Zbiórka Nowe życie dla 23-letniej klaczy - miniaturka zdjęcia

Nowe życie dla 23-letniej klaczy Jak założyć taką zbiórkę?

Nowe życie dla 23-letniej klaczy

1 955 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 58 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Iwona Kossowska - awatar

Iwona Kossowska

Organizator zbiórki

Nowe życie dla 23-letniej klaczy

Nowe życie dla 23-letniej klaczy zimnokrwistej - Tosi - bez bólu stawów, ropy z kopyt, świerzbowca i robaków, życia w brudzie i ciężkiej pracy w polu, a przede wszystkim ratunek przed rzeźnią.

Szanowni Państwo,

Od ponad dziesięciu lat działam na rzecz zwierząt. Możliwe, że znacie mnie ze Stowarzyszenia Pomocy Królikom (byłam jego prezeską przez 8 lat) albo ze Stowarzyszenia Empatia (działam tu w komisji rewizyjnej od samego początku organizacji). Prowadzę też Bibliotekę Praw Zwierząt.

Postanowiłam podarować nowe życie klaczy Tosi, którą poznałam na wsi pod Mińskiem Mazowieckim podczas niesienia pomocy królikom. Jednak nie jestem w stanie zrobić tego sama.

Proszę o Waszą pomoc w zapewnieniu jej kapitału na start wg następującego planu ratunkowego uzgodnionego z fundacją Zielona Polana:

 • zakupienie od gospodarzy (to opłacę sama z 3 koleżankami w ramach naszego wkładu w ratunek),
 • zakup materiałów i BUDOWA WIATY i OGRODZENIA wokół padoku.

Tutaj Tosia przejdzie kwarantannę na terenie fundacji (ma świerzbowca i robaki, nie jest możliwe odrobaczenie w gospodarstwie, gdzie obecnie przebywa, ponieważ cała szopa jest zainfekowana, nie może w fundacji zamieszkać z innymi końmi zanim nie przejdzie kwarantanny) - materiały na wiatę i płot wraz z robocizną fundacja wycenia na około 2 900 zł. Tosia ma też inną chorobę - lipcówkę. Co oznacza, że musi być dobrze zabezpieczona przed słońcem.

Wiata po wyleczeniu Tosi z przypadłości zakaźnych będzie służyła kolejnym chorym koniom jako miejsce kwarantanny. Jej koszt to: 2 000 zł (wiata wraz z robocizną), ogrodzenie - koszt 900 zł, razem 2900 zł.

 • TRANSPORT, przygotowanie klaczy do podróży pod kontrolą weterynarza, leki uspokajające - trasa spod Mińska Mazowieckiego do fundacji Zielona Polana (Bronisławy koło Erminowa, pod Sochaczewem) - około 400 zł (przejazd samochodu do Mińska i z powrotem, dystans około 280 km drogą nr 50). Koszt 400 zł.
 • LECZENIE obejmujące: przegląd zdrowotny i zdjęcia RTG chorych nóg, odrobaczenie, szczepienia, kąpiele lecznicze z powodu świerzbowca i innych zmian skórnych (Tosia ma tzw. lipcówkę - alergię skórną), leczenie nóg (bolące stawy, ropa lejąca się z kopyt), wykrycie innych problemów i podjęcie leczenia - koszt nieznany.
 • WIKT I OPIERUNEK: zapewnienie karmy, siana, odżywek wzmacniających dla seniorów, suplementów, lekarstw, codziennego sprzątania. Koszt nieznany, większy niż 650 zł miesięcznie.
 • REHABILITACJA, akcesoria/opatrunki potrzebne do ratowania stawów, kopyt. Koszt nieznany, zależny od rozpoznania przez lekarza.
 • OPIEKA KOWALA - Koszt nieznany, zależny od tego, co zastaniemy.
Zdjęcie opisu zbiórki Nowe życie dla 23-letniej klaczy

Tosia to klacz zimnokrwista

Tosia to 23-letnia klacz zimnokrwista. Całe swoje życie spędziła w gospodarstwie pod Mińskiem Mazowieckim. Będąc źrebaczkiem przyszła tam z sąsiedniej wsi. Przejazd do fundacji będzie jej pierwszą podróżą w przyczepie.

Tosia pracowała w polu i w sadzie, ciągnęła ciężki siewnik w swoim gospodarstwie i była też wynajmowana sąsiadom. To urządzenie razem ze zbożem waży 500 kg i jeździ na małych metalowych kółkach. Nawet dla zdrowego i silnego konia to bardzo trudne wyzwanie. Po 23 latach Tosia nie jest już w stanie pracować i stała się niepotrzebna.

Proszę o pomoc w pokazaniu temu zwierzęciu, że istnieje szczęśliwe życie bez bólu spracowanych nóg i bez ciemnej stajni sprzątanej zbyt rzadko. Że jeszcze można pożyć i nacieszyć się życiem, że w życiu istnieje zabawa.

Chciałabym znaleźć fundusze na zapewnienie jej dobrego startu oraz zaopatrzenia i leczenia na najbliższe miesiące, aby móc sprostać najpoważniejszym wydatkom. A w przypadku wiaty i ogrodzenia - móc dzięki temu pomóc kolejnym chorym koniom.

Tosia zamieszka we wspaniałym miejscu - na terenie fundacji Zielona Polana i stadniny Alikante. Fundacja przebywa tu od lutego 2016 r. - jest to miejscowość Bronisławy koło Erminowa, pod Sochaczewem. Wcześniej fundacja korzystała z terenu pod drugiej stronie Wisły, w Wilczkowie koło Wyszogrodu.

Więcej o fundacji:

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Iwona Kossowska - awatar

  Iwona Kossowska

  29.10.2017
  29.10.2017

  Niestety, w ten piątek, 27 października około godziny 18.30 Tosia została uśpiona przez lek. wet. Agnieszkę Miłkowską. Nie mogła wstać mimo pomocy wezwanych przeze mnie 10 strażaków i lek. wet. Jana Rogulskiego. 11 osób ja podnosiło i nie dała rady. Lekarze orzekli, że to starcza degeneracja mięśni i nic nie da się zrobic, a kroplówki wzmacniające przedłuzyłyby tylko ten stan o 2 dni i i tak trzeba by było podjąć tę smutną decyzję. Czekam teraz na opinię lekarską doktor Miłkowskiej na piśmie i Wam ją opublikuję. Zatem zbiórkę kończymy. Tosia została praktycznie wyleczona ze świerzbowca, tylna noga też była w dobrym stanie. Wg lekarzy nic jej nie bolało. Po prostu połozyła sie jak zwykle wieczorem i potem nie mogła już wstać, bo nadszedł ten dzień. Tosia została 2 tyg temu zaszczepiona na grypę, boks byl gotowy i miała jechać jutro do nowego wymarzonego miejsca. Wygraliśmy ze wszystkimi chorobami poza starością. Od 2 lat też nie pracowala już w polu i wiodła spokojne, nawet nudne życie.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.11.2016
  18.11.2016

  Marzę o tym, by wszystko Wam - Tosi - się udało.

 • Renata - awatar

  Renata

  19.07.2016
  19.07.2016

  Zdrowiej Tosiu!

 • Monika - awatar

  Monika

  09.05.2016
  09.05.2016

  Trzymam kciuki za Tosię :) Musi być dobrze!

  • Iwona Kossowska - awatar

   Iwona Kossowska - Organizator zbiórki

   09.05.2016
   09.05.2016

   Dziękuję! :) U mnie też kciuki cały czas zaciśnięte :)

 • Aleksandra - awatar

  Aleksandra

  09.05.2016
  09.05.2016

  dla Tosi! :****

  • Iwona Kossowska - awatar

   Iwona Kossowska - Organizator zbiórki

   09.05.2016
   09.05.2016

   Serdecznie dziękuję w imieniu Tosi! :)

 • am - awatar

  am

  09.05.2016
  09.05.2016

  :-)

  • Iwona Kossowska - awatar

   Iwona Kossowska - Organizator zbiórki

   09.05.2016
   09.05.2016

   :) dziękuję! :)

1 955 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 58 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Iwona Kossowska - awatar

Iwona Kossowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 58

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Małgorzata Świtalska - awatar
Małgorzata Świtalska
25
Dagmara Poszepczyńska - awatar
Dagmara Poszepczyńska
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta - awatar
Marta
23
Beata - awatar
Beata
50
sara - awatar
sara
5
Renata - awatar
Renata
50
Marta - awatar
Marta
7
K. - awatar
K.
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij