Zbiórka W drodze do samodzielności - zdjęcie główne

W drodze do samodzielności

8 928 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób
Halina Strzęciwilk - awatar

Halina Strzęciwilk

Organizator zbiórki

Jestem mamą dwójki niepełnosprawnych dzieci.  Historia rozpoczęła się następująco, dzieci przyszły na świat w trzydziestym trzecim tygodniu ciąży, a więc przedwcześnie. W trakcie porodu okazało się, że będą to bliźniaki. Przygotowywano mnie do cesarskiego cięcia, jednakże w trakcie przygotowań nastąpił poród. Lekarz będący przy porodzie nie wykonał czynności, które w takich sytuacjach należy zrobić. Wszystkie czynności zlecił pielęgniarce. Skutkiem takiego zachowania było niedotlenienie, a konsekwencją stwierdzenie choroby określanej MPDZ, pod postacią spastyczności. W pierwszych dniach, tygodniach, miesiącach, a także latach pojawiały się różne pytania, jednym z kluczowych było pytanie dlaczego? Jednak pozostawało tylko głuche milczenie. Wraz z mężem zaczęliśmy dźwigać ten ciężki krzyż, pukać do różnych drzwi-szukając pomocy dla naszych dzieci. Napotykaliśmy wiele trudności w różnego rodzaju instytucjach państwowych. Walka trwa dalej.... Jednak bez Waszej pomocy nie damy rady walczyć. Wraz z mężem chcemy zobaczyć jak samodzielnie chodzą. Chcielibyśmy także dostosować dom do potrzeb naszych dzieci i stworzyć dzieciom własny kąt (syn Adam śpi w kuchni, natomiast córka Gabriela w salonie), wiąże się to jednak z dużymi nakładami finansowymi. Jeśli pomagasz drugiemu, pomagasz też sobie. Potrzebujemy Waszej pomocy, sami nie jesteśmy w stanie pomóc naszym dzieciom.  Zwracam się do Państwa o pomoc. Każdy grosz jest na wagę złota! Z serca dziękujemy Halina i Waldemar.

English version

I am the mother of two disabled children. They came to this world in the thirty third month of my pregnancy, so a little earlier than normally. The birth took place when I was being prepared for the delivery through imperial cut and it was then when it turned out that I was going to have twins. The doctor supervising the delivery did not perform all the necessary steps and delegated them to a nurse. This led to underoxidation (hypoxia), which resulted in brain paralysis of my children connected with tetraparesis in the form of spasticity.

During the first days, weeks, months and years many questions arose, the key ones started with "why" but the only answer to them was deaf silence. Together with my husband we began to knock at all sorts of doors seeking help for our children. We had to face numerous obstacles from the side of state institutions.

But the fight still goes on and without your help we will not be able to win that fight. My husband and I want to se our children being able to walk one day. We also want to make our home more suitable to the needs of our children

and supply them with better conditions and their owm rooms. (For the time being our son Adam sleeps in the kitchen, whereas our daughter Gabriela stays in the living room) Rebuilding of our house in connected with huge costs so we dare to ask for your help.

When you help others you also help yourself. Without your help we are not able to help our children so we ask for your help. Every penny is worth its weight in gold. We whole-reartedly thank for any help from you.


Halina and Waldemar

              Ćwiczenia


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.04.2017
  08.04.2017

  Dużo siły i życzliwości od ludzi...

  • Halina Strzęciwilk - awatar

   Halina Strzęciwilk - Organizator zbiórki

   20.04.2017
   20.04.2017

   Dziękujemy bardzo za wsparcie!

 • Anita Ciecka - awatar

  Anita Ciecka

  08.04.2017
  08.04.2017

  Aby spełniły się Państwa i Państwa dzieci marzenia

  • Halina Strzęciwilk - awatar

   Halina Strzęciwilk - Organizator zbiórki

   20.04.2017
   20.04.2017

   Dziękujemy bardzo za wsparcie!

8 928 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób
Halina Strzęciwilk - awatar

Halina Strzęciwilk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 61

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3 760
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Mikołaj Wojciechowski - awatar
Mikołaj Wojciechowski
52
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij