Katarzyna Ciesinska - awatar

Katarzyna Ciesinska

Organizator zbiórki

Kiziak (oficjalnie Cygan), najlepszy kot na świecie od jakiegoś czasu ma się nienajlepiej i potrzebuję pomocy, żeby go W KOŃCU postawić na nogi!

Sierpień to miesiąc moich urodzin i najlepszym dla mnie prezentem byłaby świadomość, że mam za co ratować kochanego zwierzaka.

Jego medyczna historia jest długa i skomplikowana i sobie jej całość odpuszczę. A więc do sedna:

Kizi ma w uchu wielolekooporna bakterie Staphylococcus Pseudintermedius. Oznacza to, że ta paskudna bakteria nie reaguje na większość antybiotyków i trzeba sięgnąć po ciężką artylerię. Sprawę komplikuje fakt, że po czyszczeniu uszu u poprzedniego weterynarza, do którego chodziliśmy (o które nie prosiłam!) Kiziak ma prawdopodobnie przerwaną błonę bębenkową (nie słyszy) i uszkodzony nerw (została mu zwężona jedna źrenica) - nie wiadomo, jak dokładnie wszystko wygląda w środku jego ucha. Gołym okiem widać, że kot cierpi - leje mu się z ucha ropa z krwią i całkiem wydrapał sobie futro z okolic ucha. Nie można tego tak zostawić.

Weterynarz do którego trafiliśmy po uszkodzeniu ucha środkowego sugeruje dwie opcje:

 1. antybiotykoterapię,

 2. zabieg wycięcia zainfekowanego obszaru  poprzedzony tomografią (żeby w ogóle sprawdzić co tam się dzieje i co trzeba wyciąć).

Po konsultacji z innym weterynarzem wiem, że antybiotykoterapia tak, czy siak musi zostać wprowadzona. Nie gwarantuje ona jednak sukcesu i opcja numer dwa ciągle będzie “wisieć w powietrzu”. Kosztu antybiotykoterapii póki co nie znam, bo te antybiotyki, na które ta bakteria reaguje nie są na wyposażeniu gabinetu weterynaryjnego - trzeba będzie je zamawiać - nie będzie to tanie, to na pewno. Póki co czekamy na potwierdzenie wyników antybiogramu z laboratorium w Niemczech. Taka terapia powinna według źródeł naukowych trwać 4-8 tygodni, co nie pozostanie bez wpływu na nerki, a Kiziak nie ma najlepszych wyników nerkowych. Trzeba je więc na bieżąco monitorować. Co dodatkowo zwiększa koszt leczenia zwierzaka. Koszt samej drugiej opcji to według weterynarza koszt 2000/2500zł. Plus wizyty kontrolne, leki itp.

Bardzo potrzebuję Waszej pomocy, bo sama nie dam rady tego zrobić. Już w tym momencie jestem finansowo na minusie i nie bardzo wiem, co dalej. Od tego felernego uszkodzenia ucha na same wizyty u weterynarzy + leki + badania wydałam już dokładnie 1067.98zł. Mamy już umówioną wizytę, żeby zbadać krew i mocz ze względu na nerki. Więc ta kwota rośnie w bardzo szybkim tempie, a jeszcze nie zaczęliśmy leczenia!

Zbiórka jest odpalona na dużą kwotę, wiem. Jeśli uzbieram całość, to spadnie mi kamień z serca, ale nawet część mnie poratuje - resztę pieniędzy jakoś zdobędę, będę myśleć na bieżąco!

Przyznam, że trochę mnie to wszystko powoli przerasta. Szczególnie po ostatnim roku, który kot spędził w dużej części w gipsie, a potem w klatce po operacji urazu z czasów kocięcych i wizytach u weterynarza.

Kizi był przy mnie w najtrudniejszych momentach życiowych i nie wyobrażam sobie, że mogłabym odpuścić walkę o jego zdrowie. Na pewno jeszcze nie teraz. 

Bardzo prosimy też o kciuki. Temu kotu należy się jeszcze parę dobrych lat bez bólu! Wszystkim pomagającym Kiziak przybija wirtualne H5!

Aktualności

 • Katarzyna Ciesinska - awatar

  Katarzyna Ciesinska

  23.08.18
  23.08.18

  Udało się uzbierać pieniążka! ❤ Szukamy antybiotyku dla Kiziaka poza PL poki co. I czeka nas prawdopodobnie jeszcze albo ten zabieg na miejscu, albo będziemy się jeszcze konsultować we Wrocławiu. Powoli działamy! Dziękuję wszystkim! Zbiórkę póki co zostawiam otwartą - jeśli uzbieramy więcej monetek, niż potrzebujemy przekażemy resztę na bezdomne biedy! ❤

Komentarze

 • Monika i Rocco - awatar

  Monika i Rocco

  20.08.18
  20.08.18

  Zdrówka dla Kiziaka!

  • Katarzyna Ciesinska - awatar

   Katarzyna Ciesinska - Organizator zbiórki

   20.08.18
   20.08.18

   Dziekujemy! ❤

Katarzyna Ciesinska - awatar

Katarzyna Ciesinska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 45

Kretka - awatar
50
Kretka
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Miau. - awatar
575
Miau.
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Kinga - awatar
20
Kinga
Pozdrawiam kotka - awatar
10
Pozdrawiam kotka
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Kot Piksel - awatar
50
Kot Piksel

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.