi kotka zastępcza ale w momencie kiedy je odrzuciła zaczęły się problemy. Kociaki zaczęły tracić na wadze, wyglądały bardzo źle. Jeden maluszek nie przeżył :( Kiedy się dowiedziałam w jakim są stanie postanowiłam spróbować je uratować. Zabrałam Emi i jej brata Mikusia do siebie do domu. Bywało różnie, przechodziliśmy ciężkie chwile, życie Emisi kilka razy wisiało na włosku. Emi miała też objawy neurologiczne. Później się okazało, że ma hipoplazję móżdżku czyli jest tak zwanym kiwaczkiem. Oddałam maluchom całe serce, opiekowałam się nimi w dzień i w nocy. Teraz to wspaniałe koty, Emi została u mnie na stałe a jej braciszek znalazł wspaniały domek gdzie jest rozpieszczany do granic możliwości :)

Niektóre kotki mają szczęście i trafiają chociaż do domów tymczasowych. Ale większość z nich niestety trafia do schronisk. I to właśnie dla nich należy się pomoc, to właśnie dla nich chciała bym kupić inkubator.

Takie urządzenie może uratować życie wielu małym kotkom i szczeniaczkom, to nie podlega dyskusji. Dlatego zróbmy to! Uzbierajmy na zakup inkubatora. One na to zasługują.

Komentarze

  • Sławek Wroński - awatar

    Sławek Wroński

    28.12.17
    28.12.17

    Wiem że jest potrzebny. Oby się udało. Wierzę w to i nie odpuszczajcie. Trzeba ratować.

Ewa Kędzierska - awatar

Ewa Kędzierska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 46

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Kasia - awatar
15
Kasia
Monika Pochwała - awatar
20
Monika Pochwała
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Izabela Piskorz - awatar
50
Izabela Piskorz
siudek - awatar
10
siudek
Natalia Horodyńska - awatar
10
Natalia Horodyńska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anna Jankowska - awatar
10
Anna Jankowska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij