Zbiórka Pomoc Lagunie - zdjęcie główne

Pomoc Lagunie

510 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Naruszewicz - awatar

Karolina Naruszewicz

Organizator zbiórki

Historia pewnej klaczy

Poniżej pokrótce przedstawię Wam historię pewnej klaczy, wyhodowanej w jednej ze znanych polskich stadnin, która przez dwa sezony uczestniczyła w wyścigach konnych reprezentując jej barwy.

Imię klaczy nie jest prawdziwe. Celowo je zmieniłam, jak również celowo nie podaję nazwy hodowcy i właściciela. Nie mogę podać tych danych, by nie być posądzona o szykanowanie.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc Lagunie

Laguna - klacz cudem uratowana przedz rzeźnią!

Na początku lutego dowiedziałam się, że właściciel pewnej stadniny (określę ją jako SK), w której przez pewien czas pracowałam, zaczął sprzedawać konie firmie zajmującej się skupem zwierząt rzeźnych. Pierwsze informacje na temat planowanego wywozu koni w tym celu dotarły do mnie pod koniec 2015 roku. Pojechałyśmy wówczas z moją koleżanką do SK celem uratowania przed śmiercią chociaż dwóch koni. Marcie udało się wykupić jedną klacz mi niestety nie, bo właściciel SK postanowił zachować klacz, którą chciałam kupić i wcielić ją do stada matek. To była właśnie Laguna. Znałam tą klacz doskonale, jeździłam na niej i bardzo mi zależało, żeby dać jej szczęśliwe życie. Właściciel stadniny obiecał mi, że w przypadku kiedy zapadnie decyzja o sprzedaży klaczy, zostanę o tym powiadomiona.

Po 5 miesiącach dowiedziałam się, że Laguna oraz 6 innych klaczy (zdrowe, łagodne klacze 3-4 letnie) zostały sprzedane handlarzowi w wiadomym celu. Próbowałam wielokrotnie skontaktować się z właścicielem stadniny - panem X, żeby zapytać, czy jest jakaś szansa na odzyskanie Laguny, ale on nie odbierał ode mnie telefonów i odrzucał moje połączenia. Kiedy wreszcie odebrał, usłyszałam tylko, że „nie ma czasu na pierdoły i nie rozumie po co mi taki koń”.

Postanowiłam z przyjaciółmi odnaleźć Lagunę. Pojechaliśmy do Skaryszewa na wielki koński targ. Spędziliśmy tam całą noc, gdzie zaglądaliśmy w każdy nadjeżdżający transport, pytaliśmy ludzi, ale niestety Laguny tam nie było.

Zaczęłam tracić nadzieję... Ale była jeszcze jedna, ostatnia szansa. Po wielkich trudach dotarliśmy w końcu do handlarza, który kupił Lagunę razem z 6 innymi klaczami z SK.
Te 6 klaczy zostało niestety ubitych w rzeźni, ale Laguna nadal żyła. I była u niego! Z jakiś przyczyn nie sprzedał je wtedy na rzeź. Kiedy zobaczyliśmy Lagunę wszyscy płakaliśmy.
To był CUD !!! Ale jak widać, cuda się zdarzają!

Byliśmy prze-szczęśliwi, że Laguna żyje! Koń niestety nie był w dobrej kondycji. Był skrajnie wychudzony, miał wszy, wyłysienia na skórze i dużą bliznę na stawie skokowym świadczącą o jakimś poważnym urazie. Jestem pewna, że urazu tego Laguna doznała jeszcze w stadninie bo widać, że nie jest to „świeża sprawa”. Nie sądzę też, żeby do takiego stanu doprowadził ją sam handlarz i myślę, że musiała już źle wyglądać przebywając w stadninie. Nie upłynęło przecież dużo czasu od chwili jej sprzedaży. Udało mi się dowiedzieć, że właściciel stadniny przekonywał skupującego konie, że ma do sprzedaży konie rzeźne, jednak zaskoczenie handlarza było ogromne, kiedy te „rzeźne” konie zobaczył. Młode, ładne, zdrowe konie wierzchowe. Szok. Właściciel firmy skupującej konie okazał więcej empatii i szacunku do nas niż właściciel SK. Był poruszony całą historią i powiedział, że nigdy nie spotkał ludzi, którzy z takim zapałem, wiarą i zaangażowaniem szukały konia, chcąc uratować go przed rzeźnią.

Chcielibyśmy bardzo wykupić Lagunę. Wpłaciliśmy połowę kwoty, dzięki czemu pozwolono nam ją zabrać w bezpieczne miejsce. Resztę w wysokości 3.000 zł musimy dopłacić do końca marca. Wtedy Laguna będzie nasza i dostaniemy jej paszport. Klacz potrzebuje też opieki weterynaryjnej, suplementów, a być może leczenia stawu skokowego, bo widać kulawiznę. Pierwsza wizyta lekarza weterynarii już się odbyła. Klacz odrobaczono, zastosowano środki przeciw pasożytom zewnętrznym, ale na diagnozę stawu trzeba poczekać aż zejdzie opuchlizna. Pokryliśmy koszty tej wizyty, jak również te związane z transportem i miesięcznym utrzymaniem.

Mimo wielkich chęci i zaangażowania mojego i moich przyjaciół, mamy niestety ograniczony budżet. Nie jestem w stanie uzbierać całej sumy, żeby dopłacić za konia. Potrzebne są też fundusze na opiekę weterynaryjną, specjalistyczne pasze i suplementy.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc Lagunie

Mamy czas tylko do końca marca!

Zwracam się więc z serdeczną prośbą o finansowe wsparcie do wszystkich, którzy będą mogli nam pomóc. Liczy się każdy grosz, każda złotówka. Nigdy nikogo nie prosiłam o żadną pomoc finansową i nie ukrywam, że jest mi trochę niezręcznie o taką prosić. Ale cel jest szczytny, dlatego wstyd chowam głęboko … Wstydzić powinien się właściciel stadniny koni pan X, że sprzedaje młode, zdrowe i grzeczne konie firmom skupującym zwierzęta rzeźne, zamiast je sprzedać komuś, kto marzy o własnym wierzchowcu.

Niestety mamy czas do końca marca br. na zebranie brakującej kwoty, aby Laguna w 100 % była Nasza.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc Lagunie

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Karolina Naruszewicz - awatar

  Laguna

  25.03.16
  25.03.16

  Wszelkie informacje na temat Laguny można śledzić na bieżąco na naszej stron - wydarzeniu na Facebooku https://www.facebook.com/events/514452848716150/ Dziękujemy bardzo za pomoc. Karolina N.

Komentarze


 • Kovi - awatar

  Kovi

  25.03.16
  25.03.16

  pomagamy kochani :)

510 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Naruszewicz - awatar

Karolina Naruszewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 5

Ania - awatar
Ania
10
Malgorzata - awatar
Malgorzata
150
Joanna - awatar
Joanna
200
Kovi - awatar
Kovi
50
Karolina - awatar
Karolina
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij