Dwa tygodnie temu przyszedł sam. Wcale go nie namawialiśmy, nie wabili, nie przekupywali smakołykami. Wolno żyjący kocur podszedł pod drzwi naszego domu, za którymi kłębiły się szczekające psy i poprosił o pomoc. Personifikuję kota? Możliwe. Jednak siedział tam - dość marnie wyglądając -zwierzak, który nigdy nie pozwolił się dotknąć. Jedynie od czasu do czasu pożywiał się z miski, wystawianej dla takich jak on. Teraz nie tylko siedział, ale nawet podszedł i zaczął ocierać się o nogi. Kot chce pomocy – stwierdziliśmy jednogłośnie i zabrali do domu. Jak się okazało, naprawdę jej potrzebował.

Zdjęcie rentgenowskie było niepokojące: przepuklina przeponowa z przesunięciem organów, duży ucisk na płuca. Rokowania ostrożne. Podczas operacji, na którą się zdecydowaliśmy (bo Kocik żył już właściwie na ćwierć oddechu, a i takie życie nie było zbyt pewne), okazało się, że jest gorzej. Przerwane zostały oba płaty przepony, przesunął się żołądek i trzustka, a również przesunięta wątroba przyrosła do przepony i mostka.

 

Operacja trwała 4 i pół godziny. Dzięki determinacji i mistrzostwu lekarzy udało się. Po kilku dniach w namiocie tlenowym Kocik jest w domu. Co prawda w ośmieszającym nieco jego kocią godność różowo – kropkowanym fartuszku, ale w niezłej formie i z dobrymi rokowaniami. 

Tyle zachodu z powodu wiejskiego bezdomnego kota? Badania, zdjęcia, wziewna narkoza, skomplikowana sztuka chirurgiczna, kroplówki, tabletki, kontrole, kilometry… To jakaś bzdura – powie ktoś. I pewnie jestem w stanie go zrozumieć. Prawo do wyboru to ważne prawo… Jednak dzięki tej decyzji jest o jednego Kocika więcej i (mam nadzieję), już niedługo ktoś ucieszy się, bo rozpozna w nim swojego Najważniejszego Kota. 

Ćwierć oddechu wiejskiego kota zamieniło się w pełne zadowolenia mruczenie. Przed nim rekonwalescencja, seria antybiotyków. Potem poszukiwania domu, bo mądre i dzielne stworzenie musi przecież mieć dom. Na razie jednak Kocik to – jeszcze – bezdomny kot. Operacja Kocika była dość kosztowna, więc o zrzutkę na nią prosimy tych, którzy cenią życie i dobrostan nawet najzwyklejszego kota.


* Kocik został uratowany i otoczony troskliwą opieką przez wspaniałych ludzi, których poznaliśmy, gdy zaofiarowali swoją pomoc jako dom tymczasowy dla trzech szczeniaków z  naszej interwencji - Mery, Bilka i Nikiego.


KIM JESTEŚMY?

Inspektorat OTOZ Animals w Krośnie tworzy grupa osób, którym los zwierząt nie jest obojętny i którzy od dawna pomagają bezdomnym, skrzywdzonym zwierzętom. Wszyscy Inspektorzy pełnią swoją funkcję społecznie, poświęcając na to swój wolny czas. Pomagają im ludzie, którzy tak jak oni, nie potrafią przejść obojętnie obok cierpiącego zwierzęcia.

* Interweniujemy w przypadkach niehumanitarnego traktowania zwierząt. Mamy pod swoją opieką różne zwierzęta z interwencji, które najczęściej przebywają w domach tymczasowych - przeważnie są to mieszkania naszych Inspektorów.

* Organizujemy prelekcje w placówkach oświatowych, na których uczymy najmłodsze pokolenia szacunku dla naszych braci mniejszych.

* Prowadzimy krośnieńską kociarnię, rocznie przez nasze ręce "przechodzi" ponad 200 kotów.

* Pomagamy w szukaniu nowych domów oraz organizujemy zbiórki karmy dla psiaków z krośnieńskiego przytuliska, które jest własnością Urzędu Miasta.

* Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP). Możesz wesprzeć naszą działalność przekazując nam 1% podatku wpisując w rozliczeniu podatkowym KRS 0000069730 KONIECZNIE! z dopiskiem : INSPEKTORAT KROSNO

POMÓŻ NAM POMAGAĆ!


Aktualności

 • OTOZ Animals Krosno - awatar

  OTOZ Animals Krosno

  05.08.17
  05.08.17

  Faktura za operację Kocika :(

  Zdjęcie aktualności 6 797

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.07.17
  12.07.17

  zdrowiej kotku

  • OTOZ Animals Krosno - awatar

   OTOZ Animals Krosno - Organizator zbiórki

   12.07.17
   12.07.17

   Bardzo dziękujemy w imieniu Kocika :)

Wpłaty - 39

Dorota - awatar
28
Dorota
Anonimowy Darczyńca - awatar
2
Anonimowy Darczyńca
Tala - awatar
10
Tala
maki - awatar
10
maki
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
Paweł - awatar
20
Paweł
Paulina - awatar
20
Paulina
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.