Zbiórka Łazienka dla Joli - zdjęcie główne

Łazienka dla Joli

1 120 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewelina Płaszowska - awatar

Ewelina Płaszowska

Organizator zbiórki

Witajcie,

Mam na imię Ewelina i jestem córką Joli, która po operacji guza mózgu ma niedowład prawej strony ciała oraz afazję. Ze względu na stan zdrowia Mama musiała zamieszkać na parterze domu w salonie, który jest połączony z otwartą kuchnią. Niestety na tym poziomie nie ma łazienki. Mycie Mamy odbywa się tylko za pomocą gąbki i wiadra z wodą... 

Zbiórkę utworzyłam w celu pozyskania wsparcia finansowego do przeprowadzenia remontu. Chciałabym z salonu wydzielić dla Mamy łazienkę oraz pokój oddzielony od kuchni. 

Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc dla Jolanty Płaszowskiej (lat 59), która w ciągu 5 lat przeszła 3 operacje: guza macicy (2015), guza mózgu (2017) oraz usunięcie niedrożności jelita (2019). 

Każda diagnoza lekarzy była dla Niej bardzo ciężka, ale najgorszym momentem był czerwiec 2018 roku kiedy to nagle zmarł Jej ukochany Mąż Jan... 

Ale Jola mimo wszystkich złych chwil, które spotkały Ją w ciągu ostatnich kilku lat stara się być silną kobietą i z całego serca pragnie wrócić do zdrowia.

Operacja usunięcia macicy wraz z 12cm guzem spowodowała utworzenie się zrostów, które doprowadziły do niedrożności jelita grubego czego konsekwencją była operacja we wrześniu 2019 roku. Operacje te na szczęście przebiegły bez poważniejszych powikłań. 

Niestety najtragiczniejszą w skutkach była diagnoza postawiona przez lekarza w lutym 2017 roku:

NOWOTWÓR MÓZGU

Objawy nie wskazywały na tak poważne rozpoznanie. Lekarze nie dowierzali,że przy guzie o średnicy 5cm jedynym objawem był ból głowy. Bóle pojawiały się od dłuższego czasu, ale nikt nie spodziewał się jakie mają podłoże – przecież każdego z nas boli głowa. Kiedy tabletki przeciwbólowe nie uśmierzały bólu Jola zrobiła tomografię głowy, która niestety wykazała guza mózgu. 

Wtedy była jeszcze nadzieja, że może uda się go zwalczyć innymi metodami niż operacyjna, która jest tak niebezpieczna dla życia i zdrowia. 

Kilka dni po tomografii odbyła się wizyta u lekarza podczas której okazało się, że niestety guz jest zlokalizowany w trudno dostępnym miejscu i jest zbyt rozległy, aby można było go usunąć inną metodą niż operacyjną. Ponadto operacja musiała odbyć się jak najszybciej, gdyż przez guz przechodziła tętnica i szanse na życie z nim będą niewielkie. 

Jolanie miała innego wyjścia i w marcu 2017 roku zgłosiła się do szpitala. Operacja na mózgu okazała się jednak skomplikowanym „zabiegiem”trwającym 8 godzin po którym lekarze nie byli pewni czy przeżyje pierwszą dobę. Na szczęście po kilku dniach spędzonych na OIOMie stan Joli zaczął się poprawiać i powróciła „do żywych”.

Niestety trudna lokalizacja guza spowodowała konieczność naruszenia zdrowej tkanki następstwem czego jest niedowład prawej strony ciała oraz afazja (utrata zdolności mowy).

Jola korzysta z wózka inwalidzkiego, nie jest w stanie sama się poruszać. Jest uzależniona od drugiej osoby. 

Dlatego jeszcze raz zwracamy się z wielką prośbą o wsparcie Joli, za co z góry serdecznie dziękujemy. 

Warto pomagać! 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 120 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewelina Płaszowska - awatar

Ewelina Płaszowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 10

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Bieżanowianka - awatar
Bieżanowianka
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Sylwia sg - awatar
Sylwia sg
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Rabarbar - awatar
Rabarbar
20
Irena Czuż-Pieňkos - awatar
Irena Czuż-Pieňkos
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Sylwia - awatar
Sylwia
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij