Zbiórka Zbiórka dla Kiwi - zdjęcie główne

Zbiórka dla Kiwi

1 706 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 47 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Iga Strózik - awatar

Iga Strózik

Organizator zbiórki

Hej,

jesteśmy Iga i Kinga, a piszemy do Was w imieniu Kiwi. Kwi jest przecudnym buldogiem francuskim (bez żadnego rodowodu, to część jej historii), która została odebrana z pseudohodowli. 

Kiwi ma dwa lata, a przeszła więcej niż psiaki w dwadzieścia. Rodziła przynajmniej cztery razy (to oznacza, że pierwsze szczeniaki miała kiedy sama była szczeniakiem). Jej zdrowie zostało doprowadzone do strasznego stanu. Trafiła do nas z ogromnymi "kalafiorami" wystającymi z uszu. Nikt nie był pewien czy w ogóle słyszy, bo kanały słuchowe były pokryte wszystkim, co z tych uszu wychodziło. 

Jedni weterynarze mówili, że wytniemy z kanałem słuchowym, inni, że z małżowiną uszną. Nasz weterynarz po cytologiach i innych skrupulatnych badaniach i odkryciu, że to szalenie zaniedbana reakcja alergiczna, postanowił spróbować sterydów. 

Jesteśmy na leczeniu sterydowym ponad miesiąc. Kwota wydana na leki wyniosła już ponad 3 tysiące, a dużo jeszcze przed nami. Sterydy wspomagają dobre zmiany w uszach, stan poprawił się już bardzo. Wkrótce może odkryjemy kanały słuchowe :) Niestety od długiej i agresywnej terapii, która bardzo obniżyła odporność, Kiwi zdążyła złapać już infekcję bakteryjną i być jednocześnie na sterydach i antybiotykach. Innym efektem ubocznym jest schodzenie skóry. Kiwi schodzi skóra z uszu, głowy, łapki. Skóra jest smarowana, dawka sterydów nieco zmniejszona. Kiwi sika cały czas od sterydów, dostaje elektrolity,  a mieszkanie wyłożone jest matami do sikania. 

Już w tej chwili wiemy, że sterylizacja, której podejmiemy się po zakończeniu leczenia sterydowego będzie drogą i skomplikowaną operacją. Będzie musiała mieć plastykę na zrosty mięśni, które powstały po wielokrotnych cesarskich cięciach (dodamy, że Kiwi ma tylko dwa lata, a były znalezione co najmniej cztery szwy). Psy po takich nadużyciach często mają macice przylepione do jelit. Do jej operacji przyjedzie dodatkowy chirurg i będzie to koszt ponad tysiąca złotych. 

Kiedy do nas trafiła nie można było jej pogłaskać, złapać, ani nie daj Boże dotknąć pupy. W tej chwili cieszy się na nasz widok, na spacer, na łóżku kładzie się na plecach, brzuchem do góry  i jasno mówi, kiedy chce więcej pieszczot :) Warto pomóc takiej miłości! 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Iga Strózik - awatar

  Iga Strózik

  02.10.2019
  02.10.2019

  Cześć!
  Znowu odzywamy się w trzyosobowym zespole zaczynając od ogromnych podziękowań! Większość z Was jest w naszym gronie znajomych, bliskich czy rodziny- odezwijcie się :) Mamy wiele anonimowych wpłat, a chcielibyśmy podziękować i wyściskać, odezwijcie się :)
  Kolejne wiadomości na temat Kiwi, bo chociaż Wasza pomoc była ogromna zbiórka dalej trwa, bo kwota zebrana na razie pokrywa tylko koszt ostatniej operacji.
  Jesteśmy po sterylizacji i plastyce brzucha. Kiwi przeszła całość dobrze. Nie zrobiono nic z jej uszami w trakcie operacji, ponieważ jej brzuch był w bardzo złym stanie i była już za długo pod narkozą, żeby kontynuować z uszami.
  Rany się już zamknęły na brzuchu, uszy dalej są traktowane sterydami dwa razy dziennie. Niestety Kiwi skóra schodzi już bardzo intensywnie na całym ciele i dotychczasowe leki nie pomagają. Do tego w ciągu tygodnia już trzy razy wymiotowała krwią. Robimy badania, ale wyniki na razie nie dają żadnych odpowiedzi.
  Wciąż Was potrzebujemy.

  Zdjęcie aktualizacji 37 921

1 706 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 47 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Iga Strózik - awatar

Iga Strózik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 47

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Angelika - awatar
Angelika
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ola95 - awatar
Ola95
50
halus - awatar
halus
50
MaliQ - awatar
MaliQ
20
Paweł - awatar
Paweł
20
Agnieszka Białek - awatar
Agnieszka Białek
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij