Pusia i Ślepotka chore na raka

Zbiórka

19.06.2017:

Ślepotka miała ściągane szwy. Nosek ładnie się goi. Koteczce powoli wraca apetyt. Wszystko idzie w dobrym kierunku :)

14.06.2017:

Pusia dochodzi do siebie po operacji. Śpi w łóżku, ma apetyt i korzysta bezbłędnie z kuwety. Wszystko idzie w dobrym kierunku:)

Niestety Ślepotka ma się gorzej, zaraz po operacji było ok, a teraz nie chce nic jeść:( Jest kroplówkowana

12.06.2017:

Dzisiaj operacja Pusi. Trzymajcie mocno kciuki za kocinkę !!!!


09.06.2017:

Ślepotka zaczęła troszkę jeść, napiła się wody i zrobiłą duże siku:) Oddycha nosem, nie ma w nim wydzielin. Bardzo nie podoba jej się kołnierz, ale musi na razie go nosić dla swojego dobra. Jest bardzo dzielna :)

08.06.2017:

Ślepotka jest już po operacji, która odbyła się w Klinice Weterynaryjnej dr n. wet. Dariusza Niedzielskiego. Operacja udała się:) Został ucięty cały nosek i naszyty "nowy". Dziurki nie powinny zarastać, gdyż są przyszyte. Koteczka będzie dostawać teraz leki przeciwbólowe na poziomie morfiny, następnie dawka będzie redukowana do przeciwbólowych na poziomie tramalu, a potem coraz słabsze. Trzymajcie kciuki, aby ten niewidomy słodziak szybko doszedł do siebie. Wycięty nosek został wysłany do ponownych badań histopatologicznych. Dr potraktował nas troszkę łagodniej niż zapowiadał i wystawił fakturę na 723zł (operacja+badanie histopatologiczne).

Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy wsparli nas finansowo :)

* Natomiast operacja Pusi została przesunięta na przyszły tydzień.

02.06.2017:

Mamy już wyniki histopatologii. Niestety obie mają raka płaskonabłonkowego. Rokowania dobre, dlatego chciałybyśmy im pomóc. Jeżeli usunie się wszystkie ogniska raka to na 99% rak nie powróci. Chcemy je leczyć, chcemy zawalczyć o ich życie. Niestety same ich badania wyniosły prawie 700zł, a jedna operacja to ok 1000zł, czyli w sumie 2700zł plus koszta leków/opieki pooperacyjnej. Bez Waszej pomocy nie damy rady :( Obie operacje umówione na 08 czerwca 2017. Do tego czasu musimy uzbierać pieniądze. Błagamy o wsparcie!


25.05.2017:

Pod nasze skrzydła trafiły dwie koteczki. Trikolorka PUSIA od 8 lat bytowała na terenie pewnej firmy we Wrocławiu. Od roku na jej nosku coś było. Osobę dokarmiającą nie stać było na zabranie kici do weterynarza. Niestety nie pomyślała, aby szukać pomocy wśród fundacji wcześniej, teraz zmiana zdążyła się bardzo uwidocznić i ubytek noska jest spory. Kotka jest w pełni oswojona. Ma ok 10 lat. Jeżeli nie pomożemy tej kotce, to ona umrze w cierpieniach! Kotka zasługuje na życie!

Udało nam się zabrać trikolorkę do weterynarza. Nazwałyśmy ją Pusia. Pierwsze co zostało zrobione to test FIV/FeLV i niestety wyszła białaczka :( Wyniki krwi ma idealne, wszystko w normie, czyli kotka jest w super kondycji. Stanęłyśmy przed dylematem co dalej. Decyzja padła, leczymy! Zostały pobrane zeskrobiny do histopatologii. Czekamy na wyniki (to na 99% rak, tylko jaki, wyniki potwierdzą najprawdopodobniej płaskonabłonkowego i oby, bo będzie go najłatwiej wyleczyć usuwając wszystkie ogniska). Podczas premedykacji oczyszczono też jej ząbki przy okazji.

Razem z Pusią do weta pojechała też druga kotka, która również niestety ma raka (na 99%). To około 12-14 letnia, niewidoma koteczka, którą nazywamy Ślepotka. Miała już kiedyś ucinane uszko, w celu usunięcia raka, jednakże znowu pojawiły się małe strupki oraz na nosku są pierwsze oznaki zainfekowania rakiem. Wyniki krwi też ma dobre. Przy premedykacji również miała wyczyszczone ząbki. Biopsja zrobiona, czekamy na wyniki z histopatologi.

Faktura za same dzisiejsze badania wyszła ponad 700zł. To strasznie duża kwota. Błagamy o o pomoc w pokryciu kosztów badań oraz utrzymania. Niestety zapewne będa wymagać operacji w celu usunięcia wszystkich ognisk raka, więc to dopiero początek wydatków na te kocinki.


Z góry bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie!

Komentarze

 • Renia

  05.06.17
  05.06.17

  Biedactwa oby sie udało :)) mam 5 kociątek do oddania w bardzo dobre rączki i gorące serca :) narazie maja 3 tyg, zapraszam za 3 tyg (karenata7@op.pl Wrocław/Jelcz)

 • Emila

  02.06.17
  02.06.17

  Powodzenia!

Wpłaty - 58

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  13
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  40
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  100
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  100
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę