Zbiórka Pomóż mi wstać i znowu grać - miniaturka zdjęcia

Pomóż mi wstać i znowu grać Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż mi wstać i znowu grać - zdjęcie główne

Pomóż mi wstać i znowu grać

3 095 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciły 83 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Karol Safaryn - awatar

Karol Safaryn

Organizator zbiórki

Zwracam się do Państwa z prośbą o możliwość wsparcia mnie w walce w chorobie i rehabilitacji.

Mam na imię Karol i od marca 2013 roku borykam się z „czymś” co częściowo zatrzymało a częściowo spowolniło moje życie. 

Zaburzenia czucia w nogach, rękach oraz niedowład wiotki spowodowały, że znów musiałem uczyć się życia - drugiego życia – tego na wózku..

Nazwałem to drugim życiem ponieważ wszystkiego musiałem nauczyć się od nowa: jedzenia, siadania, wstawania, ubierania czy poruszania…

Żyłem pełnią życia, jako młody, energiczny chłopak z głową pełną pomysłów na przyszłość. Pewnego dnia moje ciało odmówiło posłuszeństwa i tak znalazłem się na neurologii.. setki badań, dziesiątki hipotez, pobierania krwi, kłucia igłami by sprawdzić czucie czy przewodnictwo.

Pierwsza diagnoza jaka zapadła to SM (stwardnienie rozsiane). Mój świat się poprzestawiał. Dni już nie były takie same. Lekarze podjęli leczenie lecz każdorazowe podawanie leku powodowało gorsze objawy.

Jeździłem i szukałem kogoś kto odpowie mi na pytanie - co mi jest??

Lekarzom zajęło to ponad 2 lata by wpaść na to co mi jest – ostra zapalna polineuropatia z wiotkim zespole porażennym o podłożu autoimmunologicznym - zespół Guillaina-Barrego (GBS). Leczenie jest bardzo trudne a co za tym idzie kosztowne.

Codzienne rehabilitacje niestety są niemożliwe w wyspecjalizowanych do tego placówkach z racji kosztów.

Niedowład stopniowo zmniejsza swoją siłę, ale mam świadomość, że całkowicie nie ustąpi nigdy. Cały czas wierzę, że jednak wszystko dobrze się skończy. Muszę tylko ciężko pracować na to, aby niepełnosprawność nie kierowała moim życiem.

Pomimo choroby staram się, aby nie było dla mnie rzeczy niemożliwych. Staram się żyć aktywnie. Jedynie codzienna specjalistyczna rehabilitacja może przedłużyć moją sprawność i choć jestem osobą zdeterminowaną to codziennie zmagam się z bólem lecz się nie poddaję.

W roku 2014 miałem aż, bądź tylko łącznie 4 miesiące rehabilitacji z czego dwa w placówkach specjalistycznych a dwa to rehabilitacja domowa.

W 2015 roku to niestety tylko były już 2 miesiące a to o wiele za mało.

Rok 2016 przytłoczył mnie najbardziej.. – 4 tygodnie…

Leczenie, czyli immunoglobuliny i plazmafereza są lekami i zabiegami bardzo kosztownymi. Kwoty jakie wynoszą to tysiące złotych jednorazowo.

Dzięki zebranemu 1% podatku do tej pory udało mi się zakupić pewien sprzęt o nazwie HKAFO, który pozwala mi przyjąć pozycję stojącą i mimo braku czucia i możliwości poruszania nogami stawiam z nim PIERWSZE KROKI.

Jeszcze tylko 4 lata i zostanę przyjęty do ośrodka rehabilitacyjnego...

Tak właśnie wygląda moja rehabilitacja od początku choroby.
Moi dr. prowadzący powtarzają, że abym znów zaczął chodzić jest mi niezbędna jak najczęstsza rehabilitacja w ośrodkach specjalistycznych. ''KAŻDY DZIEŃ ZWŁOKI DZIAŁA NA TWOJĄ NIEKORZYŚĆ...''
Natomiast lekarze w ośrodkach rehabilitacyjnych twierdzą inaczej - jak widać mój przypadek chorobowy nie wymaga rehabilitacji w trybie pilnym mimo progresji jaką występuje..

Niestety pozostaje mi tylko rehabilitacja prywatna.... Roczne koszty abym znów wrócił do pełnej sprawności - nieosiągalne.

Walka z wiatrakami...

Aktualnie poruszam się na wózku inwalidzkim i choroba postępuje.

Coraz częściej występują objawy neurologiczne, kardiologiczne, pulmonologiczne i okulistyczne.

Nie boję się marzyć, a wręcz przeciwnie - marzenia są nieodłącznym elementem mnie. Moim największym marzeniem jest powrót do aktywnego życia, na które, mam ogromny apetyt!

Chcę iść na długi spacer, chodzić po górach, jeździć rowerem, pływać, tańczyć – nie przejmując się przy tych czynnościach niczym, że coś boli, że coś uciska

Zwracam się z ogromną prośbą o jeśli istnieje taka możliwość wsparcie mnie w chorobie. Każda złotówka ale i sprzęt ułatwiający mi życie, przybliży mnie do możliwości wstania z wózka i życia normalnie jak każdy młody człowiek.

Chce znów wrócić do pracy, spotykać się ze znajomymi, pomagać innym.

Czasu nie cofnę, choroby też nie. Lecz dzięki leczeniu mogę ją częściowo zatrzymać.

Nie marzę o tym by być zdrowym, bo to już raczej niemożliwe… Ale marzę o tym – by znów chodzić.


Dziękuje z całego serca każdemu kto pomoże mi znów wrócić do zdrowia.

Karol Safaryn

Więcej o mnie i mojej chorobie:

https://www.facebook.com/muzycznywozkowicz/

http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/safaryn_karol.html


Każdy może również przeznaczyć na moją osobę swój 1% z podatku.
Aby to uczynić wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać :

KRS: 0000270809
Cel: Safaryn, 3540

To bardzo proste a mi pozwoli znów stanąć na nogi.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.09.2017
  12.09.2017

  Powodzenia i dużo zdrowia

  • Karol Safaryn - awatar

   Karol Safaryn - Organizator zbiórki

   13.09.2017
   13.09.2017

   Dziękuję serdecznie

 • od muzyka dla muzyka, trzymaj się - awatar

  od muzyka dla muzyka, trzymaj się

  12.09.2017
  12.09.2017

  :)

  • Karol Safaryn - awatar

   Karol Safaryn - Organizator zbiórki

   12.09.2017
   12.09.2017

   :)

 • Tomasz G. - awatar

  Tomasz G.

  12.09.2017
  12.09.2017

  Życzę szybkiego powrotu i do zdrowia, i do basu. :)

  • Karol Safaryn - awatar

   Karol Safaryn - Organizator zbiórki

   12.09.2017
   12.09.2017

   Dziękuje :)

 • Cezary Łodygowski - awatar

  Cezary Łodygowski

  12.09.2017
  12.09.2017

  Powodzenia

  • Karol Safaryn - awatar

   Karol Safaryn - Organizator zbiórki

   12.09.2017
   12.09.2017

   Dziękuję serdecznie :)

 • Mati - awatar

  Mati

  15.05.2017
  15.05.2017

  Nie poddawaj się

  • Karol Safaryn - awatar

   Karol Safaryn - Organizator zbiórki

   17.05.2017
   17.05.2017

   Walczę :)

3 095 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciły 83 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Karol Safaryn - awatar

Karol Safaryn

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 83

Karolina Fafius - awatar
Karolina Fafius
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Wszystkiego Dobrego! - awatar
Wszystkiego Dobrego!
95
Tomek - awatar
Tomek
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
deloc - awatar
deloc
30
sebek - awatar
sebek
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij