Kot Nobel bardzo chce żyć!

Zbiórka

Nobel - kot, który bardzo chce żyć

Wszystko zaczęło się niewinnie i nagle, czyli pewnie jak w większości ciężkich przypadków...

Nobelek to kot, który jeszcze chwilę temu był radosnym zwierzakiem. Dziś walczy o życie. Nobel ma fantastyczny dom i swoich własnych "człowieków", którzy walczą o niego z całych sił.

Walka ta jest jednak bardzo kosztowna.

Photo

Walka o zdrowie ukochanego kocurka

Walczymy o naszego kota już ponad 2 tygodnie i w tym czasie zmierzyliśmy się z ostrym zapaleniem pęcherza moczowego połączonym z ostrą niewydolnością nerek (początkowo mocznik i kreatynina były 11 razy powyżej normy i szanse na ratunek były wątpliwe). Wielkim wysiłkiem naszym i lekarzy doszliśmy do momentu, że już wszystko zmierzało ku lepszemu i odpowiednie wyniki krwi bardzo zbliżyły się do normy, wtedy właśnie kot nagle bardzo osłabł.

Okazało się że Nobelek ma jeszcze inny bardzo poważny problem - silną anemię. W ciągu tygodnia stracił połowę krwinek czerwonych i potrzebne jest przetoczenie krwi, podawanie leków sterydowych oraz dalsze badania.

Photo

Stoimy pod ścianą, ale nie chcemy się poddawać

Bardzo mocno wierzymy w to, że Nobel będzie zdrowy, niestety nie posiadamy już funduszy, gdyż koszt leczenia kotka jak dotychczas wyniósł już ponad 2000 zł i stanęliśmy przed dylematem, czy dalej ratować kota, czy zapewnić byt rodzinie. Nie wyobrażany sobie jednak, by nie walczyć o Nobla, który jest częścią naszej rodziny. Chcemy dalej walczyć o życie kota i dlatego zgłaszamy się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc Noblowi. Lekarze twierdzą, że kotkowi trzeba i można pomóć, bo ma duże szanse na wyleczenie, jest młody i dzielnie walczy o życie.

Kot wczoraj nie chciał na nas nawet patrzeć i ruszyć się, a każde dotknięcie sprawiało mu ból, lekarze mówili, że to może być jego ostatnia noc, ale dziś rano - jak się obudziliśmy - kotek siedział obok naszego łóżka i wpatrywał się w nas. Nie miał sił, aby wskoczyć, ale widać było, że chce żyć.

Dysponujemy wszystkimi rachunkami, które do tej pory zapłaciliśmy. Nie prosimy o pomoc dla nas, lecz dla naszego kota. Dzięki uprzejmości DT Kocia Łapka ta zbiórka mogła powstać. Jest ona w pełnił kontrolowana przez fundację - pieniądze, które uda się zebrać będą w całości przekazane na pokrycie kosztów dalszego leczenia Nobla.

Prosimy Was w imieniu naszym i Nobelka o pomoc - dajmy kocurkowi szansę!

Photo

Aktualności

 • Kocia Łapka

  Podsumowanie zbiórki!

  02.02.16
  02.02.16

  Kilka tygodni temu organizowaliśmy zbiórkę finansową na pomoc chorego kota Nobla, którego Opiekunowie znaleźli się pod ścianą w związku z ogromnymi kosztami leczenia kocurka. Niestety mimo ogromnego zaangażowania i walki lekarzy oraz Opiekunów, nie udało się mu pomóc. Kocurek odszedł na nowotwór nerek :( Zbiórka na Nobelka spotkała się z ogromnym odzewem i w ciągu doby udało się zebrać 3650,83 zł (po odjęciu przez portal prowizji operatora i kosztów promocji). Otrzymaliśmy łącznie 5 faktur na kwoty: 903 zł, 546 zł, 1104 zł, 57,90 zł i 402 zł, co daje sumę: 2418,90 zł. Oznacza to, że zostaje ze zbiórki kwota: 1231,93 zł. Opiekunowie Nobla zdecydowali przekazać pozostała kwotę na wsparcie podopiecznych Kociej Łapki. Za ten gest bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że osoby, które poparły tę zbiórkę nie mają nic przeciwko tej decyzji?! Jednocześnie chcielibyśmy wyrazić swój ogromny żal z powodu Nobelka - jest nam bardzo przykro, ponieważ szczerze kibicowaliśmy mu w tej walce. :(

  Photo

Komentarze

 • rafal

  10.01.16
  10.01.16

  Go for it Nobel, you can do it!!!

 • Kociolubni

  09.01.16
  09.01.16

  Razem z naszymi Ruskami trzymamy mocno kciuki za Nobelka :*

  • Kocia Łapka

   Kocia Łapka - Organizator zbiórki

   09.01.16
   09.01.16

   Dziękujemy w imieniu Nobla i jego Opiekunów! :)

 • Ladymonroe

  09.01.16
  09.01.16

  Nobel masz walczyć!

  • Kocia Łapka

   Kocia Łapka - Organizator zbiórki

   09.01.16
   09.01.16

   Walczy! :)

 • Anula

  09.01.16
  09.01.16

  Trzymajcie się. Napwno Wam się uda. Jest to możliwe, wiem, bo 2 lata temu zakończyłam prawie dwuletnią chemioterapię ze swoją, dzisiaj już 12 letnią kocią, czuje się świetnie, a przechodziłyśmy dramatyczne chwile. Pozdrawiam cieplutko i trzymam kciuki.

  • Kocia Łapka

   Kocia Łapka - Organizator zbiórki

   09.01.16
   09.01.16

   Dziękujemy w imieniu Nobla i jego Opiekunów! :) Mizianki dla koteczki!

 • Weronika

  09.01.16
  09.01.16

  Grosz do grosza. Ja i moje 3 pary kocich łapek trzymamy mocno kciuki za Nobelka.

Wpłaty - 139

 • Avatar Karolina
  10
  Karolina
 • Avatar Natalia
  7
  Natalia
 • Avatar Daria
  100
  Daria
 • Avatar Renata
  25
  Renata
 • Avatar Joanna
  10
  Joanna
 • Avatar teresa
  30
  teresa
 • Avatar Justyna
  50
  Justyna
 • Avatar rafal
  50
  rafal
 • Avatar Przemysław
  25
  Przemysław
 • Avatar Eliza
  30
  Eliza

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę