Zbiórka Marzenie O Chodzeniu - miniaturka zdjęcia

Marzenie O Chodzeniu

Marzenie O Chodzeniu

3 775 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 55 osób
Wpłać teraz
 
Katarzyna Pietrzyk - awatar

Katarzyna Pietrzyk

Organizator zbiórki

Chciałbym przedstawić Państwu historię mojego życia...

Witam, mam na imię Kacperek. Urodziłem się 26.02.2008 roku o godzinie 8.15 w szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Nikt nie przypuszczał, że około 6 tydzień mojego życia to początek walki z tak trudną chorobą... Zaczęło się jeżdżenie po lekarzach i specjalistach...

Październikowy wieczór 2008 miałem wtedy około 8 miesięcy i trafiłem pierwszy raz do szpitala z oznakami duszności. Rano zostałem podłączony pod respirator szpitalny na 5 dni. W szpitalu spędziłem 10 dni.. 

Miało być już wszystko dobrze, przecież wracałem do domku, ale niestety nie było...

7 grudnia 2008 drugi raz przestałem sam oddychać i trafiłem do szpitala na prawie 4 miesiące. Podczas tego pobytu były dwie próby odłączenia mnie od respiratora, które nie powiodły się. Pierwsze Święta Bożego Narodzenia oraz swoje pierwsze urodzinki spędziłem w szpitalnej sali.

W styczniu 2009 roku lekarze założyli mi PEG gdyż powiedzieli, że nie dam rady sam jeść.

Na początku marca 2009 lekarze wykonali mi zabieg tracheostomii, ponieważ orzekli, że w najbliższych miesiącach a nawet latach nie będę mógł sam oddychać.

31 marca 2009 roku wyszedłem ze szpitala do domku. Zostałem podopiecznym Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Lekarze, pielęgniarki i pracownicy tej placówki przyjeżdżają do mnie i kontrolują stan mojego zdrowia do dnia dzisiejszego. Hospicjum wypożyczyło nam między innymi respirator dzięki, któremu mogę żyć i oddychać.

Staram się być bardzo wesoły i nie poddawać się w walce z chorobą. Mimo, że mam dopiero 11 lat mam całkowitą świadomość, że jestem niepełnosprawny, że jeżdżę na wózku i że w obecnej chwili nie mogę żyć jak moi rówieśnicy. 

Pragnę pokazać, że niepełnosprawność to nie tylko smutek i żal ale również radość i życie na tyle ile pozwala choroba. W czerwcu 2019 roku czwartą klasę w Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi skończyłem z wyróżnieniem i najwyższą średnią w historii szkoły 6.0. Chciałem pokazać, że to że jestem niepełnosprawny nie oznacza, że nie jestem ambitny i nie potrafię dążyć do zrealizowania swoich celów.

Mam nauczanie indywidualne w domu ze wspaniałymi nauczycielami, dzięki którym poznaję świat. W przyszłości chciałbym iść na studia dziennikarskie i zostać komentatorem sportowym gdyż uwielbiam piłkę nożną... Mam marzenia jak każde dziecko.

Obecnie 4-5 razy w tygodniu mam rehabilitacje. Ćwiczę dzielnie każdego dnia ze wspaniałą rehabilitantką Panią Hanią. To właśnie dzięki niej zrobiłem tak wielkie postępy. To właśnie ona podnosi mi poprzeczkę i stawia cele rehabilitacyjne do zrealizowania. Dzięki ćwiczeniom oddechowym wykonywanym również z Panią Hanią od jakiegoś czasu w dzień oddycham bez respiratora, rodzice podłączają mi maszynę na noc... ale może kiedyś zacznę oddychać sam w nocy również...

Tak bardzo chciałbym poczuć jak to jest móc chodzić, biegać, grać w piłkę z tatą i starszym bratem. Kiedyś mam nadzieję, że w końcu stanę o własnych siłach... Jedyną szansą na bycie samodzielnym jest bardzo intensywna ale i kosztowna rehabilitacja. Obecnie w zależności od ilości godzin miesięczny koszt rehabilitacji to 1000-1400 zł... 

W tym właśnie potrzebuję Państwa pomocy... Obiecuję, że będę ćwiczył z całych sił i próbował żyć samodzielnie, aby już nigdy nie było łez strachu u bólu w ochach...

To właśnie moje największe marzenie... Proszę o pomoc w jego spełnieniu...

Po zakończeniu zbiórki pieniążki zostaną wykorzystane na moje intensywne rehabilitacje. Kochani to moja jedyna szansa na większą samodzielność...

Serdecznie dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Katarzyna Pietrzyk - awatar

  Katarzyna Pietrzyk

  25.04.20
  25.04.20

  Witam Serdecznie Pragniemy podziękować każdemu za okazane serce dla Kacperka <3 <3 <3 Każda wpłata i każde udostępnianie zbiórki pomaga nam w możliwości zapewnienia większej ilości godzin rehabilitacji. Obecny czas jest bardzo trudnym czasem i doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Dziękujemy, że możemy na Państwa liczyć <3 <3 <3

Komentarze


 • Zuzanna B. - awatar

  Zuzanna B.

  24.04.20
  24.04.20

  <3

  • Katarzyna Pietrzyk - awatar

   Katarzyna Pietrzyk - Organizator zbiórki

   25.04.20
   25.04.20

   Dziękujemy bardzo serdecznie za pomoc w dążeniu do największego marzenia :)

 • Andrzej Oryński - awatar

  Andrzej Oryński

  24.04.20
  24.04.20

  Drogi Kacperku! Bardzo cieszą mnie postępy w Twojej rehabilitacji. Życzę spełnienia marzeń i pozdrawiam Andrzej Oryński

  • Katarzyna Pietrzyk - awatar

   Katarzyna Pietrzyk - Organizator zbiórki

   25.04.20
   25.04.20

   Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w dążeniu do spełnienia największego marzenia i pozdrawiamy serdecznie :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.04.20
  24.04.20

  Wszystkiego najlepszego Kacperku

  • Katarzyna Pietrzyk - awatar

   Katarzyna Pietrzyk - Organizator zbiórki

   25.04.20
   25.04.20

   Dziękujemy bardzo serdecznie za pomoc dla Kacperka w dążeniu do spełnienia jego największego marzenia :) Pozdrawiamy

 • Ewelina - awatar

  Ewelina

  01.03.16
  01.03.16

  Kacperku mamy nadzieję, że zrealizujesz marzenia :) Powodzenia!

 • Aga - awatar

  Aga

  26.02.16
  26.02.16

  Wszystkiego najlepszego Kacperku, spełnienia marzeń!

3 775 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 55 osób
Wpłać teraz
 
Katarzyna Pietrzyk - awatar

Katarzyna Pietrzyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 55

Piotr - awatar
Piotr
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Milena B - awatar
Milena B
10
Paulina - awatar
Paulina
100
OlaŚ - awatar
OlaŚ
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Zuzanna B. - awatar
Zuzanna B.
50
Andrzej Oryński - awatar
Andrzej Oryński
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij