Zbiórka Nowy wóz dla KSRG OSP Kożuchów - miniaturka zdjęcia

Nowy wóz dla KSRG OSP Kożuchów Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Nowy wóz dla KSRG OSP Kożuchów - zdjęcie główne

Nowy wóz dla KSRG OSP Kożuchów

2 295 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Michal Wysocki - awatar

Michal Wysocki

Organizator zbiórki

               Nasza jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w 1995 roku. W ostatnich 5 latach nastąpił znaczny rozwój jednostki zarówno w bazie sprzętowej jak i lokalowej. Gmina korzystając z funduszy europejskich wybudowała 6 stanowiskowe zaplecze techniczne oraz zakupiła jeden nowy średni samochód bojowy. Obecnie OSP w Kożuchowie dysponuje 3 średnimi samochodami ratowniczo - gaśniczymi i jednym lekkim, z których najstarszy wyprodukowany został w 1987r. Jednostka nasza liczy ogółem 100 członków, w tym 29 druhów zgłoszonych do grupy operacyjnej JOT.  W grupie tej 10 członków to uprawnieni kierowcy.  Corocznie jednostka bierze udział w ponad 150 akcjach ratowniczo-gaśniczych, najwięcej spośród jednostek OSP całego powiatu.  W 2018 roku uczestniczyliśmy w 187 zdarzeniach.  Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie zwraca się z prośbą o pomoc finansową  na zakup nowego średniego samochodu bojowego. 

Ze względu na ograniczony dostęp do otwartych zbiorników wodnych w naszej okolicy oraz związany z tym brak wody do akcji ratowniczo – gaśniczych poza obszarami zabudowanymi, planujemy doposażyć jednostkę w średni samochód bojowy ze zbiornikiem o pojemności 4000 litrów. Samochód bojowy o takich parametrach pozwoli na zabezpieczenie w wodę podczas akcji ratowniczo-gaśniczych dzięki czemu w znaczny sposób zwiększy się zabezpieczenie mieszkańców gminy Kożuchów,  jak i całego powiatu oraz ich dobytku.

Koszt zakupu planowanego auta to ok. 880 tys. bez dodatkowego wyposażenia bojowego m. in. bez aparatów powietrznych zabezpieczających drogi oddechowe strażaków. Zabezpieczone środki mamy w wysokości ok. 780 tys. Każda wartość wsparcia jest dla nas cenna i będziemy niezwykle wdzięczni za okazaną pomoc. Jeżeli uda nam się zebrać wystarczającą kwotę na zakup nowego samochodu bojowego , nasze dwa samochody Marki Star GBA oraz Mercedes GBA , które są w obecnej chwili na doposażeniu naszej jednostki , zostaną przekazane dla innej jednostki OSP na terenie Gminy Kożuchów wobec tego pomagają Państwo nie tylko nam ale równiej sąsiedniej Jednostce , dla której sprzęt przekazany od nas jest też niezbędny . 

Niezwykle ważnym jest również zabezpieczenie mienia lokalnych przedsiębiorstw ćwiczenia przygotowania i zabezpieczenia przeciw pożarowego lokalnych zakładów pracy będziemy prowadzić również w kolejnych latach. Jednostka nasza od wielu lat organizuje ćwiczenia bojowe w zakładach przemysłowych, dzięki takim działaniom strażacy mają możliwość zapoznania się ze specyfiką obiektów.
Druhowie z naszej Jednostki apelują do wszystkich mieszkańców , fanatyków , ludzi woli dobrej o pomoc oraz dołożenie chociaż małej cegiełki w celu zbiórki funduszy na zakup nowego Wozu, który jest nam bardzo potrzebny . Każda złotówka ma dla Nas wartość . Nie przechodź obojętnie wobec tego ogłoszenia . 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Halina Darowna - awatar

  Halina Darowna

  12.02.2019
  12.02.2019

  Pomagam ponieważ mój mąż kochał OSP Kożuchów i chciałby żeby ta jednostka mogła prężnie działać.

 • Weronika - awatar

  Weronika

  01.02.2019
  01.02.2019

  OSP Kożuchów to była wielka miłość mojego Taty. Dlatego wspieram. Wiem że teraz macha do mnie z nieba i się do mnie uśmiecha 😊

2 295 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Michal Wysocki - awatar

Michal Wysocki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 26

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Grażyna - awatar
Grażyna
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
CYPRYS - awatar
CYPRYS
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Halina Darowna - awatar
Halina Darowna
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij