Zbiórka Ćwierć oddechu wiejskiego kota - zdjęcie główne

Ćwierć oddechu wiejskiego kota

850 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób

Dwa tygodnie temu przyszedł sam. Wcale go nie namawialiśmy, nie wabili, nie przekupywali smakołykami. Wolno żyjący kocur podszedł pod drzwi naszego domu, za którymi kłębiły się szczekające psy i poprosił o pomoc. Personifikuję kota? Możliwe. Jednak siedział tam - dość marnie wyglądając -zwierzak, który nigdy nie pozwolił się dotknąć. Jedynie od czasu do czasu pożywiał się z miski, wystawianej dla takich jak on. Teraz nie tylko siedział, ale nawet podszedł i zaczął ocierać się o nogi. Kot chce pomocy – stwierdziliśmy jednogłośnie i zabrali do domu. Jak się okazało, naprawdę jej potrzebował.

Zdjęcie rentgenowskie było niepokojące: przepuklina przeponowa z przesunięciem organów, duży ucisk na płuca. Rokowania ostrożne. Podczas operacji, na którą się zdecydowaliśmy (bo Kocik żył już właściwie na ćwierć oddechu, a i takie życie nie było zbyt pewne), okazało się, że jest gorzej. Przerwane zostały oba płaty przepony, przesunął się żołądek i trzustka, a również przesunięta wątroba przyrosła do przepony i mostka.

 

Operacja trwała 4 i pół godziny. Dzięki determinacji i mistrzostwu lekarzy udało się. Po kilku dniach w namiocie tlenowym Kocik jest w domu. Co prawda w ośmieszającym nieco jego kocią godność różowo – kropkowanym fartuszku, ale w niezłej formie i z dobrymi rokowaniami. 

Tyle zachodu z powodu wiejskiego bezdomnego kota? Badania, zdjęcia, wziewna narkoza, skomplikowana sztuka chirurgiczna, kroplówki, tabletki, kontrole, kilometry… To jakaś bzdura – powie ktoś. I pewnie jestem w stanie go zrozumieć. Prawo do wyboru to ważne prawo… Jednak dzięki tej decyzji jest o jednego Kocika więcej i (mam nadzieję), już niedługo ktoś ucieszy się, bo rozpozna w nim swojego Najważniejszego Kota. 

Ćwierć oddechu wiejskiego kota zamieniło się w pełne zadowolenia mruczenie. Przed nim rekonwalescencja, seria antybiotyków. Potem poszukiwania domu, bo mądre i dzielne stworzenie musi przecież mieć dom. Na razie jednak Kocik to – jeszcze – bezdomny kot. Operacja Kocika była dość kosztowna, więc o zrzutkę na nią prosimy tych, którzy cenią życie i dobrostan nawet najzwyklejszego kota.


* Kocik został uratowany i otoczony troskliwą opieką przez wspaniałych ludzi, których poznaliśmy, gdy zaofiarowali swoją pomoc jako dom tymczasowy dla trzech szczeniaków z  naszej interwencji - Mery, Bilka i Nikiego.


KIM JESTEŚMY?

Inspektorat OTOZ Animals w Krośnie tworzy grupa osób, którym los zwierząt nie jest obojętny i którzy od dawna pomagają bezdomnym, skrzywdzonym zwierzętom. Wszyscy Inspektorzy pełnią swoją funkcję społecznie, poświęcając na to swój wolny czas. Pomagają im ludzie, którzy tak jak oni, nie potrafią przejść obojętnie obok cierpiącego zwierzęcia.

* Interweniujemy w przypadkach niehumanitarnego traktowania zwierząt. Mamy pod swoją opieką różne zwierzęta z interwencji, które najczęściej przebywają w domach tymczasowych - przeważnie są to mieszkania naszych Inspektorów.

* Organizujemy prelekcje w placówkach oświatowych, na których uczymy najmłodsze pokolenia szacunku dla naszych braci mniejszych.

* Prowadzimy krośnieńską kociarnię, rocznie przez nasze ręce "przechodzi" ponad 200 kotów.

* Pomagamy w szukaniu nowych domów oraz organizujemy zbiórki karmy dla psiaków z krośnieńskiego przytuliska, które jest własnością Urzędu Miasta.

* Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP). Możesz wesprzeć naszą działalność przekazując nam 1% podatku wpisując w rozliczeniu podatkowym KRS 0000069730 KONIECZNIE! z dopiskiem : INSPEKTORAT KROSNO

POMÓŻ NAM POMAGAĆ!


Aktualizacje


  • OTOZ Animals Krosno - awatar

    OTOZ Animals Krosno

    05.08.2017
    05.08.2017

    Faktura za operację Kocika :(

    Zdjęcie aktualizacji 6 797

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    12.07.2017
    12.07.2017

    zdrowiej kotku

    • OTOZ Animals Krosno - awatar

      OTOZ Animals Krosno - Organizator zbiórki

      12.07.2017
      12.07.2017

      Bardzo dziękujemy w imieniu Kocika :)

850 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób

Wpłaty: 39

Dorota - awatar
Dorota
28
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Tala - awatar
Tala
10
maki - awatar
maki
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Paweł - awatar
Paweł
20
Paulina - awatar
Paulina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij