Marzenie O Chodzeniu

4 300 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Pietrzyk - awatar

Katarzyna Pietrzyk

Organizator zbiórki

Chciałbym przedstawić Państwu historię mojego życia...

Witam, mam na imię Kacperek. Urodziłem się 26.02.2008 roku o godzinie 8.15 w szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Nikt nie przypuszczał, że około 6 tydzień mojego życia to początek walki z tak trudną chorobą... Zaczęło się jeżdżenie po lekarzach i specjalistach...

Październikowy wieczór 2008 miałem wtedy około 8 miesięcy i trafiłem pierwszy raz do szpitala z oznakami duszności. Rano zostałem podłączony pod respirator szpitalny na 5 dni. W szpitalu spędziłem 10 dni.. 

Miało być już wszystko dobrze, przecież wracałem do domku, ale niestety nie było...

7 grudnia 2008 drugi raz przestałem sam oddychać i trafiłem do szpitala na prawie 4 miesiące. Podczas tego pobytu były dwie próby odłączenia mnie od respiratora, które nie powiodły się. Pierwsze Święta Bożego Narodzenia oraz swoje pierwsze urodzinki spędziłem w szpitalnej sali.

W styczniu 2009 roku lekarze założyli mi PEG gdyż powiedzieli, że nie dam rady sam jeść.

Na początku marca 2009 lekarze wykonali mi zabieg tracheostomii, ponieważ orzekli, że w najbliższych miesiącach a nawet latach nie będę mógł sam oddychać.

31 marca 2009 roku wyszedłem ze szpitala do domku. Zostałem podopiecznym Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Lekarze, pielęgniarki i pracownicy tej placówki przyjeżdżają do mnie i kontrolują stan mojego zdrowia do dnia dzisiejszego. Hospicjum wypożyczyło nam między innymi respirator dzięki, któremu mogę żyć i oddychać.

Staram się być bardzo wesoły i nie poddawać się w walce z chorobą. Mimo, że mam dopiero 15 lat mam całkowitą świadomość, że jestem niepełnosprawny, że jeżdżę na wózku i że w obecnej chwili nie mogę żyć jak moi rówieśnicy. 

Pragnę pokazać, że niepełnosprawność to nie tylko smutek i żal ale również radość i życie na tyle ile pozwala choroba. W czerwcu 2019 roku czwartą klasę w Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi skończyłem z wyróżnieniem i najwyższą średnią w historii szkoły 6.0. Chciałem pokazać, że to że jestem niepełnosprawny nie oznacza, że nie jestem ambitny i nie potrafię dążyć do zrealizowania swoich celów.

Mam nauczanie indywidualne w domu ze wspaniałymi nauczycielami, dzięki którym poznaję świat. W przyszłości chciałbym iść na studia dziennikarskie i zostać komentatorem sportowym gdyż uwielbiam piłkę nożną... Mam marzenia jak każde dziecko.

Obecnie 4-5 razy w tygodniu mam rehabilitacje. Ćwiczę dzielnie każdego dnia ze wspaniałą rehabilitantką Panią Hanią. To właśnie dzięki niej zrobiłem tak wielkie postępy. To właśnie ona podnosi mi poprzeczkę i stawia cele rehabilitacyjne do zrealizowania. Dzięki ćwiczeniom oddechowym wykonywanym również z Panią Hanią od jakiegoś czasu w dzień oddycham bez respiratora, rodzice podłączają mi maszynę na noc... ale może kiedyś zacznę oddychać sam w nocy również...

Tak bardzo chciałbym poczuć jak to jest móc chodzić, biegać, grać w piłkę z tatą i starszym bratem. Kiedyś mam nadzieję, że w końcu stanę o własnych siłach... Jedyną szansą na bycie samodzielnym jest bardzo intensywna ale i kosztowna rehabilitacja. Obecnie w zależności od ilości godzin miesięczny koszt rehabilitacji to 1000-1400 zł... 

W tym właśnie potrzebuję Państwa pomocy... Obiecuję, że będę ćwiczył z całych sił i próbował żyć samodzielnie, aby już nigdy nie było łez strachu u bólu w ochach...

To właśnie moje największe marzenie... Proszę o pomoc w jego spełnieniu...

Po zakończeniu zbiórki pieniążki zostaną wykorzystane na moje intensywne rehabilitacje. Kochani to moja jedyna szansa na większą samodzielność...

Serdecznie dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Katarzyna Pietrzyk - awatar

  Katarzyna Pietrzyk

  25.04.2020
  25.04.2020

  Witam Serdecznie
  Pragniemy podziękować każdemu za okazane serce dla Kacperka <3 <3 <3
  Każda wpłata i każde udostępnianie zbiórki pomaga nam w możliwości zapewnienia większej ilości godzin rehabilitacji.
  Obecny czas jest bardzo trudnym czasem i doskonale zdajemy sobie z tego sprawę.
  Dziękujemy, że możemy na Państwa liczyć <3 <3 <3

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Ania F. - awatar

  Ania F.

  09.07.2021
  09.07.2021

 • Zuzanna B. - awatar

  Zuzanna B.

  24.04.2020
  24.04.2020

  <3

  • Katarzyna Pietrzyk - awatar

   Katarzyna Pietrzyk - Organizator zbiórki

   25.04.2020
   25.04.2020

   Dziękujemy bardzo serdecznie za pomoc w dążeniu do największego marzenia :)

 • Andrzej Oryński - awatar

  Andrzej Oryński

  24.04.2020
  24.04.2020

  Drogi Kacperku! Bardzo cieszą mnie postępy w Twojej rehabilitacji. Życzę spełnienia marzeń i pozdrawiam Andrzej Oryński

  • Katarzyna Pietrzyk - awatar

   Katarzyna Pietrzyk - Organizator zbiórki

   25.04.2020
   25.04.2020

   Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w dążeniu do spełnienia największego marzenia i pozdrawiamy serdecznie :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.04.2020
  24.04.2020

  Wszystkiego najlepszego Kacperku

  • Katarzyna Pietrzyk - awatar

   Katarzyna Pietrzyk - Organizator zbiórki

   25.04.2020
   25.04.2020

   Dziękujemy bardzo serdecznie za pomoc dla Kacperka w dążeniu do spełnienia jego największego marzenia :) Pozdrawiamy

 • Ewelina - awatar

  Ewelina

  01.03.2016
  01.03.2016

  Kacperku mamy nadzieję, że zrealizujesz marzenia :) Powodzenia!

4 300 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Pietrzyk - awatar

Katarzyna Pietrzyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 68

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ania F. - awatar
Ania F.
50
Magda - awatar
Magda
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Maria Niewiadomska - awatar
Maria Niewiadomska
50
Bogdan Pastusiak - awatar
Bogdan Pastusiak
50
Sylwusia - awatar
Sylwusia
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij