POMÓŻ NAM POMAGAĆ

wyślij SMSa za 2,46zł brutto (z VAT)
na numer: 72365 o treści: S6555


30.06.2017:

Przepraszamy za drastyczne zdjęcia, ale skoro my na to patrzymy to Wy chyba też dacie radę :( Pusia pojechała do Neovetu na ściągnięcie szwów, jednak Pani Natalii nie spodobały się ranki i zrobiła badanie histopatologiczne (dziękujemy za czujność!). Niestety okazało się, że nadal zostały ogniska rakowe. Pusia musiała mieć drugą operację na cito. Okazało się, ze zaraz ma do Neovetu przyjechać dr Gugała ze Szczecina (operował Mumlika) i zgodził się zoperować kotkę od razu. Tym razem został nosek ucięty z zapasem, aby mieć pewność, że nic z raka nie zostało. Strasznie nam żal koteczki, strasznie, ale to jedyna szansa, aby mogła żyć.Bardzo prosimy o wsparcie w pokryciu kosztów operacji i leków.

19.06.2017:

Ślepotka miała ściągane szwy. Nosek ładnie się goi. Koteczce powoli wraca apetyt. Wszystko idzie w dobrym kierunku :)

14.06.2017:

Pusia dochodzi do siebie po operacji. Śpi w łóżku, ma apetyt i korzysta bezbłędnie z kuwety. Wszystko idzie w dobrym kierunku:)

Niestety Ślepotka ma się gorzej, zaraz po operacji było ok, a teraz nie chce nic jeść:( Jest kroplówkowana

12.06.2017:

Dzisiaj operacja Pusi. Trzymajcie mocno kciuki za kocinkę !!!!


09.06.2017:

Ślepotka zaczęła troszkę jeść, napiła się wody i zrobiłą duże siku:) Oddycha nosem, nie ma w nim wydzielin. Bardzo nie podoba jej się kołnierz, ale musi na razie go nosić dla swojego dobra. Jest bardzo dzielna :)

08.06.2017:

Ślepotka jest już po operacji, która odbyła się w Klinice Weterynaryjnej dr n. wet. Dariusza Niedzielskiego. Operacja udała się:) Został ucięty cały nosek i naszyty "nowy". Dziurki nie powinny zarastać, gdyż są przyszyte. Koteczka będzie dostawać teraz leki przeciwbólowe na poziomie morfiny, następnie dawka będzie redukowana do przeciwbólowych na poziomie tramalu, a potem coraz słabsze. Trzymajcie kciuki, aby ten niewidomy słodziak szybko doszedł do siebie. Wycięty nosek został wysłany do ponownych badań histopatologicznych. Dr potraktował nas troszkę łagodniej niż zapowiadał i wystawił fakturę na 723zł (operacja+badanie histopatologiczne).

Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy wsparli nas finansowo :)

* Natomiast operacja Pusi została przesunięta na przyszły tydzień.

02.06.2017:

Mamy już wyniki histopatologii. Niestety obie mają raka płaskonabłonkowego. Rokowania dobre, dlatego chciałybyśmy im pomóc. Jeżeli usunie się wszystkie ogniska raka to na 99% rak nie powróci. Chcemy je leczyć, chcemy zawalczyć o ich życie. Niestety same ich badania wyniosły prawie 700zł, a jedna operacja to ok 1000zł, czyli w sumie 2700zł plus koszta leków/opieki pooperacyjnej. Bez Waszej pomocy nie damy rady :( Obie operacje umówione na 08 czerwca 2017. Do tego czasu musimy uzbierać pieniądze. Błagamy o wsparcie!


25.05.2017:

Pod nasze skrzydła trafiły dwie koteczki. Trikolorka PUSIA od 8 lat bytowała na terenie pewnej firmy we Wrocławiu. Od roku na jej nosku coś było. Osobę dokarmiającą nie stać było na zabranie kici do weterynarza. Niestety nie pomyślała, aby szukać pomocy wśród fundacji wcześniej, teraz zmiana zdążyła się bardzo uwidocznić i ubytek noska jest spory. Kotka jest w pełni oswojona. Ma ok 10 lat. Jeżeli nie pomożemy tej kotce, to ona umrze w cierpieniach! Kotka zasługuje na życie!

Udało nam się zabrać trikolorkę do weterynarza. Nazwałyśmy ją Pusia. Pierwsze co zostało zrobione to test FIV/FeLV i niestety wyszła białaczka :( Wyniki krwi ma idealne, wszystko w normie, czyli kotka jest w super kondycji. Stanęłyśmy przed dylematem co dalej. Decyzja padła, leczymy! Zostały pobrane zeskrobiny do histopatologii. Czekamy na wyniki (to na 99% rak, tylko jaki, wyniki potwierdzą najprawdopodobniej płaskonabłonkowego i oby, bo będzie go najłatwiej wyleczyć usuwając wszystkie ogniska). Podczas premedykacji oczyszczono też jej ząbki przy okazji.

Razem z Pusią do weta pojechała też druga kotka, która również niestety ma raka (na 99%). To około 12-14 letnia, niewidoma koteczka, którą nazywamy Ślepotka. Miała już kiedyś ucinane uszko, w celu usunięcia raka, jednakże znowu pojawiły się małe strupki oraz na nosku są pierwsze oznaki zainfekowania rakiem. Wyniki krwi też ma dobre. Przy premedykacji również miała wyczyszczone ząbki. Biopsja zrobiona, czekamy na wyniki z histopatologi.

Faktura za same dzisiejsze badania wyszła ponad 700zł. To strasznie duża kwota. Błagamy o o pomoc w pokryciu kosztów badań oraz utrzymania. Niestety zapewne będa wymagać operacji w celu usunięcia wszystkich ognisk raka, więc to dopiero początek wydatków na te kocinki.


Z góry bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie!

Komentarze

 • PuszystaŁapka - awatar

  PuszystaŁapka

  01.07.17
  01.07.17

  Przesyłamy dużo pozytywnej energii <3 Wierzymy, że będzie wszystko dobrze. Trzymamy za Was kciuki kociaki. Dziękujemy tym, którzy niosą pomoc.

 • anna - awatar

  anna

  01.07.17
  01.07.17

  Trzymam kciuki za kociaczki, oby wszystko się udało wyleczyć!

 • Renia - awatar

  Renia

  28.06.17
  28.06.17

  Dzien dobry, ja od kociątek tych do oddania w dobre ręce i gorące serca -zablokował mi sie tamten podany e-mail -zapraszam na ten: karenata@op.pl Renia Wrocław/Jelcz Laskowice

 • Renia - awatar

  Renia

  05.06.17
  05.06.17

  Biedactwa oby sie udało :)) mam 5 kociątek do oddania w bardzo dobre rączki i gorące serca :) narazie maja 3 tyg, zapraszam za 3 tyg (karenata7@op.pl Wrocław/Jelcz)

 • Emila - awatar

  Emila

  02.06.17
  02.06.17

  Powodzenia!

Wpłaty - 66

Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Hania - awatar
50
Hania
PuszystaŁapka - awatar
30
PuszystaŁapka
anna - awatar
10
anna
Natalia Kn - awatar
20
Natalia Kn
Magdalena F-k - awatar
10
Magdalena F-k
Renia - awatar
1
Renia
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.