Klaudia Gostkowska - awatar

Klaudia Gostkowska

Organizator zbiórki

Cześć, mam na imię Klaudia.

Co o mnie? Dużo robię, śpiewam, gram na flecie, łażę po drzewach, prowadzę quizy, opiekuję się dzieciakami w jurcie stojącej w lesie. Czasem śpiewam piosenki krowom albo biegam po bagnach na boso w zimę. Lat mam 24 czyli całkiem wporzo i fajnie.

W przeszłości sporo podróżowałam stopem, grałam w teatrze, byłam ratownikiem, charakteryzatorką i robiłam tysiąc różnych innych fantastycznych rzeczy. Zawsze wszędzie było mnie pełno, uwielbiałam się ruszać i działać.

Wszystko zajebiście, tylko, że...

W wieku 7 lat wykryto u mnie skoliozę idiopatyczną, czyli boczne skrzywienie kręgosłupa.

Skolioza to skrzywienie kręgosłupa, które (w moim przypadku) wynika z przesunięcia jednego z górnych kręgów kręgosłupa. Gdy taki krąg się przesunie, przekręca się miednica i jedno biodro jest bardziej do przodu a drugie do tyłu. Jeśli już to sobie zwizualizowałeś/aś to widzisz już zapewne jak pośrodku powstaje skrzywienie kręgosłupa, który się skręca.

Tak właśnie wydarzyło się u mnie.

Lekarze, u których byłam w dzieciństwie, nie zdiagnozowali przesunięcia kręgu, bo w ogóle nie znali się na skoliozach i nie wiedzieli jakie są przyczyny ich powstawania. Medycznie jest to określone jako skolioza idiopatyczna - czyli nieznanego pochodzenia. No niezle, wzięła i z nikąd się pojawiła i jest, ciekawe. No, ale skoro kręgosłup jest krzywy a powinien być prosty no to wezmy go wyprostujmy. Logiczne nie?

Jak powiedzieli tak też zrobili.

W wieku 10 lat trafiłam do lekarza ortopedy. Lekarz stwiedził, że muszę zacząć nosić gorset typu cheneau. Jest to plastikowy gorset, który nosi się przez całą dobę (max 1 godz. przerwy wg zaleceń lekarza). Wiecie, że niby to ma mój kręgosłup ustawić z powrotem w odpowiedniej pozycji.  Oczywiście terapia ta jest zupełnie nieefektywna, bo w żaden sposób nie wpływa na przyczynę powstawania skrzywienia. Co więcej jest ona wyjątkowo krzywdząca dla ciała, ponieważ osłabia mięśnie, zaburza przepływ energii w ciele, okalecza ciało, ogranicza ruchomość w kręgosłupie. Gorset taki nosiłam przez 7 lat (3 lata całą dobę, 4 lata tylko na noc)

Po 7 latach cierpienia, cudem wymigałam się od operacji, w której lekarz chciał wstawić mi metalowe szprychy usztywniające kręgosłup. Wkurzyłam się na wszechobecną głupotę i niedouczenie panujące w służbie zdrowia i wyrzuciłam ten gorset do śmieci.

W tym momencie skrzywienie mojego kręgosłupa to ponad 50st. w odcinku piersiowym i 35st. w odcinku lędźwiowym. Dodatkowe dolegliwości z jakimi się zmagam (które są powikłaniami skoliozy) to brak czucia w różnych częściach ciała, codzienne bóle kręgosłupa, problemy z oddychaniem (ponieważ kręgosłup uciska jedno płuco), a wobec tego również zmęczenie (z braku tlenu), bardzo szybkie męczenie się. Potrzebuję się położyć na pół godziny co kilka godzin, żeby odpocząć, zregenerować się, rozluźnić i na nowo ustawić ciało.

No już wkurza mnie to po prostu, ciężko się tak żyje. Ale słuchajcie, nie wszystko stracone. Są na tym świecie jeszcze mądrzy ludzie, którzy dociekają, chcą wiedzieć więcej i ROZUMIEĆ. I ci ludzie wymyślili właśnie, że przecież musi być jakaś przyczyna tych skolioz powstawania. Albo po prostu rozkminiali kręgosłup i przy okazji się dowiedzieli. Nie wiem jak to było. Wracając do tematu. Oni wiedzą jak taką skoliozę można wyleczyć.

Pan Grzegorz Jabłoński stworzył specjalną terapię która nazywa się Nowoczesne Kręgarstwo Metodą 3x3. Ponieważ nie jestem specjalistą z tego tematu zainteresowanych odsyłam do źródeł:

http://nowoczesnekregarstwo.pl/skoliozy/

Jak zadbać o sprawność i zdrowie swojego kręgosłupa - Grzegorz Jabłoński:
https://www.youtube.com/watch?v=WvHeezaGvMA

No i okazuje się, że ja mogę się wyleczyć z tego i to w jakiś sensowny sposób a nie poprzez drastyczne zabiegi na swoim ciele. Dlatego też stwierdziłam - super, bierę to!

No a potem zobaczyłam cenę i tu zaczęły się schody...

Jedna wizyta u kręgarza kosztuje 350zł. Koszt dojazdu na miejsce terapii to ok. 50zł w dwie strony. Aby wrócić do sprawności fizycznej będę musiała odbyć od 10 do kilkunastu sesji. 

4 stówy za jedną wizytę. Grubo. To co by tu zrobić, czasu już nie chcę dłużej trwonić na boleści, ciało się zmienia, niedługo już takie gibkie nie będzie a hajsu nie ma skąd. No to wiem, założę zbiórkę! I powysyłam wszystkim w kosmos i świat niech leci i się rozbiega i niech zbiera plony od każdej wspaniałej istoty, która wesprzeć mnie zechce. I tak dotarła do Ciebie. Ciekawe jaką drogę pokonała. Pewnie długą i krętą albo śmieszną. Ale pokonała i jest! Więc chwała jej za to, że teraz możesz to przeczytać i stwierdzić, czy chcesz się dorzucić czy nie. Jeśli chcesz to poniżej masz przyciski do tego.

A jak nie chcesz to zawsze możesz udostępnić, żeby nie zatrzymywać jej, niech leci dalej! Juhuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!

Wybierz kwotę

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.02.19
  04.02.19

  :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.02.19
  01.02.19

  Wracaj do zdrowia :)

Klaudia Gostkowska - awatar

Klaudia Gostkowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 19

Wiktoria Schab - awatar
10
Wiktoria Schab
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij