Zbiórka Winda do Świata - zdjęcie główne

Winda do Świata

0 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Pawel Krzyształowski - awatar

Pawel Krzyształowski

Organizator zbiórki

Cześć, jestem fizjoterapeutą Jarka od 6 lat. Od 8 lat Jarek ma porażenie czterokończynowe spowodowane niedotlenieniem mózgu. Został sam z mamą, która się nim opiekuje 24/7,co dla np. dwudziestolatka byłoby równoznaczne z zajechaniem się 2 razy w ciągu tygodnia :). Pani Basia jest dla mnie superbohaterką, kobietą od której uczę się jak się nie poddawać, walczyć i przechodzić przez trudności na zdrowy chłopski rozum nie do ogarnięcia. 8 lat walki z systemem zdrowotnym jaki mamy w naszym pięknym kraju doprowadził nas do sytuacji, w której mieliśmy kilka wyjść:

  • Narzekać, użalać się i płakać nad naszym losem
  • Popełnić zbiorowe samobójstwo :)
  • Śmiać się (najczęściej z bezsilności) z tego co oferuje państwo
  • Śmiać się (najczęściej z bezsilności) z tego co oferuje państwo i działać wbrew zdrowemu rozsądkowi i temu co mówili lekarze:
  • - że to bez sensu
  • - że to „sztuka dla sztuki”
  • - że tu już NIC nie da rady zrobić, żeby mu pomóc
  • - że on i tak jest tak odcięty, że nic nie kuma

I faktycznie, gdy na niego patrzyłem to nic nie kumał. Gdy do niego mówiłem to nie reagował, a przynajmniej mi się tak wydawało. Reakcje jakie miał to grymas na twarzy w momencie rehabilitacji, gdy trzeba było walczyć ze spastyką. Ze spastyką tak mocną, że robiły mu się rany od paznokci w zaciśniętych dłoniach, pozrywały ścięgna i porobiły odparzenia w zgięciach kończyn górnych (nie  będę tu wymieniać wszystkiego).

Dzięki dobrym ludziom udało się pozyskać fundusze na pompę baklofenową, która jest wszczepiona w ciało i zmniejszyła na moje oko o 70% spastyczność. To dało możliwość wprowadzenia nieco agresywniejszej rehy i…ulgę w bólu. Na twarzy pojawił się uśmieszek, pojawiły się widoczne emocje - radość, ulga, wzruszenie, nerwy, totalne wku….nie :). Problem w tym, że Jarek do uśmiechu potrzebuje bodźców (zresztą jak każdy), ale jakie możesz mieć bodźce jak od 8 lat leżysz, patrzysz na sufit, albo w telewizor? Oprócz transportu z domu do szpitala Jarek był raz na zewnątrz. I to co się z nim stało po zwiedzeniu okolicy przeszło nasze oczekiwania. Patrzyliśmy na radosnego człowieka…w końcu :)

Chcemy go oglądać właśnie takiego a do tego potrzebujemy mieć możliwość wyjścia z nim z domu i dać mu doświadczyć słońca, wiatru, innych widoków niż pokój. Na szczęście złożyło się tak, że mamy parter i balkon, stąd pomysł z windą. Znieść go po klatce schodowej graniczy z cudem, tym bardziej kto miałby to robić jak mnie nie ma? Pani Basia lat 75? Pieniądze, które udałoby się zebrać przeznaczylibyśmy na poszerzenie drzwi balkonowych, bo wózek nie przechodzi, i na windę, dzięki której pokonanie 2 metrów w pionie da Jarkowi „nowe życie”.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Pawel Krzyształowski - awatar

Pawel Krzyształowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij