Zbiórka Wydatki na leczenie w 2020 r. - miniaturka zdjęcia

Wydatki na leczenie w 2020 r. Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Wydatki na leczenie w 2020 r. - zdjęcie główne

Wydatki na leczenie w 2020 r.

3 485 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 64 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Dominika Ziemińska - awatar

Dominika Ziemińska

Organizator zbiórki

Proszę, pomóż mi - wesprzyj moją zbiórkę choćby najmniejszą kwotą lub udostępnij ją wśród znajomych, powiedz im kim jestem, opowiedz o mojej chorobie i problemach. Dziękuję.


Wielu z Was zna już moją historię, niektórzy być może jej nie rozumieją lub mają dość, jednak ja się nadal borykam z kłopotami. Wstyd mi znowu prosić. Jednak wiedzcie, że uruchamiam wszelkie sposoby, by odmienić swój los.


Mam na imię Dominika. Własnie skończyłam 35 lat. Od trzech lat choruję na wielonarządową boreliozę, której leczenie nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Choroba jest podstępna i paskudna, uniemożliwia normalne funkcjonowanie. To ciągle zaciągnięty hamulec ręczny, życie z dziesiątkami (drogich) tabletek dziennie, tylko dzięki nim mogę funkcjonować mniej więcej na 60% możliwości zdrowego człowieka. 


Kilka słów o moim leczeniu: lekarze pracujący w państwowej opiece zdrowotnej leczą zgodnie ze starym standardem IDSA, który ignoruje doniesienia najnowszych badań naukowych nad boreliozą, i zaleca leczenie tylko wówczas, gdy bezpośrednio po ukąszeniu kleszcza występuje rumień. Ja pamiętam wbitego kleszcza, gdy miałam 12 lat, nie pamiętam, abym miała rumień, natomiast zostałam wtedy przez niego zarażona boreliozą i współinfekcjami. Zbagatelizowane objawy narastały latami, by w końcu doprowadzić mnie do takiego stanu, jak właśnie w marcu 2016 r: głównym objawem była i jest absolutnie obezwładniająca męczliwość. Następnie doszły problemy ze wzrokiem, słuchem, ból pozagałkowy oczu, rwące, korzeniowego bóle mięśniowe, gorączki, wymioty, zawroty głowy. Wobec bezradności państwowej służby zdrowia rozpoczęłam leczenie zgodnie ze standardem ILADS, nieuznawanym w Polsce, natomiast skuteczniejszym, bo wykorzystującym najnowsze naukowe doniesienia nt. boreliozy oraz wdrażającym leczenia koktajlami antybiotykowymi, podobnie jak w przypadku leczenia gruźlicy, trądu lub zaawansowanej kiły, gdzie również stosuje się kilkumiesięczne kombinacje antybiotyków, a jednak takie leczenie gruźlicy i kiły po latach doświadczeń klinicznych doczekało się pełnych rekomendacji. 

 

Moja doktor prowadząca zastosowała u mnie leczenie dożylne lekiem o nazwie Biotrakson. To był strzał w dziesiątkę, leczenie poskutkowało. Moje samopoczucie się poprawiło, wiele objawów zelżało. Już nie leżę w domu odłogiem, ale leczenie trzeba kontynuować już na stałe w momentach nawrotu choroby.


Jedyna pomoc ze strony państwa zapomoga z OPS-u - natomiast te środki wystarczają jedynie na zupełnie podstawowe potrzeby (obecnie są to kwoty rzędu 500-600 zł miesięcznie, podczas gdy wykupienie każdej kolejnej recepty lub suplementów działających na uplastycznienie połączeń nerwowych w mózgu to wydatek ok. 1000 do 2000 zł). Sprawę w sądzie o przyznanie mi renty przegrałam.


Pomimo mojego 10-letniego funkcjonowania w systemie państwowym przed pojawieniem się objawów choroby, pracy w pełnym wymiarze godzinowym i comiesięcznego odprowadzania składek i podatków, mam poczucie, że w sytuacji prawdziwej potrzeby instytucje państwowe odebrały mi elementarne prawo każdego człowieka do rzetelnej diagnozy, leczenia oraz godnego przeżywania choroby, pozostawiając samej sobie. Przecież niezależnie od tego, na jak rzadką czy “dziwną” chorobę bym nie zachorowała, to nadal jestem obywatelką tego państwa i przysługują mi te prawa. Szukam wskazówek dotyczących możliwości poprawy mojej sytuacji bytowej lub nawet odwołania się do instytucji europejskich w celu dochodzenia praw.


Tymczasem potrzebuję zebrać podstawowe środki niezbędne do wykupienia recept.

Jestem bardzo wdzięczna za każdą pomoc!
Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.11.2019
  28.11.2019

  Trzymam kciuki za zbiórkę i udostępniam link dalej! :) Zdrówka!

  • Dominika Ziemińska - awatar

   Dominika Ziemińska - Organizator zbiórki

   17.01.2020
   17.01.2020

   Pięknie dziękuję :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.09.2019
  05.09.2019

  Pani Dominiko, życzę dużo zdrowia i siły.

  • Dominika Ziemińska - awatar

   Dominika Ziemińska - Organizator zbiórki

   05.09.2019
   05.09.2019

   Serdecznie dziękuję!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.09.2019
  02.09.2019

  Ttrzymaj się Domi :)

  • Dominika Ziemińska - awatar

   Dominika Ziemińska - Organizator zbiórki

   02.09.2019
   02.09.2019

   Łukasz, ślicznie dziękuję ♥️♥️♥️

 • Anna Smolarczyk - awatar

  Anna Smolarczyk

  02.09.2019
  02.09.2019

  Kochana, ściskam serdecznie i pozdrawiam. Lecz się i zdrowiej!!!

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  30.08.2019
  30.08.2019

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

3 485 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 64 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Dominika Ziemińska - awatar

Dominika Ziemińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 64

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Łukasz Kut - awatar
Łukasz Kut
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka Litwiniak - awatar
Agnieszka Litwiniak
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij