Zbiórka Julka kontra SMA - zdjęcie główne

Julka kontra SMA

25 427 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 205 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Katarzyna Joachimiak - awatar

Katarzyna Joachimiak

Organizator zbiórki

Julka to piękna i uśmiechnięta dziewczynka, której los nie oszczędził. Ta mała iskierka choruje na złą i podstępną chorobę - SMA typ 1 rdzeniowy zanik mięśni. Choroba ta charakteryzuje się mutacją genu SMN1, który odpowiada za 80% naszej motoryki. U chorych na SMA zanikowi ulegają wszystkie mięśnie, co często prowadzi do niewydolności oddechowej.

Przez pierwsze tygodnie życia nic nie wskazywało na to, że nasze życie wywróci się o 180 stopni. Rozwijała się i ruszała, jak każde zdrowe dziecko. Około 6 tyogdnia życia zauważyłam, że moja córeczka przestała ruszać nóżkami. Poszliśmy do lekarza pierwszego kontaktu, ten nic nie mówiąc wysłał nas do neurologa. Neurlog widząc Julkę postawił odrazu diagnozę - SMA. Aby upewnić się na 100% musieliśmy poczekać na wyniki badań genetycznych. To był najdłuższy tydzień w naszym życiu. W końcu przyszły wyniki i niestety nas najgorszy koszmar potwierdził się - nasza córeczka choruję na SMA. Spadło to na nas jak grom z jesnego nieba. Zadawaliśmy sobie tysiące pytań - co to za choroba? Dlaczego Julka? Od czego zacząć?

Przez pierwszy okres byliśmy załamani i zaczęliśmy się poddawać. Jednak dostaliśmy duże wsparcie od rodziny i dzięki nim powoli stawaliśmy na nogi. Ktoś nam powiedział "Bóg bardzo was skrzywdził, ale najwidoczniej wiedział, że dając wam Julkę zrobicie wszystko, aby ją uratować". To dało nam kopa do działania. 

 Przez te czarne chmury, które zawisły nad nami, zaczęło przebijać się słońce. Dochodziły do nas wiadomości, że jest lek na SMA, lek który pomoże mojej córeczce, lek który nie pozwoli mi jej zabrać. Zaczęło się gorączkowe szukanie gdzie można go dostać. Musieliśmy pozałatwiać wszystko jak najszybciej, ponieważ każdy dzień był na wagę złota. 

I tak o to, po 3 miesiącach ciężkiej pracy, 22 grudnia 2016 roku dostaliśmy najwspanialszą wiadomość - Julka dostała się do programu, gdzie będzie miała podawny lek.

Firma (BIOGEN), która jest poroducentem leku (NUSINERSEN), otwrzyła program wczesnego dostępu (EAP). Jest to program umożliwiający dostanie leku przed pojawieniem się go na rynku.


Julka odkąd dostaje lek robi ogromne postępy. Jednak Nusinersen nie jest lekiem cud, jest kolejną formą terapii naszej córeczki. Julka potrzebuje codziennych rehabiliatacji, specjalistycznych maszyn i sprzęt medyczny, które ułatwią jej walkę z SMA.

Zbiórkę tę otworzyłam, ponieważ Julka potrzebuję asystora kaszlu - koflator. Jest to maszyna, która pomoże pozbyć się wydzieliny, kiedy Julka nie będzie miała siły. Jest niezbędny podczas infekcji. Koflatora można używać także jako rodziennej rehabilitacji oddechowej, która jest podstawą w opiece nad chorym dzieckiem. 

Niestety kupno asystora przewyższa nasze możliwości finansowe. Dlatego proszę każdą osobę, której los naszej Julki nie jest obojętny, o symboliczną złotówkę. Będziemy bardzo wdzięczki za każdą okazałą pomoc.

Jeśli chcecie śledzić los małej wojowniczki zapraszamy na stronę Julki na Facebooku: www.facebook.com/JulkaSMA

 

Komentarze


 • Magda - awatar

  Magda

  01.07.2019
  01.07.2019

  Dużo zdrówka dla małej bohaterki, też mam 11 letniego braciszka chorego na SMA na pograniczu 1/2 oraz starszą siostrę z typem 3. Wiem ile trudu wymaga opieka i walka o lepsze jutro dlatego powodzenia, dorzucam się symbolicznie :) Pozdrawiam!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.09.2017
  01.09.2017

  Duzo zdrowka dla malej Juleczki trzymymy za Ciebie kciuki 😘😘

 • Aneta Sowińska - awatar

  Aneta Sowińska

  25.08.2017
  25.08.2017

  Życzymy Ci dużo zdrówka Juleńko a Twoim Bliskim wytrwałości-masz wspaniałych Rodzicow i Przyjaciół dzięki którym masz szanse pokonać SMA...Trzymamy kciuki Kochani i przesyłam uściski...

  • Katarzyna Joachimiak - awatar

   Katarzyna Joachimiak - Organizator zbiórki

   28.08.2017
   28.08.2017

   Dziekuje!

 • GOSIA B. - awatar

  GOSIA B.

  24.08.2017
  24.08.2017

  Dużo zdrówka ♡

  • Katarzyna Joachimiak - awatar

   Katarzyna Joachimiak - Organizator zbiórki

   24.08.2017
   24.08.2017

   Dziekuje!

 • Zuzanna Chłodek - awatar

  Zuzanna Chłodek

  15.08.2017
  15.08.2017

  dużo zdrówka

  • Katarzyna Joachimiak - awatar

   Katarzyna Joachimiak - Organizator zbiórki

   24.08.2017
   24.08.2017

   Dziekuje!

25 427 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 205 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Katarzyna Joachimiak - awatar

Katarzyna Joachimiak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 205

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magda - awatar
Magda
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
60
Gola Z - awatar
Gola Z
100
Madzia - awatar
Madzia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kinga Hodorowicz-Cyniak - awatar
Kinga Hodorowicz-Cyniak
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij