Zbiórka Nowy wóz dla KSRG OSP Kożuchów - miniaturka zdjęcia

Nowy wóz dla KSRG OSP Kożuchów

Zbiórka Nowy wóz dla KSRG OSP Kożuchów - zdjęcie główne

Nowy wóz dla KSRG OSP Kożuchów

2 295 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać teraz
 
Michal Wysocki - awatar

Michal Wysocki

Organizator zbiórki

               Nasza jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w 1995 roku. W ostatnich 5 latach nastąpił znaczny rozwój jednostki zarówno w bazie sprzętowej jak i lokalowej. Gmina korzystając z funduszy europejskich wybudowała 6 stanowiskowe zaplecze techniczne oraz zakupiła jeden nowy średni samochód bojowy. Obecnie OSP w Kożuchowie dysponuje 3 średnimi samochodami ratowniczo - gaśniczymi i jednym lekkim, z których najstarszy wyprodukowany został w 1987r. Jednostka nasza liczy ogółem 100 członków, w tym 29 druhów zgłoszonych do grupy operacyjnej JOT.  W grupie tej 10 członków to uprawnieni kierowcy.  Corocznie jednostka bierze udział w ponad 150 akcjach ratowniczo-gaśniczych, najwięcej spośród jednostek OSP całego powiatu.  W 2018 roku uczestniczyliśmy w 187 zdarzeniach.  Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie zwraca się z prośbą o pomoc finansową  na zakup nowego średniego samochodu bojowego. 

Ze względu na ograniczony dostęp do otwartych zbiorników wodnych w naszej okolicy oraz związany z tym brak wody do akcji ratowniczo – gaśniczych poza obszarami zabudowanymi, planujemy doposażyć jednostkę w średni samochód bojowy ze zbiornikiem o pojemności 4000 litrów. Samochód bojowy o takich parametrach pozwoli na zabezpieczenie w wodę podczas akcji ratowniczo-gaśniczych dzięki czemu w znaczny sposób zwiększy się zabezpieczenie mieszkańców gminy Kożuchów,  jak i całego powiatu oraz ich dobytku.

Koszt zakupu planowanego auta to ok. 880 tys. bez dodatkowego wyposażenia bojowego m. in. bez aparatów powietrznych zabezpieczających drogi oddechowe strażaków. Zabezpieczone środki mamy w wysokości ok. 780 tys. Każda wartość wsparcia jest dla nas cenna i będziemy niezwykle wdzięczni za okazaną pomoc. Jeżeli uda nam się zebrać wystarczającą kwotę na zakup nowego samochodu bojowego , nasze dwa samochody Marki Star GBA oraz Mercedes GBA , które są w obecnej chwili na doposażeniu naszej jednostki , zostaną przekazane dla innej jednostki OSP na terenie Gminy Kożuchów wobec tego pomagają Państwo nie tylko nam ale równiej sąsiedniej Jednostce , dla której sprzęt przekazany od nas jest też niezbędny . 

Niezwykle ważnym jest również zabezpieczenie mienia lokalnych przedsiębiorstw ćwiczenia przygotowania i zabezpieczenia przeciw pożarowego lokalnych zakładów pracy będziemy prowadzić również w kolejnych latach. Jednostka nasza od wielu lat organizuje ćwiczenia bojowe w zakładach przemysłowych, dzięki takim działaniom strażacy mają możliwość zapoznania się ze specyfiką obiektów.
Druhowie z naszej Jednostki apelują do wszystkich mieszkańców , fanatyków , ludzi woli dobrej o pomoc oraz dołożenie chociaż małej cegiełki w celu zbiórki funduszy na zakup nowego Wozu, który jest nam bardzo potrzebny . Każda złotówka ma dla Nas wartość . Nie przechodź obojętnie wobec tego ogłoszenia . 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Halina Darowna - awatar

  Halina Darowna

  12.02.19
  12.02.19

  Pomagam ponieważ mój mąż kochał OSP Kożuchów i chciałby żeby ta jednostka mogła prężnie działać.

 • Weronika - awatar

  Weronika

  01.02.19
  01.02.19

  OSP Kożuchów to była wielka miłość mojego Taty. Dlatego wspieram. Wiem że teraz macha do mnie z nieba i się do mnie uśmiecha 😊

2 295 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać teraz
 
Michal Wysocki - awatar

Michal Wysocki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 26

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Grażyna - awatar
Grażyna
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
CYPRYS - awatar
CYPRYS
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Halina Darowna - awatar
Halina Darowna
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij