Zbiórka WESPRZYJ-od 19.06 rehabilitacja! - miniaturka zdjęcia

WESPRZYJ-od 19.06 rehabilitacja!

Ewa Murach - awatar

Ewa Murach

Organizator zbiórki


edit : 14.06 .2018 !!!!

i zobaczcie sami!! zawiesilismy rehabilitacje na czas operacji do dnia zdjecia szwow! widzicie efekty poczatku rehabilitacji?? Rudi mial opuszczony ogon a zobaczcie teraz !! macha nim!! stane na glowie a wyblagam zbiorke pieniadzy na dalsza rehabilitacje!!!

https://www.youtube.com/watch?v=7K9lKX4oKhU

rahabilitacja przed operacja! teraz kazdy grosz bedzie sie liczyl..walka ,walka i walk21.05
Badania krwi -80 zl
konsultacja kardiologiczna 100 zl
konsultacja anestozjologa -100 zl
koonstltacja rehabilitanta z przyuczeniem  50 zl(jednorazowo )
terminy bieznia wodna plus masaze
25.05 godz 11.10
28.05 godz 16.30
30.05 godz 12.40
01.06 godz 12.15
04.05 godz 11.45

04.06 lewatywa - 50 zl
05.06 lewatywa -50 zl
06.06 godz 19.30

Dobry wieczór
w załączeniu faktura proforma za planowane usługi weterynaryjne w Psychodni
Wstępny kosztorys
- operacja - planowany termin 6/06 godz 19:30 - na czczo 48h ostatni posiłek pn 4/06 rano - koszt operacji 700- 800 zł
- lewatywa przed operacją 4 i 5/06  koszt 50 zł każda lewatywa
- antybiotyk Synulox/Clavudale od 1/06 przez około 10 dni koszt koszt około 80 zł terapia
- opieka pooperacyjna wizyty kontrolne w/g planu jeśli nie będzie powikłań 50 zł
-rehabilitacja - bieżnia wodna 75 zł każdy zabieg; masaż całościowy 65 zł, częściowy 40 zł


22.05

Kochani dzis plywamy...niestety z synem bo ja ze szpitala nie zdazylam dojechac ale zdjecia mamy:)

21.05.18

przepraszam za balagan na stronie,ale ciezko mi wszystkoogarnac .wczoraj bylam na noc w szpitalu ,rano wyszlam ,pozniej znow kolejnyszpital i lekarz i na 13 Rudi rehabilitacja..strasznie ciezki miesiac przednami. Dzis moze sie uda wstawic filmik z biezni i zdjecia,o ile zdaze wrocic zeszpitala (sama mam powaqzne problemy zdrowotne) zeby to wszystko polatac chodzedo szpitala na badania na dzien ,dwa iwychodze,zbieram zgody do swoichoperacji..Rudi wczoraj mial kardiologa ,anastezjologa i badania krwi,jest zgodado operacji,termin ustalony na 06.06 niestety chcielismy tego uniknac ale sienie da polip peka na rehabilitacji. zaczynamy z bieznia cwiczeniami i masazamibo sa reakcje konczyn i trzeba to wykorzystac na cito!Rudi oczywiscie kochawszystkich zachowuje sie jak szczeniak ,bawi i woghole nie wyglada na chorego:)to cudowny czlonek rodziny,nie wiem jk ktos mogl sie pozbyc tak fantastycznegopsa ,tylko z powodu choroby! Dziekuje wszystkim za pomoc wplaty i wsparcie !!!! Wystartowalismy e wszzystkim mimo ze nie mamy calych srodkow,ale wierze ze zbierzemy na calosc . Ludzie sa naprawde kochani i pomagaja,brak slow by wyrazic podziekowanie.Zupelnie inaczej leczy sie psiaka jak czlowiek moze zrobic dla niego wszystko co potrzeba ,a nie rezygnowac bo brak. KOcham go i zrobie dla niego wszystko co mozliwe by doszedl do siebie ! Niektorzy mowia "USPIC kaleke" i poprostu nie wytrzymuje !! :( Mowia "to tylko pies!" dla mnie to nie tylko pies a przyjaciel i czlonek naszej rodziny i tak jak dla ludzi tak i dla niego zrobie wszystko co mozliwe! Choruje ,ale walka daje mi takiego kopa ,mimo ,ze sa dni kiedy wyc sie chce,ale jest dla kogo zyc i o kogo walczyc:)MEGA wielkie DZIEKUJE!!!!

16.05.2018

Kochani!!! mega wielkie dziekuje!!!prosze jeszcze o wsparcie!!
Dzis przyszlo nosidlo z firmy Admirał Uprzęże rehabilitacyjne dla psów !! jestem mega szczesliwa,mozna juz go bezpiecznie wprowadzac na wozek!!
sami zobaczcie:) jutro za dnia beda lepsze zdjecia,dzis poprostu pozno wrocilam ze szpitala...
21.05 startujemy z rehabilitacja.bede na biezaco starala sie Wam pokazywac jego postepy! tego samego dnia tez ide do szpitala ,wiec bede oodpowiadala pewnie dopiero 22.05 ,bo bede pod aparatura ..
Startujemy 21.05 mimo ze mamy 50% kwoty ale wiem ze sie uda zebrac reszte!!

Wplaty jak zawsze -smski
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/walkarudiego

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/walkarudiego


Rudi jest psiakiem w typie owczarka ze schroniska. Ma ok 8 lat. Od ok 4 lat jest z nami.

Początkowo zastanawialiśmy się dlaczego trafił do schroniska, skoro jest tak pięknym i mądrym psem. Z czasem okazało się ,że  ktoś się go po prostu pozbył, ponieważ wiedział ,że jest chory.

Przy odbieraniu go ze schroniska lekarz powiedział ,że pies jest zdrowy. Na początku byliśmy zaoferowani naszym kochanym Rudzielcem , więc nie zwracaliśmy uwagi na jakieś drobne szczegóły , które jak się później okazało były pierwszymi symptomami choroby.

Poza tym ,że Rudi ma bardzo połamane zęby , miał też krwawiącego polipa przy odbycie. Weterynarz mierzył temperaturę, ale nic o tym nie wspomniał. Raz już miał przycinany ,ale nie wiem czy nie dokładnie, czy nie do końca i znów musimy mu to usunąć bo krwawi. Podczas wychodzenia na spacery zdarzało mu się ciągnąć tylnymi pazurkami pochodniku , bądź potknąć się.

Wtedy się śmiałam ,że ma 4 łapy i się wywala.. teraz już wiemy dlaczego.

21.02.18 odbyła się wizyta w SGGW u Profesora Jacek Sterna ,zostały wykonane badania niezbędne do dalszej diagnostyki Rudiego. Tomografi a rezonans niestety pogrzebały nasze nadzieje na operację..

OPIS BADANIA prof. Sterna

Pies nie chodzi na kk mm ma brak reakcji poprawczych. W LKM zachowany odruch  zginania ,wzmożony piszczelowy, słaby rzepkowy. Zachowany kulszowy i z m skórnego grzbietu.

W PKM jak w LKM.

Ma zachowane czucie bólu głębokiego

Brak odruchu rzepkowego przy zachowanym z m skórnego grzbietu i kłopoty z trzymaniem kału i moczu przemawia za zmianami o charakterze ucisku na rdzeń kręgowy w okolicy lędźwiowej (ku tyłowi od L3 ,ale raczej nie w L7-5

 

Rozczarowałam się wizytą u Profesora. Myślałam , że taki autorytet ,znany wykształcony ,że pomoże ,doradzi. Usłyszeliśmy ,że tylko wózek.. Później Pisały do mnie różne osoby i przekazały mi wskazówki i wiedzę , której nie otrzymałam będąc w SGGW. Dziś już wiem, że wiele przypadków ,które zdaniem Profesora były stracone ,żyje i normalnie funkcjonuje.

Dzięki właśnie ludziom ,którzy przeszli podobne przypadki ze swoimi podopiecznymi ,dziś już wiem , że jest szansa i że będziemy walczyć.

Opis i przykład

 Spyndoloza u psa –opis i leczenie

Do najczęściej występujących objawów spyndolozy u psa należą: bóle w okolicy kręgosłupa , trudności z podnoszeniem się , niechęć do aktywności fizycznej, zaniki mięśniowe, łukowate wygięcie kręgosłupa, okresowe kulawizny, niedowłady tylnych kończyn ,w zaawansowanym stanie paraliż.

Spyndoloza u psa jest chorobą przewlekłą. Rozwija się z reguły dość powoli i jeżeli w porę zastosuje się leczenie i rehabilitację ,to można znacząco spowolnić proces zwyrodnieniowy. Farmakologicznie leczenie objawowe oraz rehabilitacja mają na celu złagodzenie bólu i stanów zapalnych oraz spowolnienie postępu choroby.

Odpowiednio prowadzona zoofizjoterapia poprawi jakość życia zwierzęcia dotkniętego tym schorzeniem. W jej skład będą wchodziły zabiegi fizykalne (elektroterapia , laseroterapia ,ultradźwięki , termoterapia) ,a także masaż oraz ćwiczenia czynne mające na celu opóźnienie procesu usztywnienia kręgosłupa i wzmocnienie muskulatury.

Niestety pies dotknięty spyndylozą będzie musiał być pod stałą opieką weterynaryjną i zoofizjoterapeutyczną. Z drugiej strony właściwe metody leczenia i konsekwencja właściciela w ich stosowaniu w znaczący sposób poprawią komfort życia zwierzęcia cierpiącego na tę chorobę.

Opis przypadku spyndylozy u psa

 IWO Przyjazny 13 latek labradora z zaawansowaną spyndylozą kręgosłupa. Poznaliśmy się kiedy nie mógł chodzić –cierpiał z powodu niedowładu tylnych kończyn i zaniku mięśniowego.

Otrzymał serię leków przeciwzapalnych, witaminę B12 ,alseroterapię i magnetoterapię w gabinecie weterynaryjnym. W domu pacjenta stosowałam serię akupunktury ,masaż i ćwiczenia wzmacniające i rozluźniające. Opiekunowie naświetlali swojego pupila Bioptronem i zaopatrzyli Iwp w wózek rehabilitacyjny.

Po zabiegach stan pacjenta znacznie się poprawił, poruszał tylnymi kończynami ,które zaczęły się wzmacniać.

Wózek niestety się nie sprawdził z powodu słabych przednich łap i trudnej do wyregulowania konstrukcji, podczas spaceru IWO był podwieszany na szelkach, do terapii włączyłam kinesiotaping.

Jak pokazuje nam przykład leczenie spyndylozy u psa jest możliwe- niecałe 2 miesiące po rozpoczęciu rehabilitacji i fizjoterapii IWO chodzi i wstaje samodzielnie! Z całkowitego niedowładu i zaniku mięśni tylnych kończyn,rezygnacji z dalszego leczenie lek. Wet ,a dzięki uporowi właścicieli ,dziś mamy o to takiego szczęśliwego spacerującegoseniora!!

Link do tego artykułu 

http://fizjoholic.pl/artykuly/77-aktualnosci/138-spondyloza-u-psa-opis-i-leczenie 

Rudi ma wózek i silne przednie łapki u niego nie zanikło tak czucie jak u Iwo,skoro tamten stanął na łąpkach to Rudi ma olbrzymie szanse. Kocha życie i bawi się jak szczeniak. To nasz członek rodziny i póki jest nadzieja trzeba ją wykorzystać. Najgorsze jest to ,ze lekarze tak samo w przypadku zwierząt jak i ludzi często za wcześnie przekreślają ,nie podając nawet propozycji co dalej robić.

Z opisu Rudni nie chodzi samodzielnie od 6 miesięcy ,porusza się na wózku,czucie głębokie zachowane, kliniczne objawy ze strony kręgosłupa w odc L3-S. W TK i MR –spyndyloza ,nie stwierdzono ucisku na rdzeń kwalifikujący Rudiego do operacji.

W związku z powyższym proponuję leczenie

- konsultacja Rehabilitacyjna z przyuczeniem do masażu do samodzielnego wykonywania w domu + ćwiczenia 70 zl jednorazowo

- bieżnia wodna 3 x w tyg – 75 zl jedna sesja na bieżni

-ćwiczenia aktywne po bieżni 30 zl  (po bieżni wodnej)

- przy przykurczach masaż k. miednicznych w przychodni wykonywany przez rehabilitanta -40 zł 2 x w tygodniu

-serię leków przeciwzapalnych

- witaminę B12 

-alseroterapia

- magnetoterapia w gabinecie weterynaryjnym 

-akupunktura ,masaż i ćwiczenia wzmacniające i rozluźniające.

 koszt tygodniowy przy tym planie to 395 zł tygodniowo plus 70 zł konsultacja rehabilitacyjna . Do tego trzeba doliczyć podawane leki i zabiegi ,natomiast lasero i manoterapię to już ustalimy podczas wizyty.

Ciężko wyliczyć całkowitą ostateczną kwotę ,na pewno ok kilku tysięcy złotych. Zabiegi będą trwały minimum 2 miesiące ,może nieco dłużej , jeśli zajdzie konieczność.

Wstępnie wyliczyliśmy kwotę 4,350 zł plus leki i dowożenie Rudiego na zabiegi

APEL ; może ktoś z Państwa znalazł by czas 3 x w tygodniu na dowożenie nas (wózek) do kliniki w Warszawie za koszty paliwa? Mamy transport, ale dość drogo to wychodzi i przy min 2 miesiecznej terapii to były by za duże koszty

Transport Rudiego do kliniki zapewnil . Niestety są to duże koszty ,ale nie posiuadam własnego auta, dlatego musimy wynajować L

https://www.facebook.com/transportpsow/photos/a.1691258744272236.1073741829.1576829139048531/2198767926854646/?type=3&theater

 

Państwo nam pomagacie i wspieracie finansowo, więc musimy dobrze wygospodarować pieniądze.

Osoby ,które nie miały styczności z niepełnosprawnością ludzi czy zwierząt nigdy nie zrozumieją tego jak wygląda życie niepełnosprawnych. Ile znoszą bólu ,cierpienia ,ile kosztują maty czy pampersy, leki itp. Rzeczy

Naprawdę mam już dość komentarzy czy telefonów ludzi zacytuję dla przykładu;

„weź się babo do roboty ,a kundla uśpij ,a nie żebrzesz o kasę „!

„pies to nie człowiek kalekę uśpić po co ma żyć?!”

Przykładowe ,które naprawdę bolą ,ale niestety są. Przelicznik pieniędzy na życie? Dla mnie nie ma takiego tak dla ludzi jak i zwierząt. Zrozumieją problem Ci co maja serca i traktują zwierzęta jak członków rodziny ,a nie jak przedmioty czy zabawki-zepsuła się to wyrzucę!

I jeszcze coś powiem odnośnie siebie

Od 4 lat jestem po wypadku. Przeszłam już wiele operacji ,a jeszcze kilka przede mną. Mam dużo chorób przewlekłych z którymi już będę żyła. Jestem osobą niepełnosprawną z II grupa inwalidzką bez świadczeń (przegrałam rente płatną z Zusem). Mam kręgosłup do operacji- termin na maj 2019,do tego czasu muszę przejść inne operacje. Nie mam całkowitego czucia w rękach i nogach, ale nie poruszam się jeszcze na wózku. Dlatego tak rozumiem mojego psiaka wiem co to ból problemy fizjologiczne i fakt ,że  są dni kiedy nie możesz stanąć na własnych nogach.

Uwierzcie mi ze ok 5 lat temu normalnie funkcjonowałam i nie doceniałam tego czego teraz mi brak ,bo uważałam ,że to normalne, naturalne ,że się chodzi ,czuje ręce itd..

Teraz doceniam to czego kiedyś nie miałam. Nie zrozumie chorych ten co jest zdrowy. 

Do ludzi którzy najchętniej uśmiercili by niepełnosprawnych tak ludzi jak i zwierzęta:

Obyście się nie obudzili się kiedyś i nie doświadczyli bezradności i skazania się na czyjąś łaskę, bo dopiero wtedy zobaczycie jak wielki jest to problem

Niestety ten chory Świat opiera się na pieniądzach bez nich ludzie i zwierzęta stają się kalekami na trwałe.

Ale są jeszcze tak wspaniali ludzie ,którzy wspierają I pomagają i za to im wielce dziękuję.

Mówią ,że karma wraca –oby za Wasze wspaniałe serca wróciła z maksymalna silą!

I teraz stopka z wyjaśnieniami ,bo dziś porządkuję opis na stronie ,ponieważ przez moje pobyty w szpitalach i niedowłady nie miałam siły tego ogranąć dotąd, ale już wyjaśniam

Zebrana dotąd kwota 3 tys złotych była wykorzystana na badania ,zabiegi ,dojazdy ,pampersy ,podkłady ,leki itp. 

Rudi ma już wózek (jak na zdjęciach)

Nasze potrzeby 

Na co dzień podkłady i pampersy –leki mamy

Mamy juz nosidlo!!!!

Potrzebujemy uzbierać kwotę ponad 4 tys na rehabilitację (jeśli po 2 miesiącach Rudi nie stanie na łapkach nie będę już próbowała)

I usuniecie polipów i zmian dookoła w odbycie –koszt ok 500zł (to dopiero za miesiąc)

Fundacja Równi Wobec Życia pomaga w zbiórce pieniążków. Prosiliście Państwo o możliwość wysyłania smsów  więc poniżej jest link

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/walkarudiego

w miarę możliwości będę aktualizowała stronę

Serdecznie dziękuję wszystkim ,którzy wspierają ,udostępniają i doradzają !!

kontakt Ewa 512 259 693

 dla wpłat zagranicznych

paypal.me/pools/c/81UBom33bZ


Ps kwota się nie resetuje -jest od początku pokazana w całości. 


 

 

 

 


Bieżnia wodna- 

https://www.youtube.com/watch?v=diEDBcOGY9U

  

Kochani dziś byliśmy u Pani Natalii psiego fryzjera zupełnie za darmochę!!:)
wygraliśmy konkurs na bezpłatne promocyjne strzyżenie Rudiego i gratis Pani Natalia dorzuciła nam 3 godzinne rewelacyjne Spa dla Rudiego.

Namęczyła się kobietka ,ale przygotowała Rudiego już do operacji usunięcia polipa z odbytu!!
Kąpiel, suszenie, obcinanie włosów oraz pazurków-pełny pakiet 3 godzinnego Spa.
Oczywiście była też niespodzianka i polip pękł na stole ,ale Pani Natalia fachowo opatrzyła Rudiego!
Kobieta przesympatyczna ,pełna współczucia i miłości do zwierząt- mistrz w swoim fachu!!

GORĄCO POLECAM PANIA NATALIE I jej salon -zapraszam
Rekomendacja jest Rudi sami zobaczcie zdjecia!!

zapraszam do polubienia i udostępnienia strony

https://www.facebook.com/pg/FatFurCom/about/?ref=page_internal

Aktualności

 • Ewa Murach - awatar

  Ewa Murach

  16.06.18
  16.06.18

  Pomogliscie juz w badaniach ,wozku, nosidle i 🆘️🆘️🆘️ Potrzebna Wasza pomoc i wsparcie , jesli nie zbierzemy pieniazkow na kontynuowanie rehabilitacji wszystko przepadnie ‼️😭 🆘️🆘️🆘️ Dzis mielismy zdjac szwy po operacji ,ale jeszcze musimy poczekac 2 dni. :( Od 19.06 mamy zaczac kontynuowanie rehabilitacji ,ktora zostala zawieszona przez operacje ,poniewaz polip pekal i krwawil ‼️😭 Pojawily sie ruchy ,Rudi zaczal machac ogonkiem ,oraz pokazaly sie inne odruchy i jest duza szansa ze bedzie chodzil samodzielnie,bez wozka‼️‼️ Ma niedowlad od polowy ciala i zalatwial sie pod siebie,od rehabilitacji zaczyna to kontrolowac . Nie jest to oczywiscie cudowne ozdrowienie po kilku zabiegach a,ale juz jakis sukces. Wplaty stanelo,na konto fundacji wplynelo 100 zl,do uregulowania sa jeszcze koszty operacji‼️😭

Komentarze

 • Joanna - awatar

  Joanna

  17.06.18
  17.06.18

  Musi się udać zebrać i Rudi musi stanąć na łapy!!!

 • Kasia - awatar

  Kasia

  18.05.18
  18.05.18

  powodzenia piesku!

  • Ewa Murach - awatar

   Ewa Murach - Organizator zbiórki

   23.05.18
   23.05.18

   dziekuje za wsparcie,postaram sie w miare na bierzaco aktualizowac sytuacje :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.04.18
  28.04.18

  dużo zdrówka <3

  • Ewa Murach - awatar

   Ewa Murach - Organizator zbiórki

   03.05.18
   03.05.18

   dziekuje! :*

 • Joanna - awatar

  Joanna

  28.04.18
  28.04.18

  Już wcześniej Cię wspierałam i teraz pomogę. Oby Pani uzbierała i by Rudy wyzdrowiał

 • Anna Maria - awatar

  Anna Maria

  10.03.18
  10.03.18

  Duzo zdrowka dla pieska ! :)

  • Ewa Murach - awatar

   Ewa Murach - Organizator zbiórki

   10.03.18
   10.03.18

   Pani Aniu brak mi slow az sie poplakalam!! Dziekuje z calego serca !!!💝💝💝💝💝

Ewa Murach - awatar

Ewa Murach

Organizator zbiórki

Wpłaty - 118

Joanna - awatar
20
Joanna
Bea Ta - awatar
10
Bea Ta
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
BERNADETA Lisiecka-Duraj - awatar
20
BERNADETA Lisiecka-Duraj
Paweł Sulma - awatar
10
Paweł Sulma
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Jagoda - awatar
50
Jagoda
Joanna - awatar
15
Joanna
Monika Rutkowska - awatar
100
Monika Rutkowska
Barbara Łapka - awatar
200
Barbara Łapka

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.