Klaudia Gostkowska - awatar

Klaudia Gostkowska

Organizator zbiórki

Cześć, jestem Klaudia.

Mam 24 lata. Zbieram pieniądze na leczenie kręgosłupa. Mam skoliozę idiopatyczną, bardzo duży kąt skrzywienia, który wynosi 50st w odcinku piersiowym i 35 st. w odcinku lędzwiowym. W kręgach lekarskich byłabym już dawno skierowana na operację kręgosłupa, albo zdziwiono by się, że jeszcze nie jeżdżę na wózku inwalidzkim.

Tym czasem ja aktywnie spędzam swój czas, dużo pracując w terenie, wychodząc na świeże powietrze. Lubię bardzo naturę i chodzenie po lesie, lubię kopać piłkę i pływać. Dzielnie pracuję też w przedszkolu wolnościowym, gdzie spędzam czas z przecudownymi dzieciakami, razem z nimi poznając świat i ucząc się empatii i wrażliwości.

Chciałabym bardzo wrócić do pełnej sprawności fizycznej. Wiele ludzi uważa, że to niemożliwe, że mój kręgosłup jest w tym momencie na tyle uszkodzony, że nie da się nic z tym zrobić. Że nie da się mnie wyleczyć. Ja się z tym nie zgadzam. Przez jakiś czas dużo medytowałam, uprawiałam jogę i zauważyłam widoczne ogromne poprawy w stanie mojego kręgosłupa. Jak nigdy, mięśnie zaczynały się rozluzniać, a kręgosłup prostować. Nie mogłam sama w to uwierzyć, ale to się działo. Jakość mojego życia nieporównywalnie wzrosła.

Zrozumiałam, że moje ciało może się uleczyć jeśli tylko będzie poddane odpowiedniej terapii, oraz jeśli będę je traktować z miłością i szacunkiem. 

Wiem, że to jest możliwe, ale wymaga to też środków. Nakładu finansowego, który pozwoli mi uczestniczyć w terapiach i zajęciach, które bardzo dobrze wpływają na mój kręgosłup. Z tego, co zaobserwowałam, bardzo dobrze wpływają na niego masaże, ćwiczenia oddechowe, kontakt improwizacja. Chciałabym też spróbować terapii kręgarskiej "Nowe Kręgarstwo Metodą 3x3". 

Najbardziej kosztowna jest ostatnia opcja, ponieważ jedna wizyta u Kręgarza, który przyjmuje we Wrocławiu (prawie na drugim końcu Polski) kosztuje 350zł. Nie są to małe pieniądze.

Bardzo dużo w swoim życiu wycierpiałam. Właściwie moje całe życie, a przynajmniej jego większość toczyły się wokół kręgosłupa. Naprawdę mam za sobą wiele nieudanych, bolesnych i trudnych prób leczenia wręcz eksperymentalnego, które były bardzo krzywdzące dla mojego ciała. Chciałabym już zakończyć ten trudny okres i wrócić do zdrowia.

To zdjęcia w wieku ok. 15 lat, gdy nosiłam gorset ortopedyczny. Pierwsze zdjęcie przedstawia w jaki sposób ściąga się odlew. Na drugim i trzecim zdjęciu widzicie jak wygląda taki oto gorset, który według zaleceń lekarzy nosić musiałam całą dobę przez 3 lata bez przerwy.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wpłaty i udostępnienia.

Wrzucam też kilka moich prywatnych zdjęć, abyście mogli mnie trochę poznać :)

Zdjęcie z teatru improwizowanego, występ w klubogalerii Bunkier:

Ja z moją wspaniałą Mamą, która przez całe moje dzieciństwo i okres dorastania jezdziła ze mną po sanatoriach i lekarzach po całej Polsce:

Na starcie Zawodów Autostopowych do Zadaru w Chorwacji z moją wspaniałą Przyjaciółką Sylwią. (dotarłyśmy ostatnie :) Ale dotaryśmy)

No i ostatnie zdjęcie, moje zdjęcie z obecnej pracy, z którego wycięłam dzieciaczki. Tak wygląda mój typowy dzień w pracy:

Poniżej, dla osób zainteresowanych zamieszczam linki na temat terapii, z której chciałabym skorzystać:

http://nowoczesnekregarstwo.pl/skoliozy/

Jak zadbać o sprawność i zdrowie swojego kręgosłupa - Grzegorz Jabłoński:
https://www.youtube.com/watch?v=WvHeezaGvMA


Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie wsparcie i życzę dużo ciepła i ZDROWIA :)

Klaudia

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Klaudia Gostkowska - awatar

  Klaudia Gostkowska

  10.03.19
  10.03.19

  Cześć Kochani. Cieszę się, że zbiórka ruszyła z takim impetem. Nie spodziewałam się, że tak szybko zacznie się zbierać kwota. Dziękuję Wam bardzo za Wasze wpłaty. Proszę, udostępniajcie dalej i dzielcie się informacją! Dziękuję, Klaudia

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.02.19
  04.02.19

  :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.02.19
  01.02.19

  Wracaj do zdrowia :)

Klaudia Gostkowska - awatar

Klaudia Gostkowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 27

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Angelika Gostkowska - awatar
150
Angelika Gostkowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
330
Anonimowy Darczyńca
Daniel Adamczak - awatar
20
Daniel Adamczak
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
150
Anonimowy Darczyńca
Wiktoria Schab - awatar
10
Wiktoria Schab
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij