Zbiórka Pomoc dla Kaspiana - zdjęcie główne

Pomoc dla Kaspiana

1 051 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Joanna Dymek - awatar

Joanna Dymek

Organizator zbiórki

Witajcie kochani. Nie przypuszczałam kiedykolwiek, że będę potrzebowała waszej pomocy. Wiele razy uczestniczyłam w akcjach charytatywnych, zbierałam pieniądze dla potrzebujących, przekazywałam moje obrazy na takie akcje. Tym razem ja potrzebuję pomocy od świata... Jak to bywa życie jest bardzo przewrotne i często zaskakuje i tak jest w moim przypadku. Pierwszy cios dostałam ponad rok temu. Świetnie prosperujący biznes, spełnienie moich marzeń, mój własny salon kosmetyczny - musiałam z dnia na dzień zamknąć z powodu mojej choroby, silnej alergii na lakiery, gdzie praca z nimi doprowadzała do wstrząsów anafilaktycznych. Lądowałam parokrotnie w szpitalu przez pracę z lakierami, nie obce też były mi wizyty pogotowia gdy zaczynałam puchnąć a następnie dusić się...


Moja pasja i praca zarazem - artystyczne zdobienie paznokci z dnia na dzień musiało pójść w zapomnienie. Po roku czasu kiedy wszystko sobie poukładałam, otrząsnęłam się i pogodziłam z tą sytuacją, życie zadało mi kolejny cios. Tym razem znacznie dotkliwszy. Wszystko zaczęło się ponad 3 lata temu. Mój syn Kaspian urodził się zdrowym, pięknym i silnym chłopcem. 10 punktów w skali Agpar,  ważył 4,5 kg. Do 6 miesiąca życia rozwijał się książkowo, czworakował, gaworzył. W dniu kiedy dostał 3 dawkę szczepienia błonica, krztusiec, tężec wystąpiła wysoka gorączka, nieutulony kilkugodzinny płacz, opryszczkowe zapalenie gardła. Syn zamilkł. Przestał gaworzyć, wydobywać z siebie jakichkolwiek dźwięków.  Nie byłam nigdy „anty szczepionkowcem”. Nie chcę tu wyrażać swojej opinii na ich temat... Każdy ma prawo do świadomego wyboru, ale nie wszystko złoto co się świeci, tylko tyle mogę powiedzieć. Już wtedy wiedziałam, że coś poszło nie tak. Czy to wywołało autyzm? Ja jako matka, znająca swoje dziecko najlepiej, uważam, że tak. Środowisko medyczne jest podzielone. Czy byłby to zbieg okoliczności...? W tej chwili to nieistotne. Mój syn potrzebuje pomocy.

Kaspian pierwsze słowo mama powiedział mając 1,5 roku. Jego mowa rozwijała się bardzo powoli. Czekałam tłumacząc sobie, że chłopcy później zaczynają mówić, że bezpieczna granica jest maksymalnie do 4 lat. Wiele osób, również mówiło, że mam być spokojna, że nic złego się nie dzieje. I czekałam starając się nie myśleć, że jest to spowodowane tamtym dniem, w którym został zaszczepiony. Niestety minęły cztery lata, a Kaspian nadal nie mówi.  Zaczęły się wizyty u lekarzy specjalistów. Diagnoza była dla mnie ciosem. Mój kochany syn cierpi na autyzm. Został zaszczepiony darmową szczepionką pełnokomórkową, której w krajach europejskich dawno się nie stosuje, z powodu zbyt dużej ilości powikłań.  Na drugi dzień po szczepieniu nastąpiła drastyczne zmiana. Rozwój mowy jest na poziomie dwuletniego dziecka, nie rozumie  wielu poleceń, o sobie mówi w trzeciej osobie. Nie powie ile ma lat, jak ma na imię.  W miejscach tłocznych, głośnych reaguje krzykiem wysokotonalnym.  W sytuacjach dla niego stresujących nie potrafi poradzić sobie z emocjami. Jest bardzo wesołym, pogodnym, kochanym dzieckiem. Teraz zaczął się wyścig z czasem. Szybka, dobra terapia według lekarzy przyniesie 100% powrót do pełni zdrowia. Syn ma ogromną szansę być jak jego rówieśnicy w ciągu terapii trwającej od roku do dwóch lat. Niestety terapie na NFZ nie przynoszą prawie żadnego rezultatu, natomiast terapie prywatne, które są bardzo skuteczne, są drogie a potrzebna jest natychmiastowa intensywna rehabilitacja mózgu. Drogie suplementy, wyjazdy do specjalistów i odpowiednia dieta. Mamy już umówione wizyty w sprawie terapii „Daj Szansę”. Sami nie poradzimy sobie z takimi kosztami w tak krótkim czasie, są to pieniądze niemożliwe do zarobienia w żaden uczciwy i normalny sposób, dla takich zwykłych szarych ludzi jakimi jesteśmy ja i mój mąż, dlatego zwracam się do was kochani z ogromną prośbą o pomoc. Każda kwota ma znaczenie, z małych kwot uzbiera się duża suma. Zbiórka dobrowolnych wpłat na pomagam.pl.  Również na swoim FB zorganizowałam licytację moich obrazów: www.facebook.com/joanna.dymek.92  

 Codziennie będę wystawiała obrazy na licytację. Licytacja odbywać się będzie w komentarzach pod danym obrazem, przez  określoną ilość czasu. Osoba, która zaproponuje najwyższą kwotę wygrywa aukcje i obraz mojego autorstwa z certyfikatem autentyczności trafia w jej ręce. Pieniądze ze sprzedaży obrazów oraz ze zbiórki na pomagam.pl będą przeznaczone na pokrycie leczenia i terapii mojego kochanego synka.  Wiele moich obrazów wisi w domach kolekcjonerów na całym świecie, wiele obrazów zostało przekazanych na licytacje dla potrzebujących dzieci i zwierząt, tym razem moje obrazy wystawiam na licytacje na pomoc dla mojego syna. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 051 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Joanna Dymek - awatar

Joanna Dymek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 23

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Edyta - awatar
Edyta
50
Pamela - awatar
Pamela
120
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ania - awatar
Ania
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij